
Справа № 428/7742/17
Провадження № 1-кс/428/3543/2017
УКРАЇНА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2017 року м. Сєвєродонецьк
Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Макаренко І.Г., при секретарі Волковій О.М., за участю прокурора Ковтун А.Г. підозрюваної ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду винесене прокурором відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_3 в кримінальному провадженні № 12017130000000160 від 06.03.2017 року, клопотання про продовження строку дії застосування обовязків, покладених на підозрювану:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроджену м. Заайдарівка, Луганської області, громадянку України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одружену, зареєстровану за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючу за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судиму,
яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Сєвєродонецького міського суду надійшло клопотання прокурора у кримінальному провадженні № 12017130000000160 від 06.03.2017 року, про продовження строку дії застосування обовязків, покладених на підозрювану ОСОБА_1, в обґрунтування якого зазначено, що остання будучи призначеною відповідно до наказу № 365-к від 09.11.2011 заступником головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні та відповідно до наказу головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4 № 12/5 від 31.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні», заступником голови комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні (код ЄДРПОУ 04542985, юридична адреса: м. Лисичанськ, кв. 40-років Перемоги, 12-а), тобто службовою особою, посада якої повязана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної та юридичної особи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, вчинила кримінальне правопорушення за наступних обставин.
Згідно з наказом головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4 №60 від 12.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні» було призначено голову комітету з конкурсних торгів головну медичну сестру Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_5, проте фактично обовязки голови комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні виконувала ОСОБА_1
Згідно з «Положенням про комітет з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні», затвердженого 31.03.2015 головним лікарем ЛОДКЛ ОСОБА_4, а саме:
- п.3 розділу ІІ: «Голова комітету організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій».
Відповідно до ч.5 ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі Закону) від 10.04.2014 забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Відповідно до ст.2 Закону, сфера його застосування поширюється до всіх замовників та закупівель товарів, робіт, послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів) послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 000,00 гривень. Відповідно до Закону, замовник визначає предмет закупівлі товару на підставі Наказу Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» від 26.07.2010 №921 (далі Порядок №921), що зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 06.08.2010 №623/17918.
Відповідно до п. 2.1. розділу 2 «Визначення предмета закупівлі товарів і послуг» Порядку № 921, предмет з закупівлі визначається замовником на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457, за показниками пятого знака.
Так, у період з 25.05.2015 по 31.07.2015 ОСОБА_1 займаючи посаду заступника головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні з економічних питань, діючи умисно, з метою отримання неправомірної вигоди в інтересах ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех», використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, керуючись злочинним умислом, спрямованим на зловживання службовим становищем, передбачаючи можливості настання суспільно-небезпечних наслідків своїх дій у вигляді заподіяння матеріальної шкоди державі, в порушення положень ст. 7 пункту 6 Бюджетного Кодексу України щодо дотримання принципів ефективності та результативності, а саме при притягнені мінімального обєму бюджетних коштів досягнення максимального результату, передбачаючи настання наслідків у вигляді кримінальної відповідальності та намагаючись уникнути цього, переконала головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4 призначити на посаду голови комітету з конкурсних торгів, особу, що не володіє спеціальними знаннями у зазначеній галузі - головну медичну сестру Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_5. Після чого, не вживши всіх ефективних заходів щодо встановлення вартості товаро-матеріальних цінностей, які поставлялись ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех» до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, не перевіривши належним чином їх вартість на ринку України, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел склала для огляду головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4 економічне обґрунтування щодо закупівель товарів без здійснення процедури закупівель із зазначенням у ньому декількох постачальників маючих вищу вартість товаро-матеріальних цінностей ніж ФОП ОСОБА_6 та ПП «Либротех» після ознайомлення із яким ОСОБА_4 прийняла рішення про закупівлю товаро-матеріальних цінностей у зазначених підприємців.
Згідно кошторису Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, підписаного головним лікарем Лисичанського обласного шкірно-венерологічного диспансеру ОСОБА_9 та керівником бухгалтерської служби - начальником планово-фінансового підрозділу ОСОБА_10 та затвердженого заступником директора Департаменту охорони здоровя Луганської обласної державної адміністрації ОСОБА_11 на 2015 рік, Луганській обласній дитячій клінічній лікарні Департаментом було виділено 74 879 721 грн. бюджетних грошових коштів, з яких 2 944 016 грн. планувалося використати для закупівлі предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю.
