
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 вересня 2017 року № 826/15531/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Огурцова О.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради про надання (передання) у власність земельної ділянки та нагадання можновладним структурам, що раз ми ідемо в Європу, то треба дотримуватись верховенства права,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Київської міської ради про надання (передання) у власність земельної ділянки та нагадання можновладним структурам, що раз ми ідемо в Європу, то треба дотримуватись верховенства права.
27.04.2017 позивачем через канцелярію суду подано клопотання, яким доповнено позовні вимогою щодо зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення в порядку статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначені уточнення прийняті судом.
04.08.2017 позивачем через канцелярію суду подано заяву на ім'я Голови Окружного адміністративного суду міста Києва, в якій зазначено про те, що він відкликає свій підпис на заяві щодо здійснення розгляду адміністративної справи в порядку письмового провадження з огляду на що просить призначити справу до розгляду, та викладено прохання зупинити розгляд справи суддею Огурцовим О.П. та призначити справу до розгляду колегією суддів.
08.08.2017 позивачем через канцелярію суду подано клопотання на ім'я в.о. Голови Окружного адміністративного суду міста Києва щодо вирішення питання про призначення справи до колегіального розгляду.
Частинами першою та другою статті 24 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративні справи розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів, якщо предметом оскарження в них є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії або з ініціативи судді в разі їх особливої складності.
У даному випадку відсутні підстави для призначення справи до розгляду колегією у складі трьох суддів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.08.2017 суд вийшов з письмового провадження та призначив справу до судового розгляду у судовому засіданні.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в порушення вимог чинного законодавства позивачу не надано у власність безоплатно земельну ділянку із земель державної або комунальної власності, зокрема, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у межах норми безоплатної приватизації по АДРЕСА_1.
Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Відповідач проти позовних вимог заперечив, через канцелярію суду надав письмові заперечення на адміністративний позов в яких просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що 29.06.2016 на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування розглядався повторно проект рішення "Про передачу громадянину ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2" (кадастрова справа А-22061), який був підтриманий, проте розгляд зазначеного питання на пленарному засіданні сесії Київської міської ради відкладений до затвердження детального плану території, відповідно до статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
25.09.2017 через канцелярію суду відповідачем подано письмові заперечення на адміністративний позов в яких зазначено про те, що ним рішення було прийнято на підставі та у спосіб, що не суперечать нормам чинного законодавства, а саме надано земельну ділянку у приватну власність позивачу до затвердження плану території.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.
Під час судового розгляду справи, суд,
В С Т А Н О В И В:
Департаментом земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) супровідним листом від 07.04.2016 № 057052-6502 направлено Заступнику міського голови - секретарю Київради В. Прокопіву для подальшого розгляду у відповідних комісіях Київської міської ради, відповідно до регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київради від 12.11.2014 № 351/351 підготовлений проект рішення Київської міської ради „Про передачу громадянину ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2" (справа А-22061).
26.04.2016 на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування розглянуто проект рішення Київської міської ради „Про передачу громадянину ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2" (справа А-22061) та прийнято рішення оформлене протоколом № 11, яким ухвалено відхилити проект рішення у зв'язку із відсутністю затвердженого детального плану та плану зонування території відповідно до статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Департаментом земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) супровідним листом від 02.06.2016 № 057022-10817 в якому зазначено про те, що на прийомі у голови постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування ОСОБА_2, що відбувся 27.05.2016, прийнято рішення повторно направити на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування справу А-22061 разом з відповідним проектом рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2, проект рішення Київської міської ради та оригінал документації із землеустрою (справа А-22061) направлено до Постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
29.06.2016 на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування повторно розглянуто проект рішення Київської міської ради „Про передачу громадянину ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2" (справа А-22061) та прийнято рішення оформлене протоколом № 13, яким ухвалено підтримати проект рішення та відкласти винесення зазначеного питання на розгляд пленарного засідання сесії Київської міської ради до затвердження плану зонування або детального плану цієї території або до прийняття Верховною Радою України закону щодо зупинення дії заборони на відведення земельних ділянок відповідно до частини третьої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Також, в протоколі засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування від 29.06.2016 № 13 зазначено про те, що до комісії надійшли наступні документи: звернення Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності від 09.06.2016 №001-К-917/5 щодо розгляду заяви гр. ОСОБА_1, лист прокуратури міста Києва від 06.06.2016 №08/К-6965 щодо розгляду заяви гр. ОСОБА_1, звернення представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 17.06.2016 №001-К-917/6 щодо заяви гр. ОСОБА_1
ОСОБА_1 вважаючи, що йому мають надати надано у власність безоплатно земельну ділянку по АДРЕСА_2 розміром 0,1 га звернувся з відповідним позовом до суду.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Статтею 14 Конституції України встановлено, що право власності на землю гарантується і це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до закону.
