
26.09.2017 Єдиний унікальний № 371/1123/17
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/ 1123/17
Провадження № 3/371/ 343 /17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2017 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 24 серпня 2017 року серії БД № 009336, складений за ч. 1ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серія СТ № 369533, виданий 01.11.2013 року Миронівським РС Управління ДМС України в Київській області, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, та додані до протоколу матеріали,
У С Т А Н О В И В :
Відносно ОСОБА_1 інспектором СРПП Миронівського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 009336, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу, 24 серпня 2017 року о 01 годині 02 хвилин ОСОБА_1 керував двоколісним транспортним засобом (мопедом) марки Yamaha Jeystar JL50QT-2В без державного номерного знаку по вул. Незалежності в с. Росава Миронівського району Київської області у стані алкогольного спяніння, чим порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху.
Стан спяніння встановлений під час огляду порушника, що проводився в порядку, передбаченомуст. 266 КУпАП, з використанням спеціального технічного засобу газоаналізатора «Alcotest 6810» та становив 1,93 проміле алкоголю в крові.
Частина 1статті 130 КУпАПпередбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.9 «а» Правил дорожнього руху України передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного спяніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до п. 7 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоровя України 09 листопада 2015 року № 1452/735, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, установлення стану алкогольного спяніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
У судове засідання ОСОБА_1 не зявився, про час та місце розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі. Відповідно дост. 268 КУпАПнеявка особи, що притягується до адміністративної відповідальності, яка була своєчасно сповіщена про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи не є перешкодою для розгляду справи.
За правиламист. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зіст. 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується письмовими матеріалами справи: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 009336, складеним 24.08.2017, даними спеціального технічного засобу газоаналізатора «Alcotest 6810» від 24.08.2017, актом огляду на стан алкогольного спяніння від 24.08.2017.
Відповідно до ст.ст. 33 - 35 КУпАПпри накладенні адміністративного стягнення, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують покарання.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 до відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного спяніння притягується вперше, вважаю, що адміністративне стягнення на нього слід накласти у виді штрафу без позбавленням права керування транспортними засобами, як це встановлено санкцією ч. 1 статті 130 КУпАП.
Згідно зістаттею 40-1 КУпАПз правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 320 гривень 00 копійок.
Керуючись ст. ст.23,33 - 35,40-1, ч. 1 ст.130,245,280,283285,287,289,294 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
1. Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень без позбавленням права керування транспортними засобами.
2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави Україна 320 гривень судового збору.
3. Штраф підлягає сплаті на рахунок Головного управління Державної казначейської служби України в Київської області № 31418542700425, код ЄДРПОУ 37870277, МФО 821018.
4. Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК в місті Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України в місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31215256700001.
5. У разі несплати штрафу в пятнадцятиденний термін з дня отримання постанови про накладення адміністративного стягнення за правиламист. 308 КУпАПв порядку примусового виконання стягненню підлягає подвійна сума штрафу в розмірі 20 400 гривень.
6. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд Київської області.
7. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис ОСОБА_3
ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ
Суддя А.С. Поліщук