ОСОБА_1, діючи в порушення п. 2.1, п. 2.3 п. 2.5, п. 2.6, п. 2.13 функціональних обовязків та в порушення вимог ч. 5 ст. 2 Закону прийняла рішення про укладення договорів купівлі-продажу вказаних предметів для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні у ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех», про що повідомила головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4 та переконала її у правильності прийнятого рішення, ОСОБА_4 надала згоду. З цією метою, ОСОБА_1 склала, а ОСОБА_4 підписала ініціативний лист за №180/1 від 19.05.2015, на підставі якого 02.04.2015 складено довідку: № 7.3.197-с від 26.05.2015, про зміни помісячного плану асигнувань із спеціального фонду бюджету на 2015 рік, які були затверджені повноважним представником Департаменту.
Далі ОСОБА_1, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, будучи заступником голови комітету з конкурсних торгів та фактично виконуючи обвязки голови комітету з конкурсних торгів, з метою укладання договорів купівлі-продажу з ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_8, шляхом невірного визначення коду Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, прийняла рішення про поділення суми грошових коштів за договорами таким чином, щоб вони не перевищували розміру 100 000,00 грн., з метою уникнення процедури проведення закупівель за бюджетні грошові кошти шляхом проведення тендерної процедури.
З цієї метою 05.06.2015 на засіданнях комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_1 виступила з пропозиціями про здійснення закупівель медичних приладів без проведення конкурсних закупівель та внесення відповідних змін в Додаток до річного плану закупівель на 2015 рік, які було прийнято, затверджено рішенням комітету з конкурсних торгів та оформлено відповідним протоколом засідання № 10 від 05.06.2015.
В подальшому, ОСОБА_1, не вживши всіх ефективних заходів, щодо встановлення вартості товаро-матеріальних цінностей, які поставлялись ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех» до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, не перевіривши належним чином їх вартість на ринку України, підготувала договори купівлі-продажу та надіслала їх на підпис представникам ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех», після чого отримавши від них підписані договори надала їх на підпис головному лікарю Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4, яка їх підписала, і таким чином між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой» і ПП «Либротех» було укладено 30 договорів купівлі-продажу спеціального та дитячого одягу, медичних приладів, кухонного посуду та інших товаро-матеріальних цінностей, за цінами які значно перевищують ринкові, на загальну суму 2 020 360, 00 гривень, 7 із яких укладено в порушення ч.5 ст.2 Закону, а саме:
25.05.2015, 30.06.2015 та 01.07.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ПП «Либротех» (код ЄДРПОУ 38920799, юридична адреса: Київська область, м. Вишгород, вул. Ватутіна, буд. 69), в особі директора ОСОБА_12, укладено 7 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам.
08.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ТОВ «Компанія Макстрой» (код за ЄДРПОУ 38799426, юридична адреса: м. Київ, вул. Куренівська, буд. 21 офіс 1) в особі директора ОСОБА_13, укладено 9 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам.
09.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_6 ( код за РНОКПП НОМЕР_1, юридична адреса: АДРЕСА_1) в особі ОСОБА_6, укладено 3 договори купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам, крім того, всі вище перелічені договори купівлі-продажу укладені в порушення ч.5 ст. 2 Закону.
15.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею, в особі головного лікаря ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_8 (код за РНОКПП НОМЕР_2, юридична адреса: АДРЕСА_2), в особі ОСОБА_8, укладено 5 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам.
На виконання умов вказаних вище договорів, на підставі платіжних доручень Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів на розрахункові рахунки: ТОВ «Компанія Макстрой» - №26000052331047, відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Харків, ПП «Либротех» - № 26003052326628 відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» у м. Харків, ФОП ОСОБА_6 - № 26009017120775 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці; ФОП ОСОБА_8 - №26002052629991, відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Київ, ФОП ОСОБА_6 - № 26000017120718 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці;
На виконання умов вищевказаних договорів до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех» було поставлено всі придбані товаро-матеріальні цінності.
Відповідно до висновка дослідження Управління по боротьбі з легалізацією доходів отриманих злочинним Головного управління ДФС у Луганській області №16/12-32-16-04542985 від 08.07.2016 встановлено, що посадові особи Луганська обласна дитяча клінічна лікарня уклали договори купівлі - продажу без застосування тендерної процедури та закупили товар за завищеними цінами, в результаті чого було безпідставно перераховано на рахунки ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ «Компанія Макстрой» та ПП «Либротех» державні кошти в сумі 798 244,47 грн.