Згідно із статтею 3 Земельного кодексу України, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Статтею 143 Конституції України визначено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Так, відповідно до пункту "б" частини першої статті 9 Земельного кодексу України до повноважень, зокрема, Київської міської ради у галузі земельних відносин на її території належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Частиною першою статті 116 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Відповідно до частини другої статті 116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Згідно з частиною третьою статті 116 Земельного кодексу України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Частиною четвертою статті 116 Земельного кодексу України встановлено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Частинами сьомою та восьмою статті 122 Земельного кодексу України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186 1 цього Кодексу.
Згідно з частиною дев'ятою статті 122 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Відповідно до пункту "г" частини першої статті 121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.
Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин здійснюється виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Відповідно до частини першої статті 59 зазначеного Закону рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Згідно зі статтею 140 Конституції України, особливості здійснення місцевого самоврядування в місті Києві та місті Севастополі визначаються окремими законами України.
Пунктом 2 частини першої статті 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" встановлено, що у зв'язку зі здійсненням містом Києвом функцій столиці України, Київська міська рада та Київська міська державна адміністрація, кожна в межах своєї компетенції, встановленої законами України, мають право встановлювати порядок утримання та експлуатації об'єктів, розташованих у місті, та прилеглої до них території, правила благоустрою, торговельного, побутового, транспортного, житлово-комунального та іншого соціально-культурного обслуговування, визначати особливості землекористування та використання інших природних ресурсів.
Пунктом «в» частини першої статті 3 розділу 1 Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.02.2013, № 63/9120 встановлено, що дія цього Порядку поширюється на випадки надання (передачі) Київською міською радою земельних ділянок із земель комунальної власності безоплатно у власність громадянам, а також у разі приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян, для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), будівництва індивідуальних гаражів; індивідуального дачного будівництва; ведення садівництва.
Відповідно до підпункту "а" пункту 3.1 частини третьої статті 21 вказаного Тимчасового порядку для прийняття Київською міською радою рішення про надання (передачу) земельної ділянки у власність або в оренду громадянин подає до Київської міської ради через приймальню Київради з земельних питань у разі передачі (надання) земельної ділянки на підставі документації із землеустрою заяву про передачу земельної ділянки (далі - заява), до якої додає у разі формування нової земельної ділянки або передачі земельної ділянки із зміною її цільового призначення: оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з матеріалами його погодження; позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації - у разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законодавством; витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку; висновок Департаменту земельних ресурсів щодо можливості надання під забудову та для інших потреб земельної ділянки, одержаний відповідно до статті 11 розділу 4 цього Порядку; довіреність або засвідчену в установленому законодавством порядку її копію, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представляє уповноважена нею особа (у разі якщо заява подається представником).
Пунктом 4 статті 21 розділу 7 Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.02.2013 № 63/9120 встановлено, що приймальня Київради з земельних питань у день реєстрації заяви або протягом наступного робочого дня передає цю заяву з доданими до неї документами, сформованими у кадастрову справу, до Департаменту земельних ресурсів, а у випадку надходження до Київської міської ради клопотання секретаріат Київської міської ради у день реєстрації цього клопотання або протягом наступного робочого передає його через приймальню Київради з земельних питань до Департаменту земельних ресурсів для розгляду у строк, що не перевищує 10 робочих днів, та для формування кадастрової справи, якщо така не сформована, і підготовки проекту рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки безоплатно у приватну власність чи оренду або про відмову в передачі земельної ділянки у власність чи оренду.
Згідно з пунктом 6 статті 21 розділу 7 вказаного Тимчасового порядку на підставі розробленої і погодженої документації із землеустрою або клопотання про передачу земельної ділянки без складання документації із землеустрою, крім випадків, визначених частиною п'ятою цієї статті, Департамент земельних ресурсів готує проект рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки безоплатно у приватну власність чи в оренду або про відмову в передачі земельної ділянки у власність чи в оренду.
Відповідно до пункту 8 статті 21 розділу 7 Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.02.2013 № 63/9120 рішення приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради з урахуванням особливостей, встановлених цим Порядком, та у строки, встановлені законодавством. Суб'єктом подання проекту рішення виступає Департамент земельних ресурсів, а проект рішення у цьому разі підписується директором та керівником юридичної служби цього департаменту та подається на розгляд Київської міської ради в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради.
Пунктом 9 статті 21 розділу 7 вказаного Тимчасового порядку встановлено, що рішення про передачу громадянину земельної ділянки у власність чи в оренду або про відмову в передачі земельної ділянки у власність чи в оренду видається секретаріатом Київської міської ради громадянину, а засвідчена копія такого рішення надсилається із супровідним листом до територіального органу у м. Києві центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру, копія рішення про передачу громадянину земельної ділянки у власність чи в оренду надсилається також до Департаменту містобудування та архітектури.
Відповідно до статті 7 Регламенту Київської міської ради затвердженого рішенням Київської міської ради від 12.11.2014 № 351/351 постійні комісії Київради є органами Київради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень Київради та актів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). Постійні комісії Київради обираються Київрадою на термін її повноважень у складі голови та членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною постійною комісією. Перелік та склад постійних комісій Київради затверджується рішенням Київради. Порядок організації та діяльності постійних комісій визначається законодавством України, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії Київради.
