Постанова № 69152489, 26.09.2017, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
26.09.2017
Номер справи
916/1172/17
Номер документу
69152489
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" вересня 2017 р.Справа № 916/1172/17Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Філінюка І.Г.,

суддів: Лавриненко Л.В., Лашина В.В.

секретар судового засідання Безпалюк А.В.

за участю:

від ПАТ «Українська залізниця» - ОСОБА_1, довіреність № 1697 від 27.10.2016;

від МКП «Миколаївводоканал» - ОСОБА_2, довіреність № 2872/36 від 05.12.2016

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця»

на рішення Господарського суду Одеської області від 14.07.2017

у справі № 916/1172/17

за позовом Міського комунального підприємства «Миколаївводоканал»

до відповідача ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця»

про стягнення 70221,98 грн.

ВСТАНОВИВ:

Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал» звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» про стягнення 70221,98 грн. вартості приймання стічних вод з понаднормативним забрудненням.

Рішенням Господарського суду Одеської області від 14.07.2017 позов задоволено, стягнуто з ПАТ «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця» на користь МКП «Миколаївводоканал» 70221,98 грн. вартості приймання стічних вод з понаднормативним забрудненням, 1600,00 грн. витрат по сплаті судового збору.

Не погоджуючись з вказаним рішенням, ПАТ «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Одеської області по справі № 916/1172/17 від 14.07.2017 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог МКП «Миколаївводоканал» у повному обсязі.

Зокрема, особа яка подала апеляційну скаргу зазначає, що позивачем при відборі стічних вод та їх дослідженні недотримане національних стандартів України та керівних документів, а саме: КНД 211.1.0.009-94 «Гідросфера. Відбір проб для визначення складу і властивостей стічних та технологічних вод», що на думку відповідача, унеможливлює достовірність висновку щодо отриманих результатів аналізу проб.

Крім того, відсутній такий документ як «Акт про відбір проб стічних вод» від 13 січня 2016 року та 25 серпня 2016 року в якому обов'язково зазначається, назва місця відбору проб, адреса місця відбору проб, час відбору проби, номер(а) проби, обсяг проби, назва та вид проби, позначки про стан посуди і наявність пломб на посуді в яку відбирається проба стічної води, в акті відбору проб обов'язково зазначається, хто з представників та свідків був присутній при відборі проб стічних вод. Натомість при відборі проб складений журнал-акт відбору проб стічних вод підприємств, де навіть не має місця для зазначення заперечень щодо проведення відбору.

Документ лабораторії Миколаївського регіонального управління водних ресурсів під назвою «Результати аналізів стічних вод» від 20.01.2016 року за № 01-4/38/07-7 не дає можливості правильно ідентифікувати що цією установою досліджено саме ту пробу, яку було відібрано в локомотивного депо Миколаїв через відсутність чітких посилань на опломбування й маркування посуду при її відборі. Тому, докази унеможливлений втручання сторонніх осіб в процес дослідження відібраної проби відсутні відповідно.

Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду (головуючий суддя Філінюк І.Г., судді Лавриненко Л.В., Величко Т.А.) від 14.08.2017 апеляційну скаргу ПАТ «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» прийнято до провадження та призначено до розгляду на 26.09.2017 об 11:00.

У звязку перебуванням у відпустці судді-члена колегії ОСОБА_4 з 01.09.2017, розпорядженням В.о. керівника апарату № 1118 від 25.09.2017 призначено повторний автоматизований розподіл судової справи № 916/1172/17, протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.09.2017 визначено наступний склад колегії суддів: головуючий суддя Філінюк І.Г., судді: Лавриненко Л.В., Лашин В.В. Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 25.09.2017 справу № 916/1172/17 прийнято новим складом суду.

У судове засідання 26.09.2017 зявився представник відповідача, який підтримав апеляційну скаргу у повному обсязі та представник позивача який в повному обсязі не згоден із твердженнями скаржника, викладених в апеляційній скарзі та просить суд у задоволені апеляційної скарги відмовити, а рішення першої інстанції від 14.07.2017 у справі № 916/1172/17 залишити без змін.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку встановлених судом першої інстанції фактичних обставин справи і їх повноту, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів встановила наступне.