Згідно до висновку дослідження Управління по боротьбі з легалізацією доходів отриманих злочинним Головного управління ДФС у Луганській області №19/12-32-16-04542985 від 29.08.2016 встановлено, що посадові особи Луганська обласна дитяча клінічна лікарня уклали договори купівлі - продажу з ФОП ОСОБА_6 на загальну суму - 298 790 грн. та без застосування тендерної процедури, закупили товар за завищеними цінами, в результаті чого було безпідставно перераховано державні кошти на рахунок ФОП ОСОБА_6 у сумі - 110 980 грн.
Згідно висновку судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016, висновки дослідження Управління по боротьбі з легалізацією доходів отриманих злочинним Головного управління ДФС у Луганській області №16/12-32-16-04542985 від 08.07.2016 з урахуванням висновку товарознавчої експертизи Луганського НДЕКЦ МВС України та № 11/1-20 проведеної НДЕКЦ МВС України у Луганській області (довідка про витрати № 19-113/9-3/369д від 05.04.2016) по закупівлі Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею у ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех», ФОП ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_7, товару за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунки вказаних СПД були безпідставно перераховані державні кошти у загальній сумі 798 244,47 грн. документально підтверджується.
Висновки дослідження Управління по боротьбі з легалізацією доходів отриманих злочинним Головного управління ДФС у Луганській області №19/12-32-16-04542985 від 29.08.2016 з урахуванням висновку товарознавчої експертизи Харківського НДІСЕ ім. Засл. Проф. ОСОБА_14 №7708 від 10.08.2016 по закупівлі Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею у ФОП ОСОБА_6 товару за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунок вказаного СПД були безпідставно перераховані державні кошти у загальній сумі 110 980,00 грн. також документально підтверджується висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016.
Таким чином, ОСОБА_1, діючи умисно, з корисливих мотивів, в інтересах інших осіб, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, шляхом укладання прямих договорів (без проведення процедур тендерних торгів) придбала спеціальний та дитячий одяг, медичні прилади, кухонний посуд та інші товаро-матеріальні цінності для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, по цінам, які значно перевищують ринкові та виконала дії, спрямовані на зловживання службовим становищем в інтересах інших фізичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки, тобто завдала збитків Департаменту охорони здоровя Луганської обласної державної адміністрації на загальну суму 909 224, 47 грн., що більше ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України.
30.05.2017 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, вручено пам'ятку підозрюваного та розяснено процесуальні права.
Ухвалою слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 01 червня 2017 року ОСОБА_1 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, з можливістю внесення застави у розмірі 50000 грн., а також строком на 60 днів покладено обовязки: не відлучатись з місця проживання, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з свідками визначеними слідчим; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і вїзд в Україну.
Прокурор у клопотання посилається на те, що строк дії покладених обовязків закінчується 01.08.2017, однак закінчити в цей строк досудове розслідування не вдається можливим з тих підстав, що у даному кримінальному провадженні слід вчинити низку процесуальній дій, у звязку з чим строк досудового розслідування продовжено до 3 місяців, а саме до 30.08.2017 року, а тому на зазначений строк, на думку прокурора, слід продовжити і строк дії покладених обовязків.
В судовому засіданні підозрювана ОСОБА_1 та захисник ОСОБА_2 проти задоволення клопотання прокурора не заперечували.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити.
Слідчий суддя, вислухавши слідчого, прокурора, підозрюваного, дослідивши матеріали кримінального провадження, дійшов наступних висновків.