Частиною першою статті 21 вказаного Регламенту встановлено, що суб'єктами подання проектів рішень виступають Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, депутати Київради, постійні та тимчасові контрольні комісії Київради, депутатські фракції, групи, виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація), загальні збори громадян в порядку, визначеному законодавством, Статутом територіальної громади міста Києва та цим Регламентом.
Згідно з частинами першою та четвертою статті 23 Регламенту Київської міської ради затвердженого рішенням Київської міської ради від 12.11.2014 № 351/351 проекти рішень Київради реєструються в управлінні організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради. Проект рішення Київради, поданий з дотриманням вимог частин другої - десятої статті 21 цього Регламенту, реєструється не пізніше двох днів з дня надходження. Протягом трьох днів з дня реєстрації проекту рішення Київський міський голова або заступник міського голови - секретар Київради надає доручення щодо розгляду проекту рішення профільній постійній комісії, яка, враховуючи функціональну спрямованість постійних комісій, визначається профільною з попереднього розгляду відповідного проекту рішення, а також іншим постійним комісіям відповідно до їх функціональної спрямованості.
Відповідно до частини сьомої статті 23 вказаного Регламенту профільна постійна комісія протягом тридцяти днів з моменту реєстрації проекту рішення у комісії опрацьовує його та за результатами розгляду проекту рішення: підтримує проект рішення Київради: візує проект рішення без зауважень; візує проект рішення із зауваженнями чи пропозиціями; за згодою суб'єкта подання направляє проект рішення на доопрацювання, в тому числі шляхом створення робочої групи постійної комісії для доопрацювання проекту рішення; відхиляє проект рішення.
Таким чином, переданий Департаментом земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проект рішення щодо передачі земельної ділянки безоплатно у приватну власність передається на розгляд до постійної комісії, яка опрацьовує його та за результатами розгляду проекту рішення: підтримує проект рішення Київради: візує проект рішення без зауважень; візує проект рішення із зауваженнями чи пропозиціями; за згодою суб'єкта подання направляє проект рішення на доопрацювання, в тому числі шляхом створення робочої групи постійної комісії для доопрацювання проекту рішення; відхиляє проект рішення. Відповідач наділений повноваженнями відповідно до положень чинного законодавства прийняти рішення про передачу земельної ділянки безоплатно у приватну власність або про відмову в передачі земельної ділянки у власність.
При цьому, положеннями законодавства не передбачено права відповідача чи його постійної комісії на відкладення вирішення питання щодо передачі земельної ділянки безоплатно у приватну власність до настання певної події чи на певний строк.
Відповідно до Витягу з протоколу № 13 засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування від 29.06.2016 за результатами розгляду проекту рішення Київської міської ради „Про передачу громадянину ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2" (справа А-22061) та прийнято рішення підтримати проект рішення та відкласти винесення зазначеного питання на розгляд пленарного засідання сесії Київської міської ради до затвердження плану зонування або детального плану цієї території або до прийняття Верховною Радою України закону щодо зупинення дії заборони на відведення земельних ділянок відповідно до частини третьої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Таким чином, за результатами розгляду питання щодо передачі позивачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2 постійною комісією, яка є структурним підрозділом позивача прийнято рішення щодо відкладення винесення зазначеного питання на розгляд пленарного засідання сесії Київської міської ради до настання певної події, повноваження на прийняття якого у відповідача відсутні.
З огляду на викладене, враховуючи те, що відповідач за результатами розгляду питання щодо передачі позивачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2 має прийти одне з двох передбачених законодавством рішень, або про передачу або про відмову в передачі земельної ділянки у власність, у той час, як відповідачем за відсутності на те повноважень відкладено прийняття відповідного рішення до настання певної події, суд дійшов висновку що відповідачем належним чином не прийнято рішення за результатами розгляду заяви позивача щодо передачі йому у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2" (справа А-22061).
Враховуючи те, що відповідачем рішення за результатами розгляду заяви позивача щодо передачі йому у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2 прийнято не було, суд дійшов висновку про те, що позовна вимога щодо надання позивачу вказаної земельної ділянки є передчасною, оскільки позивачу не було відмовлено у її наданні органом уповноваженим чинним законодавством на вчинення відповідних дій.
Частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Оскільки відповідачем за результатами розгляду питання щодо передачі позивачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2 рішення прийнято не було, суд дійшов висновку про необхідність для захисту прав, свобод та інтересів позивача війти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача розглянути питання щодо передачі йому у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2 (справа А-22061).
Частиною першою статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З огляду на викладене, керуючись статтями 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Київську міську раду розглянути питання щодо передачі позивачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2.
2. Зобов'язати Київську міську раду у строк до 60 днів з дати набрання цією постановою законної сили, надати до суду звіт про її виконання.
3. В решті позовних вимог відмовити.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов