
243/8400/17
провадження № 3/243/1762/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2017 року суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Мірошниченко Л.Є., при секретарі Мирошниченко А.О., за участю прокурора Борисова А.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, депутата Словянської міської ради, одруженого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно Рішення Слов'янської міської ради від 10.11.2015 № 1-1-7 «Про підсумки виборів депутатів Слов'янської міської ради 7 скликання, міського голови і визнання їх повноважень», був обраний депутатом Слов'янської міської ради, і згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», він є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Згідно зі ст. 68 Конституції України та п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих ради» на депутатів місцевих рад покладено обов'язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 03 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-УШ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше».
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 року №03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частиш інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції депутат Слов'янської міської ради VII скликання ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 30.05.2017 року о 14 годині 00 хвилин.
У своєму поясненні ОСОБА_1 пояснив, що він був ознайомлений з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», та проінформований про необхідність подачі електронної декларації за 2016 рік, але у зв'язку з особистої зухвалості та безвідповідальності, ним не було подано декларацію у встановлений термін до 01.05.2017 року.
Таким чином, депутат Слов'янської міської ради VII скликання ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, повзаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив, що подія мала місце, провину визнав, пояснив, що, він з 18.04.2017 року по 25.04.2017 року був у Єгипті, а з 21.02.2017 року по 30.03.2017 року в США. Дійсно у нього був час на заповнення декларації але у нього велика родина і він весь час вимушений був заробляти гроші на її утримання.
Крім того провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме:
➢Протоколом про адміністративне правопорушення № 339 від 18.09.2017 року за ч.1 ст. 172-6 КУпАП;
➢Витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 06.09.2017 року щодо ОСОБА_1;
➢Поясненнями ОСОБА_1 від 06.09.2017 року;
➢Постановою Словянської міської виборчої комісії Донецької області від 03.11.2015 року та списком депутатів до нього;
➢Детальною інформацією про юридичну особу Словянську міську раду від 06.09.2017 року.
Відповідно дост. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно Рішення Слов'янської міської ради від 10.11.2015 № 1-1-7 «Про підсумки виборів депутатів Слов'янської міської ради 7 скликання, міського голови і визнання їх повноважень», ОСОБА_1 був обраний депутатом Слов'янської міської ради, і згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно зі ст. 68 Конституції України та п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих ради» на депутатів місцевих рад покладено обов'язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Верховною Радою України 03 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-УШ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше».
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 року №03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частиш інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції депутат Слов'янської міської ради VII скликання ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 30.05.2017 року о 14 годині 00 хвилин.
Суд, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, враховуючи дійове каяття правопорушника, приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і підлягає адміністративній відповідальності у вигляді штрафу, у мінімальному розмірі передбаченому санкцією статті.
Таким чином провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведена у повному обсязі, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.
Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з правопорушника ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 320 грн.00 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 34,35,40-1,172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 грн. 00 коп. р/р 31116106700075, найменування рахунку: м. Словянськ 21081100, МФО 834016, ОКПО 37803368.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір у розмірі 320 грн. 00 коп. стягувач: Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5 м. Київ, 01601), отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ -37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Суддя
Словянського міськрайонного суду ОСОБА_3