У судовому засіданні встановлено, що наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_1 інкримінованого їй кримінального правопорушення, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- матеріалами дослідження начальника відділу боротьби відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДФС у Луганській області №16/12-32-16-04542985 від 08.07.2016 згідно із висновків якого: Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею було придбано у ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», які не мали можливості здійснювати господарську діяльність, мякий інвентар, медичне обладнання та формений одяг. Всього на загальну суму 1 821 570,00 грн. Також встановлено, що посадові особи Луганської обласної дитячої клінічної лікарні уклали договори купівлі-продажу без застосування тендерної процедури та закупили вищезазначений товар за завищеними цінами в результаті чого було безпідставно перераховано на рахунки ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», державні кошти в сумі 798 244,47 грн.;
- матеріалами дослідження начальника відділу боротьби відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДФС у Луганській області № 11/1-2№19/12-32-16-04542985 від 29.08.2016 згідно із висновків якого: Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею було придбано у ФОП ОСОБА_6, медичне обладнання на загальну суму 298 790,00 грн. В ході дослідження встановлено, що посадові особи Луганської обласної дитячої клінічної лікарні уклали договори купівлі-продажу без застосування тендерної процедури та закупили вищезазначений товар за завищеними цінами в результаті чого було безпідставно перераховано на рахунки ФОП ОСОБА_6 державні кошти в сумі 110 980,00 грн.;
- експертним висновком товарознавчої експертизи Луганського НДЕКЦ МВС України № 11/1-20 від 05.04.2016, згідно якого середня роздрібна ринкова вартість предметів закуплених Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею згідно із укладеними договорами купівлі-продажу з ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех» за 2015 рік ( без проведення конкурсних торгів) з урахуванням вільного ціноутворення на території України є нижчою ніж сплачена вартість в результаті здійснення вищезазначеної закупівлі;
- експертним висновком товарознавчої експертизи Харківського НДІСЕ ім. Засл. Проф. ОСОБА_14 №7708 від 10.08.2016, згідно якого середня роздрібна ринкова вартість предметів лікарнею згідно із укладеними договорами купівлі-продажу з ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_8, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех» за 2015 рік з урахуванням вільного ціноутворення на території України є нижчою ніж сплачена вартість в результаті здійснення вищезазначеної закупівлі;
- експертним висновком №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 судово-економічної експертизи, згідно якого по закупівлі Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею у ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» товару, за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунки вказаних СПД були перераховані державні кошти, документально підтверджується: на поточні рахунки ФОП ОСОБА_6 згідно вказаних договорів на загальну суму 298 790 грн., на поточні рахунки ФОП ОСОБА_7 згідно вказаних договорів на загальну суму 482 090 грн., на поточні рахунки ФОП ОСОБА_8 згідно вказаних договорів на загальну суму 416 538 грн., на поточні рахунки ТОВ Компанія «Макстрой» згідно вказаних договорів на загальну суму 744 290 грн., на поточні рахунки ПП «Либротех» на загальну суму 416 538 грн., серед яких, по закупівлі вищезазначеного товару за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунки ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» було безпідставно перераховано державні кошти у загальній сумі - 798 244,47 грн. та на рахунок ФОП ОСОБА_6 було безпідставно перераховано державні кошти у загальній сумі - 110 980 грн..
- протоколом тимчасового доступу до речей і документів та описом до протоколу від 16.09.2015, відповідно до якого вилучено у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні документи Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, серед яких оригінали укладених угод із ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», ФОП ОСОБА_6 за проміжок часу з 25.05.2015 по 31.07.2015 із додатками та документами, що підтверджують факт оплати, а також технічні паспорти та інструкції по експлуатації на придбане обладнання, інвентарними картками обліку;
- протоколом тимчасового доступу до речей і документів та описом до протоколу від 17.09.2015, відповідно до якого вилучено у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні документи Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, серед яких довідки про зміни помісячного плану асигнувань із спеціального фонду бюджету на 2015 рік;
- договорами купівлі-продажу від 25.05.2015, 30.06.2015, 01.07.2015 укладеними між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ПП «Либротех», в особі директора ОСОБА_12, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові, а саме:
- 1) по договору № 112 від 01.07.2015 за 10 водонагрівачів 50 л на загальну суму 38990 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13780 грн. та за 3 водонагрівача 100 л на загальну суму 12897 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3441 грн.;
- 2) по договору № 108 від 30.06.2015 за 20 дошок разделочних на загальну суму 4000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3020 грн. та за 1 дошку разделочну 48х80 на загальну суму 820 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 635 грн.;
- 3) по договору № 107 від 30.06.2015 за 30 тазів пластмасових на загальну суму 2550 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1860 грн. та за 100 відер пластмасових на загальну суму 14000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11000 грн.;
- 4) по договору № 106 від 30.06.2015:
- за 250 тарілок глибоких полупорційних на загальну суму 10000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5750 грн.;
- за 50 тарілок мілких порційних на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1050 грн.;
- за 250 тарілок мілких полупорційних на загальну суму 7500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3250 грн.;
- за 300 чашок на загальну суму 12000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6600 грн.;
- за 4 чайних сервізи на загальну суму 2400 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1484 грн.;
- за 5 каструль керамічних 1л на загальну суму 3800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2430 грн.;
- за 5 каструль керамічних 2л на загальну суму 4200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2370 грн.;
- за 5 каструль керамічних 3л на загальну суму 4700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2685 грн.;
- за 5 каструль керамічних 4л на загальну суму 5500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3140 грн.;