Відповідно до положень ч. 1 та ч. 2 ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не звязаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 25 лютого 2015 року між МКП «Миколаївводоканал» (виробник) та ДП «Одеська залізниця» (споживач) укладено договір № А/395 на централізоване водопостачання та водовідведення, згідно п. 2.1 якого позивач як виробник зобовязується надавати споживачу послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в точках розподілу відповідно до умов договору, а споживач зобовязується здійснювати своєчасну оплату послуг на умовах цього договору, дотримуватися правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, Тимчасовими правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в м. Миколаєві, правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, правилами приймання стічних вод у комунальну каналізацію м. Миколаєва та цим договором, а також дотримуватися норм, визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, які виникають за цим договором. Сторони з усіх питань, що виникають з цього договору, зобовязуються керуватися Законом України «Про питну воду та питне водопостачання», Господарським Кодексом України, Цивільним кодексом України, Правилами користування, Тимчасовими правилами, Правилами приймання, Місцевими правилами приймання та іншими нормативними актами, на підставі яких здійснюється централізоване водопостачання та водовідведення.

Згідно п. 3.2 договору тарифи на послуги встановлюються уповноваженими органами відповідно із чинним законодавством та не підлягають узгодженню сторонами. У разі зміни тарифів у період дії цього договору виробник доводить споживачу нові тарифи без внесення додаткових змін до цього договору стосовно строків іх введення та розмірів. Також при зміні тарифів проводиться перерахунок вартості послуг за очищення наднормативно забруднених стічних вод.

У відповідності до п.п. 4.3.7 договору споживач зобовязаний забезпечувати своєчасний та безперервний доступ представникам виробника (за наявності належним чином оформленого посвідчення щодо проведення інспекції тощо) для зняття контрольних показань із засобів обліку, для відбору з контрольних каналізаційних колодязів проб на перевірку допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються до міської каналізаційної мережі. У випадку скиду в міську каналізаційну мережу стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин, передбачених Місцевими правилами приймання, споживач сплачує додаткову плату, передбачену чинним законодавством (п.п. 5.2).

В додатках № 8 та № 8/1 до договору «Про приймання наднормативно забруднених стічних вод від Локомотивного депо «Миколаїв» сторонами також узгоджено розрахунок вартості приймання таких вод.

Відповідно до п.п. 10.1 договору останній набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2015, а в частині розрахунків до повного їх завершення. Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.

Згідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 №200 «Про утворення ПАТ «Українська залізниця» та постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 735 «Питання публічного акціонерного товариства Українська залізниця» ДП «Одеська залізниця» було реорганізовано в ПАТ «Українська залізниця». З огляду на вказане, 01.12.2015 між МКП «Миколаївводоканал» (виробник) та ПАТ «Українська залізниця2 (як правонаступник ДП «Одеська залізниця») в особі начальника виробничого підрозділу «Локомотивне депо Миколаїв» служби локомотивного господарства регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» та головного інженера вказаного виробничого підрозділу була укладена додаткова угода до договору №А/395 від 25.02.2015 про заміну сторони договору «Замовника», яким визначено ПАТ «Українська залізниця» в особі філії «Одеська залізниця».

Відтак, відповідач є споживачем послуг за вищевказаним договором, укладеним з позивачем.

13 січня 2016 року працівниками Водоканалу в присутності представника відповідача (гол. механіка ОСОБА_5Л.) з контрольного колодязя виробничого комплексу відповідача - Локомотивне депо по вул. Привокзальна площа, 1 здійснено відбір проб стічної води на відповідність нормам допустимих концентрацій забруднюючих речовин, про що зроблено відповідний запис в журналі-акті відбору проб стічних вод підприємств без зауважень представника відповідача. Відібрана головна проба стічних вод була передана до Миколаївського регіонального управління водних ресурсів для проведення вимірювань, про що свідчить супровідний лист позивача.

В результаті проведених аналізів проб виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин по показнику «залізо загальне», що вбачається з результатів аналізів стічних проб від 20.01.2016. 21 січня 2016 року позивач повідомив телефонограмою відповідача про вказані результати аналізу стічних вод. Так, на підставі зазначених результатів позивач здійснив згідно п.п. 3.2.4. та розділу 7 місцевих Правил приймання стічних вод розрахунок вартості приймання стічних вод з понаднормативним забрудненням з урахуванням чинної угоди про якість, а також 08.02.2016 направив відповідачу для оплати рахунок-фактуру № 3/16 від 05.02.2016 на суму 17358,24 грн.

У звязку з не оплатою відповідачем вказаного рахунку-фактури № 3/16 від 05.02.2016 на суму 17358,24 грн. позивачем була направлена відповідачу претензія від 18.05.2016 про необхідність сплати нарахованої суми, яка була залишена відповідачем без задоволення, про що свідчить відповідь відповідача в листі від 30.05.2016.

Крім того, 25 серпня 2016 року працівниками Водоканалу здійснено відбір проб стічної води з контрольного колодязя виробничого комплексу відповідача - Локомотивне депо по вул. Привокзальна площа, 1, при відборі був присутній уповноважений представник відповідача інженер ВТВ ОСОБА_6, про що зроблено відповідний запис в журналі-акті відбору проб стічних вод підприємств без зауважень представника відповідача. Відібрана головна проба стічних вод була передана до Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів для проведення вимірювань.

В результаті проведеного аналізу виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин по наступним показникам: завислі речовини, нафтопродукти, залізо загальне, що вбачається з результатів аналізів стічних проб від 13.01.2016.

06 вересня 2016 року позивач направив до Локомотивного депо Миколаїв повідомлення про результати аналізу стічних вод. На підставі зазначених результатів та відповідно до п. 3.2.4 та розділу 7 місцевих Правил приймання стічних вод позивач здійснив розрахунок вартості приймання стічних вод з понаднормативним забрудненням, який 09 вересня 2016 року направив відповідачу разом з рахунком-фактурою № 25/16 від 09.09.2016 на суму 52863,74 грн. для здійснення оплати.

У звязку з неоплатою відповідачем вказаного рахунку-фактури № 25/16 від 09.09.2016 на суму 52863,74 грн. позивачем була направлена відповідачу претензія від 22.02.2017 про необхідність сплати нарахованої суми, яка залишена відповідачем без задоволення.

Причиною спору зі справи стало питання про наявність або відсутність підстав для стягнення з відповідача 70221,98 грн. вартості приймання стічних вод з понаднормативним забрудненням.

Відповідно до статті 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані, зокрема, дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.

Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 №37 затверджені правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України (далі - Правила), відповідно до положень яких (у редакції, яка була чинна на час виникнення спірних правовідносин):

- правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - Підприємства; пункт 1.2);

- Водоканали мають право, зокрема: розробляти, погоджувати та представляти на затвердження виконавчим органам рад місцеві Правила приймання стічних вод підприємств, а також зміни і доповнення до них; контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод Підприємств; пред'являти Підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання; здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих Правилах приймання (пункт 2.1);

- підприємства зобов'язані, зокрема: виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників; надавати працівникам Водоканалу необхідну інформацію щодо своєї системи каналізації, допомогу при відборі проб стічних вод підприємства, вивченні режиму їх скиду, обстеженні системи каналізації підприємства та локальних очисних споруд (пункт 2.4);

- з метою контролю якості стічних вод Підприємств Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента (пункт 7.8).

Згідно п. 2.4.1 Правил приймання стічних вод у комунальну каналізацію, які затверджені рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 23.01.2003 р. № 70, підприємства зобов'язані здійснювати систематичний контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи міської каналізації згідно з графіком відбору проб, погодженим з водоканалом, не перевищувати встановлені обсяги водовідведення та ДК стічних вод в КК на своїх випусках, а за п. 2.4.7. Правил - своєчасно оплачувати виставленні водоканалом рахунки за послуги водопостачання і водовідведення та за скид понаднормативних забруднень.

Відповідно до п. 1.6. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, які затверджені наказом Держбуду України 19.02.2002 р. № 37, що були чинні на момент виникнення спірних правовідносин, місцеві Правила є обов'язковими для всіх підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.

Відповідно до пункту 1.4. місцевих Правил приймання стічних вод у комунальну каналізацію, які затверджені рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 23.01.2003 р. № 70, ці Правила є обов'язковими до виконання всіма підприємствами (незалежно від їх відомчої належності і форми власності), стічні води яких скидаються в міську каналізацію безпосередньо чи опосередковано.

