
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
28 вересня 2017 р. м. Чернівці Cправа № 824/702/17-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області, Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області, Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою ОСОБА_2 окружного адміністративного суду від 22 вересня 2017 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків протягом пяти днів з моменту отримання даної ухвали.
У встановлений судом строк позивач виконав вимоги зазначеної ухвали суду.
Відтак, позивач просить суд:
- визнати протиправним рішення №292-14-7/17 від 31 серпня 2017 року Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для відведення у власність земельної ділянки, орієнтованою площею 0,50 га на території Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області в урочищі "Між лісами" (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства учаснику бойових дій ОСОБА_1;
-зобов'язати відповідачів повторно розглянути заяву ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для відведення у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,50 га на території Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області в урочищі "Між лісами" (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства та прийняти рішення у відповідності до вимог чинного законодавства України, яким надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою для відведення у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,50 га на території Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області в урочищі "Між лісами" (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства учаснику бойових дій ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Розглянувши позовну заяву, суд приходить до висновку, що позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Справа підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Станом на час вирішення питання про відкриття провадження у даній справі підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Відповідно до частини першої статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Згідно частини другої статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може:
1) прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів; навести необхідні довідки; провести огляд письмових та речових доказів на місці, якщо їх не можна доставити до суду; призначити експертизу, вирішити питання про необхідність залучення свідків, спеціаліста, перекладача;
2) прийняти рішення про обов'язковість особистої участі осіб, які беруть участь у справі, у судовому засіданні, про залучення третіх осіб до справи;
3) викликати на судовий розгляд адміністративної справи свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів;
4) прийняти рішення про проведення попереднього судового засідання.
Статтею 111 Кодексу адміністративного судочинства України визначено можливість проведення судом попереднього судового засідання, яке за змістом частини першої указаної статті проводиться з метою з'ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду справи або забезпечення всебічного та об'єктивного вирішення справи протягом розумного строку.
Частиною четвертою статті 111 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що під час проведення попереднього судового засідання суд: 1) уточнює позовні вимоги та заперечення відповідача проти адміністративного позову; 2) з'ясовує питання про склад осіб, які братимуть участь у справі; 3) визначає факти, які необхідно встановити для вирішення спору і які з них визнаються сторонами, а які належить доказувати; 4) з'ясовує, якими доказами сторони можуть обґрунтовувати свої доводи чи заперечення, та встановлює строки для їх надання; 5) вчиняє інші дії, необхідні для підготовки справи до судового розгляду.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд вважає за необхідне в рамках підготовки справи до судового розгляду провести попереднє судове засідання даної справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 107, 110, 111, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
1.Відкрити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області, Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії.
2.Призначити адміністративну справу до попереднього судового засідання на 11 жовтня 2017 року о 10 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за адресою: м.Чернівці, вул. Садова, 1-І.
3. Попереднє судове засідання проводитиме суддя Лелюк О.П. одноособово.
4. Повідомити осіб, які беруть участь у справі, про попереднє судове засідання даної справи.
5.Запропонувати відповідачам подати в попереднє судове засідання письмові заперечення проти позовної заяви з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.
6.Зобовязати сторін подати всі наявні документи та матеріали, які стосуються розгляду даного позову та можуть бути використані як докази в даній справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Лелюк
І Н Ф О Р М А Ц І Я
про процесуальні права і обовязки
осіб, які беруть участь в розгляді адміністративної справи
Статтями 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України (далі Кодексу) визначено права та обовязки осіб, які беруть участь у справі.
Особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обовязки. Особи, які беруть участь у справі, зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обовязки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обовязків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Статтею 40 цього Кодексу визначено обовязок осіб, які беруть участь у справі, повідомити про зміну адреси та причини неприбуття в судове засідання.
Особи, які беруть участь у справі, зобовязані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані завчасно повідомити про це суд.