5) по договору № 104 від 30.06.2015:
- за 6 ложок розливних на загальну суму 660 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 228 грн.;
- за 20 ножів розділочних на загальну суму 6800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 640 грн.;
- за 15 наборів ножів кухонних на загальну суму 7050 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3810 грн.;
- за 200 виделок столових на загальну суму 9000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 7000 грн.;
- за 450 ложок столових на загальну суму 20250 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15750 грн.;
- за 130 ложок чайних на загальну суму 4940 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4160 грн.;
6) по договору № 75 від 25.05.2015:
- за 2 холодильника двукамерний на загальну суму 25998 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11750 грн.;
- за 6 холодильників на загальну суму 46194 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15918 грн.;
- за 1 камеру морозильну на загальну суму 15499 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4911 грн.;
- за 1 ларь морозильний на загальну суму 12199 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4185 грн.;
7) по договору № 195 від 30.06.2015:
- за 5 каструль алюмінієвих 50 л на загальну суму 9800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6175 грн.;
- за 5 каструль алюмінієвих 40 л на загальну суму 9150 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5625 грн.;
- за 5 каструль алюмінієвих 30 л на загальну суму 7000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4190 грн.;
- за 7 каструль алюмінієвих 20 л на загальну суму 7000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3696 грн.;
- за 15 каструль алюмінієвих 10 л на загальну суму 8700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5670 грн.;
- за 25 каструль алюмінієвих 4,5 л на загальну суму 8450 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5575 грн.;
- за 10 каструль алюмінієвих 3 л на загальну суму 2200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1250 грн.;
- за 10 каструль алюмінієвих 2,5 л на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1220 грн.;
- за 5 каструль алюмінієвих 1 л на загальну суму 900 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 600 грн.;
- за 10 каструль емалірованих 1 л на загальну суму 1800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1080 грн.;
- за 10 каструль емалірованих 1,5 л на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1450 грн.;
- за 20 каструль емалірованих 2 л на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2820 грн.;
- за 15 каструль емалірованих 4,5 л на загальну суму 4800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2790 грн.;
- за 5 сковорід чавунних на загальну суму 2800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2025 грн.;
- за 1 мясорубку механічну на загальну суму 390 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 240 грн.;
- за 5 тазів алюмінієвих на загальну суму 2300 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 995 грн.;
- за 30 відер емалірованих з кришкою на загальну суму 14700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 8070 грн.;
- за 10 розносів нержавіючих на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1310 грн.;
- за 10 мисок емалірованих 2,5 л на загальну суму 2200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1600 грн.;
- за 20 чайників емалірованих на загальну суму 7200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4840 грн.;
договорами купівлі-продажу укладеними 08.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ТОВ «Компанія Макстрой», в особі директора ОСОБА_13, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові та платіжними дорученнями до них, а саме:
1) по договору № 82 від 08.06.2015 за 100 ковдр байкових на загальну суму 43000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 23500 грн.;
2) по договору №84 від 08.06.2015:
- за 20 халатів медичних чоловічих на загальну суму 9600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6180 грн.;
- за 20 халатів операційних чоловічих на загальну суму 8800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6660 грн.,
- за 173 халатів медичних жіночих на загальну суму 81310 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 30102 грн.;
3) по договору №78 від 08.06.2015 за 20 жакетів медичних чоловічих на загальну суму 7800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3580 грн. та за 20 штанів медичних чоловічих на загальну суму 6200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3740 грн.;
4) по договору №77 від 08.06.2015 за 210 матраців дорослих на загальну суму 94500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 59640 грн.;
5) по договору №81 від 08.06.2015 за 144 жакета медичних жіночих на загальну суму 54720 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 19008 грн. та за 144 штанів медичних жіночих на загальну суму 44640 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13392 грн.?
6) по договору №83 від 08.06.2015:
- за 300 подушок 60х60 на загальну суму 60000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 18000 грн.,
- за 65 подушок 50х70 на загальну суму 13000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1625 грн.,
- за 56 ковдр стьобаних на загальну суму 26800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9464 грн.;
7) по договору №80 від 08.06.2015:
- за 150 повзунків байкових на загальну суму 12000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9073,50 грн.;
- за 150 повзунків бавовняних на загальну суму 10500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 7719 грн.;
- за 684 м тканини бавовняної на загальну суму 64980 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 24624 грн.;
8) по договору №85 від 08.06.2015 за 388,5 м тканини бавовняної на загальну суму 34965 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 8935,50 грн.;
9) по договору №86 від 08.06.2015 за 250 м тюлі на загальну суму 57500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 41250 грн.
Договорами купівлі-продажу укладеними 09.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_6 в особі ОСОБА_6, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові та платіжними дорученнями до них, а саме:
1) по договору № 215 від 09.06.2015 за 1 монітор пацієнта G3YH на загальну суму 43 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 10030 грн. та за 1 аспіратор хірургічний CHS-708 на загальну суму 56 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 20030 грн.;
2) по договору № 218 від 09.06.2015 за 16 рециркуляторів ультрафіолетових Аєрекс-стандарт на загальну суму 64800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 35440 грн. та за 7 опромінювачив бактерицидних ОБПе-225М на загальну суму 35000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 14490 грн..