Відповідно до пункту 2.1. Правил Водоканали мають право, зокрема, пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання.

Відповідно до пункту 2.4. Правил підприємства зобов'язані, зокрема, виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги, дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.

Відповідно до абз. 4 п. 1.3. Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Держбуду № 37 від 19.02.2002 р., при недотриманні вимог договору та місцевих Правил приймання підприємства повинні сплатити водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, а також відшкодувати збитки, заподіяні через порушення режиму скиду і допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються підприємствами.

Відповідно до пункту 3.2. Інструкції при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими місцевими Правилами приймання, підприємства сплачують Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб.м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Н„), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (Упз) та коефіцієнтом кратності (Кк), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

За загальним правилом щодо якості стічних вод споживача, яка наведено в п. 4.2. Правил приймання стічних вод, стічні води, які підлягають прийманню до міської каналізаційної мережі, не повинні містити, зокрема, забруднюючі речовини з перевищенням допустимих концентрацій, установлених місцевими Правилами приймання.

В п. 6.5. Правил вказано, якщо підприємство не може забезпечити виконання місцевих Правил приймання за деякими показниками, воно звертається до Водоканалу з обґрунтованим проханням про приймання таких стічних вод з доданням графіка заходів доведення якості та режиму їх скиду до вимог місцевих Правил приймання. Водоканал розглядає ці обґрунтування у 15-денний строк і може прийняти рішення про укладення договору про приймання наднормативно забруднених стічних вод, установивши для цього Підприємства плату за скид понаднормативних забруднень згідно з Інструкцією про встановлення та стягнення плати, яка справляється за скиди промислових стічних вод системи каналізації.

При цьому слід зазначити, що у випадку коли концентрація забруднюючих речовин у стічних водах, які надходять у міську каналізацію від споживача, знаходиться у межах допустимих концентрацій, затверджених розділом 5 місцевих Правил приймання, то Водоканал виставляє споживачу лише рахунок за послуги з централізованого водовідведення виходячи з чинного тарифу та фактичного обсягу стічних вод.

У разі, коли концентрація забруднюючих речовин у стічних водах споживача перевищує затверджені допустимі концентрації, то Водоканал виставляє споживачу два рахунки:

- звичайний рахунок за послуги з централізованого водовідведення;

- рахунок за приймання стічних вод з понаднормативними забрудненнями із застосуванням підвищеного коефіцієнта відповідно до розділу 7 місцевих Правил приймання.

У разі, коли між Водоканалом та споживачем є угода про якість, то Водоканал виставляє споживачу два рахунки:

- звичайний рахунок за послуги з централізованого водовідведення;

- рахунок за приймання стічних вод з понаднормативними забрудненнями відповідно до розділу 7 місцевих Правил приймання, але із застосуванням положень угоди про якість.

В угоді про якість сторони домовляються про значення тимчасових допустимих концентрацій конкретних забруднюючих речовин з яких визначається коефіцієнт кратності та вартість приймання стічних вод споживача.

У разі, коли концентрація забруднюючих речовин у стічних водах споживача перевищує тимчасові допустимі концентрації, які передбачені угодою про якість, а також перевищує допустимі концентрації інших забруднюючих речовин, які відсутні в угоді про якість, то Водоканал виставляє споживачу три рахунки:

- звичайний рахунок за послуги з централізованого водовідведення;

- рахунок за приймання стічних вод з понаднормативними забрудненнями із застосуванням положень угоди про якість;

- рахунок за приймання стічних вод з понаднормативними забрудненнями понад тимчасові концентрації, які передбачені угодою про якість, та з іншими понаднормативними забрудненнями по речовинам, які не вказані в угоді про якість; по цих двох позиціях забруднень плата за приймання нараховується із застосуванням підвищеного коефіцієнта відповідно до розділу 7 місцевих Правил приймання, при цьому по показниках, які передбачені угодою про якість, враховується положення пункту 3.2.4. місцевих Правил приймання.

Відповідно до пункту 3.2.4. місцевих Правил приймання стічних вод при виявленні перевищення фактичної концентрації будь-якого показника над зазначеною в угоді про якість додаткова оплата послуг водовідведення здійснюється підприємством з коефіцієнтом кратності, що визначається Водоканалом відповідно до державної Інструкції, але замість встановлених у Правилах ДК беруть тимчасові ДК за Угодою про якість.