3) по договору № 219 від 09.06.2015 за 1 полуавтоматичний біохімічний аналізатор Biochem SA на загальну суму 99990 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 30990 грн.
Договорами купівлі-продажу укладеними 15.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_8, в особі ОСОБА_8, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові та платіжними дорученнями до них, а саме:
1) по договору №95 від 15.06.2015:
- за 2 столи анестезіолога на загальну суму 8200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5184 грн.,
- за 4 кушетки медичні смотрові з регулюємим підголівником КРП на загальну суму 13200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5980 грн.,
- за 4 кушетки для фізкабінета КФП на загальну суму 24000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9664 грн.,
- за 4 кроваті функціональні двухсекційні КФ-2М на загальну суму 29600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13856 грн.,
- за 2 кроваті функціональні чотирьохсекційні КФ-4М на загальну суму 24800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 12286 грн..
2) по договору № 99 від 15.06.2015 за 3 аквадистилятори електричних «MIKROmed» ДЭ-5 на загальну суму 37500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15918 грн. та
за 3 аквадистилятори електричних «MIKROmed» ДЭ-10 на загальну суму 45000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 17847 грн.,
3) по договору № 96 від 15.06.2015 за 1 гематокритну центріфугу СМ-70 ELMI на загальну суму 71680 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 56641 грн.,
4) по договору № 98 від 15.06.2015 за 1 аналізатор концентрації електролітів у крові, сиворотці та плазмі АЭК-01 на загальну суму 99900 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 69901 грн.,
5) по договору № 97 від 15.06.2015:
- за 1 дозатор пипеточний Лайт-8 - канальний переменного обєму 30-300 мкл на загальну суму 10458 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4435 грн.,
- за 1 монітор пацієнта G1B/пульсаксиметр на загальну суму 8100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3151 грн.,
- за 1 мікроскоп «MIKROmed» XS-4120 на загальну суму 31000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11842 грн.,
- за 1 мікроскоп «MIKROmed» XS-5520 на загальну суму 13100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5477 грн.
Договорами купівлі-продажу укладеними 07.07.2015 та 21.07.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові та платіжними дорученнями до них, а саме:
1) по договору №124 від 21.07.2015:
- за 1 дозатор пипеточний Блек ДПОЗ-1-0,5-5, одноканальний перенного обєму 0,5-5 мкл на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1418 грн.,
- за 1 дозатор пипеточний ДПОЗ-1-10-100, одноканальний перенного обєму 10-100 мкл на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1418 грн.,
- за 1 дозатор пипеточний ДПОЗ-1-100-1000, одноканальний перенного обєму, на дозу 100-1000 мкл, на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1906 грн.,
- за 2 штативи для дозаторів (на 5 дозаторів) на загальну суму 6100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3926 грн.,
2) по договору №114 від 07.07.2015:
- за 1 датчик 35С50ЕА (конвексіон R50 мм, 3,5 МГц) на загальну суму 44500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2710,30 грн.,
- за 1 датчик 65С15ЕА (конвексіон R15 мм, 6,5 МГц) на загальну суму 55000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15232,77 грн.,
3) по договору №127 від 21.07.2015:
- за 2 ліжка КФД-2 для дітей до одного року на загальну суму 11000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3232 грн.,
- за 7 ліжок КФД-2 для дітей до пяти років на загальну суму 44800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15981 грн.,
- за 4 ліжка функціональних двухсекційних КФ-2М на загальну суму 29600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13128 грн.,
- за 1 ліжко функціональне чотирьохсекційне КФ-4М на загальну суму 12400 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5854 грн.;
4) по договору №113 від 07.07.2015 за 1 монітор пацієнта G3H на загальну суму 43000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4063 грн.;
5) по договору №123 від 21.07.2015 за 1 датчик 75L53ЕА (лінійний, 50мм, 7,5 МГц) на загальну суму 65000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 18733 грн.;
6) по договору №126 від 21.07.2015 за 2 монітори пацієнта G3H на загальну суму 86000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5320 грн.
Протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 25.02.2016, відповідно до якого вилучено у Луганській обласній дитячій клінічній лікарні речі, придбані за укладеними 08.06.2015 договорами із ТОВ «Компанія Макстрой», за цінами, які значно перевищують ринкові.
Речами (вилучені вищезазначеним протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 25.02.2016), що закуплені Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею за укладеними 08.06.2015 договорами із ТОВ «Компанія Макстрой», за цінами, які значно перевищують ринкові, а саме:
- ковдра байкова (закуплена ЛОДКЛ по договору № 82 від 08.06.2015);
- халат медичний чоловічий, халат операційний чоловічий, халат медичний жіночий (закуплена ЛОДКЛ по договору № 84 від 08.06.2015);
- жакет медичний чоловічий, штани медичні чоловічі (закуплено ЛОДКЛ по договору № 78 від 08.06.2015);
- матрац для дорослих (закуплений ЛОДКЛ по договору № 77 від 08.06.2015);
- жакет медичний жіночий, штани медичні жіночі (закуплено ЛОДКЛ по договору № 81 від 08.06.2015);
- подушка 60х60 та подушка 50х70, ковдра стьобана (закуплено ЛОДКЛ по договору № 83 від 08.06.2015);
- повзунки байкові, повзунки бавовняні (закуплено ЛОДКЛ по договору № 80 від 08.06.2015);
- фрагмент тканина бавовняна, фрагмент тканина байкова (закуплено ЛОДКЛ по договору № 85 від 08.06.2015);
- тюль (закуплено ЛОДКЛ по договору № 86 від 08.06.2015).
Вилученим під час проведення обшуку 03.11.2015 за адресою: АДРЕСА_3, за місцем мешкання ОСОБА_1: ноутбуком «ASUS» модель: х54с, серійний номер: С2№ОАS262010078, у корпусі чорного кольору та флеш-накопичувачем «Silikon power» у корпусі чорного кольору, обємом 16 ГБ, серійний номер: D33В29, що містять електронні файли щодо укладених угод Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею із ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», ФОП «ОСОБА_8В.», ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, за проміжок часу з 25.05.2015 до 31.07.2015, які значно перевищують ринкові.
Вилученим під час проведення обшуку 03.11.2015 за адресою: АДРЕСА_4 років Перемоги, буд. 12-а, у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні за місцем роботи ОСОБА_1: системний блок компютеру «LOGIC POWER», у корпусі чорного кольору, на якому мається інвентаризаційний номер 10400027, що містить електронні файли щодо укладених угод Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею із ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», ФОП «ОСОБА_8В.», ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, за проміжок часу з 25.05.2015 до 31.07.2015, які значно перевищують ринкові.
Наказом головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4 №60 від 12.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні», відповідно до якого затверджено комітет з конкурсних торгів у новому складі і заступником голови комітету з конкурсних торгів затверджено ОСОБА_1
Протоколами засідання комітету з конкурсних торгів: № 4 від 05.05.2015, № 10 від 05.06.2015, на яких було прийнято рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2015 рік та прийнято пропозицію ОСОБА_1 про внесення змін в додаток до річного плану на 2015 рік без здійснення процедур закупівлі та доповнити по КЕКВ коди класифікатору.
Ініціативним листом, складеним заступником головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_1 та підписаний головним лікарем Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4 № 180/1 від 19.05.2015 про внесення змін до кошторису на 2015 рік, що підтверджують прийняте рішення про укладення договорів купівлі-продажу предметів для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні у ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», ФОП «ОСОБА_8В.», ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7П, без проведення процедур тендерних торгів.
Рухом грошових коштів на банківських розрахункових рахунках: ФОП ОСОБА_6 - № 26009017120775 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці; ФОП ОСОБА_6 - № 26000017120718 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці, на які Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів на виконання умов вищезазначених договорів за придбаний Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею товар.
Економічним обґрунтуванням, щодо закупівель товарів без здійснення процедури закупівлі вилученим під час проведення обшуку 03.11.2015 за адресою: АДРЕСА_4 років Перемоги, буд. 12-а, у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні за місцем роботи ОСОБА_1
Економічним обґрунтуванням, щодо закупівель товарів без здійснення процедури закупівлі долученим ОСОБА_1 до наданого пояснення від 15.07.2015 року, у якому було зазначено цінову пропозицію ФОП ОСОБА_6 як найнижчу.
Протоколом допиту свідка: головної медсестри Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_5, яка показала, що наказом головного лікаря ЛОДКЛ вона була призначена головою комітету з конкурсних торгів на період 2015 року, проте фактично обовязки голови комітету з конкурсних торгів виконувала заступник головного лікаря з економічних питань ЛОДКЛ ОСОБА_1, яка також була призначеною заступником голови комітету з конкурсних торгів. Всі документи, протоколи засідань конкурсних торгів складала ОСОБА_1 та надавала ОСОБА_5 на підпис. Остання довіряючи ОСОБА_1 підписувала їх, не читаючи та не розуміючи, що саме зазначено у наданих їй на підпис документах.