Тобто у разі перевищення фактичної концентрації будь-якого показника забруднюючої речовини над встановленою угодою про якість додаткова оплата послуг водовідведення здійснюється відповідачем з коефіцієнтом кратності, що визначається позивачем відповідно до Інструкції, але замість встановлених у місцевих Правилах приймання допустимих концентрацій беруть тимчасові допустимі концентрації за угодою про якість.

Так колегією суддів встановлено, що позивачем у повній відповідності до вимог Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів та Правил приймання стічних вод у комунальну каналізацію здійснено нарахування відповідачу плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням по двом відібраним пробам 13.01.2016 та 25.08.2016, відповідач розрахунок за скид понаднормативних забруднень не здійснив, виконаний позивачем розрахунок не оскаржував.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобовязання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства, одностороння відмова від виконання зобовязання або зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір є обовязковим для виконання сторонами.

Крім того, згідно з п. 5.2. договору № А/395 від 25.02.2015 укладеного між сторонами, за скид в міську каналізаційну мережу стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин, передбачених Місцевими правилами приймання, споживач сплачує додаткову плату, передбачену чинним законодавством.

Колегією суддів не приймаються доводи скаржника, що позивачем при відборі стічних вод та їх дослідженні недотримане національних стандартів України та керівних документів, а саме: КНД 211.1.0.009-94 «Гідросфера. Відбір проб для визначення складу і властивостей стічних та технологічних вод», оскільки даний керівний нормативний документ не розповсюджується на відбір проб стічних вод які скидаються до централізованої каналізаційної мережі міста, відповідно до п. 1 КНД Положення цього керівного нормативного документу розповсюджується на відбір проб стічних та технологічних вод, що підлягають державному та відомчому контролю. Керівний нормативний документ не розповсюджується на відбір проб для визначення складу та властивостей вод джерел централізованого господарського-питного водопостачання., а стічні води відповідача скидаються саме до централізованої каналізаційної мережі м. Миколаєва.

Щодо відсутності «Акту про відбір проб стічних вод» від 13 січня 2016 року та 25 серпня 2016 року з обов'язковими реквізитами, то слід зазначити, що відбір проб зафіксовано в журналі-акті відбору проб стічних вод підприємств 2015-2016 року, які містяться в матеріалах справи. Форма зазначеного журналу-акту відбору проб відповідає додатку 1 Правил приймання стічних вод у комунальну каналізацію м. Миколаєва, які затверджені рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 23.01.03 №70. В зазначеному журнал-акті заповнені всі графи: дата та час відбору проб, назва підприємства стоки якого відбиралися для проби, адреса де здійснено відбір та місце відбору проб, вказана посадова особа Відповідача яка була присутня при відборі проб, є підписи представника Відповідача про відібрані головну, контрольну та арбітражну пробу.

За таких обставин справи, виходячи зі змісту наведених норм та враховуючи наявність підтвердженої матеріалами справи заборгованості відповідача за скид в міську каналізаційну мережу стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин, колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду вважає, що позовні вимоги Міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» про стягнення на її користь з ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» суми боргу у розмірі 70221,98 грн. місцевим господарським судом задоволено правомірно і обґрунтовано.

Інші доводи апеляційної скарги ПАТ «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» наведених висновків не спростовують та не впливають на них.

На підставі викладеного, рішення Господарського суду Одеської області від 14.07.2017 по справі № 916/1172/17 є законним та обґрунтованим, оскільки його винесено в результаті повного зясування обставин, що мають значення для справи та правильного застосування норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для задоволення апеляційної скарги ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» суд апеляційної інстанції не вбачає.

Керуючись ст.ст. 99,

101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Одеський апеляційний господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

Рішення Господарського суду Одеської області від 14.07.2017 у справі № 916/1172/17 - залишити без змін, а апеляційну скаргу ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ОСОБА_3 акціонерного товариства «Українська залізниця» - без задоволення.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого господарського суду України.

Повний текст постанови підписаний 27.09.2017.

Головуючий суддяІ.Г. Філінюк

СуддяЛ.В. Лавриненко

СуддяВ.В. Лашин