Протоколом допиту свідка: головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_4, яка показала, що ОСОБА_5 було призначено головою комітету з конкурсних торгів згідно з наказом головного лікаря ЛОДКЛ № 12/5 від 31.03.2015 року «Про внесення змін до складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні». Відсутність у ОСОБА_5 спеціальних знань у зазначеній галузі та знання законодавчої бази вона вирішила компенсувати знаннями ОСОБА_1 яка була призначена заступником голови комітету з конкурсних торгів. На запитання чому ОСОБА_15 не було призначено головою комітету з конкурсних торгів пояснила, що ОСОБА_15 повідомила їй, що ні вона як головний лікар, ні ОСОБА_1, як заступник головного лікаря з економічних питань, не можуть бути призначені Головою комітету з конкурсних торгів. Підстав не довіряти ОСОБА_15 у неї не було. Під час підготовки до здійснення закупівель ОСОБА_15 фактично виконувала обовязки голови комітету з конкурсних торгів покладені на ОСОБА_5, саме вона складала та роздруковувала Додаток до річного плану закупівель на 2015 рік, до якого на підставі Державного класифікатору (ДК 016:2010) вносила коди предмету закупівлі та зазначала найменування ТМЦ. ОСОБА_15 неодноразово займалась зазначеними питаннями, знала як складати зазначені доповнення та протоколи засідань. Вона у повній мірі довіряла знанням ОСОБА_1 та вважала, що вона вносила коди класифікатори та зазначала найменування продукції на підставі Державного класифікатору (ДК 016:2010). Після отримання довідки про виділення додаткових асигнувань на придбання ТМЦ ОСОБА_1 склала проекти договорів купівлі-продажу на товаро-матеріальні цінності (надалі ТМЦ) з ФОП ОСОБА_16, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех». За найбільш сприятливими ціновими пропозиціями, які їй надавала для огляду ОСОБА_1, ними було обрано постачальника. Також ОСОБА_1 пояснювала, що із зазначеними постачальниками вона працювала у місті Луганськ і хоче співпрацювати із ними надалі, бо вони є перевіреними постачальниками і мають вигідну цінову пропозицію. Проекти договорів купівлі-продажу були спрямовані ОСОБА_1 постачальникам, саме вона спілкувалась із ними та домовлялась про умови закупівлі, поставки та оплати за поставлені ТМЦ. Постачальники отримавши договори підписували їх та скріплювали відбитком печатки, потім спрямовували ОСОБА_1. Отримані договори ОСОБА_1 приносила мені і я їх підписувала.
Отже слідчий суддя вважає, що має місце наявність обґрунтована підозра вважати, що підозрювана ОСОБА_1 вчинила інкриміноване їй кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України, яке відноситься до категорії тяжких злочинів, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від трьох до шести років.
В якості передбаченого ст. 177 КПК України ризику, для обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, органом досудового розслідування наводиться можливість ОСОБА_1, відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України переховуватися від органів досудового розслідування та суду. Даний ризик на думку слідчого судді є доведеними.
Вищезазначені обставини свідчать про неможливість запобігання вказаному ризику шляхом не застосування запобіжного заходу, або застосування більш мякого запобіжного заходу.
Таким чином, оскільки у судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, що їй інкримінується, який є тяжким злочином, та за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до шести років, а також доведено наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, тому на думку слідчого судді клопотання прокурора підлягає задоволенню, а ОСОБА_17 повинно бути продовжено строк дії застосування обовязків, покладених на неї у звязку з застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави строком до 30.08.2017, тобто в межах строку досудового розслідування.
Керуючись вимогами ст. ст. 40, 131, 132, 176, 177, 178, 184, 197, 198 КПК України та ст. 29 Конституції України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора у кримінальному провадженні № 12017130000000160 від 06.03.2017 року, про продовження строку дії застосування обовязків, покладених на підозрювану ОСОБА_1, задовольнити.
Продовжити строк дії застосування обовязків, покладених на підозрювану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у звязку з застосування запобіжного заходу у вигляді застави, строком на 34 дні до 30.08.2017 включно, а саме:
- не відлучатись з місця проживання, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи;
- утримуватися від спілкування з свідками визначеними слідчим.
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і вїзд в Україну.
Копію ухвали надати учасника процесу.
Ухала оскарженню не підлягає, а заперечення щодо неї можуть бути поданні під час підготовчого судового засідання.
Слідчий суддя І. Г. Макаренко