Постанова № 69138176, 25.09.2017, Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
25.09.2017
Номер справи
213/2488/17
Номер документу
69138176
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

г Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області

Справа № 213/2488/17

Номер провадження 3/213/827/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2017 року суддя Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріал, що надійшов з Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, народився: м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, громадянина України, не працює, ІНН НОМЕР_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Згідно витягу з протоколу № 1 пленарного засідання І сесії Інгулецької районної у місті ОСОБА_3 ради VІІ скликання від 07.12..2015 року було оголошено новообраних депутатів міської ради, до складу якого входить депутат Інгулецької районної у місті ради VІІ скликання ОСОБА_2.

Згідно ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, а незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Пунктом першим статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», передбачено, що депутат місцевих рад зобов'язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Відповідно до плану навчання депутатів Інгулецької районної у місті ради VII скликання від 17.11.2016 року, було ознайомлено депутатів, щодо подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

16.02.2017 року згідно плану навчання депутатів Інгулецької районної у місті ради VII скликання, депутатам додатково було розяснено особливості електронного декларування осіб, уповноважених виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» зобовязані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, на підставі статті 1; підпункту «б» пункту 1 частини першої ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Інгулецької районної у місті ради VII скликання ОСОБА_2 є субєктом, на якого поширюється дія вказаного закону, й суб'єктом декларування, визначеним у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

23 березня 2017 року Верховна рада України прийняла у другому читанні Закон про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 6172, згідно з яким доповнено розділ XIII Прикінцеві положення пунктом 5-1 такого змісту: «Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

Подання декларацій на другому етапі здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 13.09.2017 встановлено, що ОСОБА_2 опублікував щорічну декларацію за 2016 рік лише 30.05.2017 року.

Таким чином, ОСОБА_2. станом на 01.05.2017 року, будучи депутатом Інгулецької районної у місті ради VІІ скликання, відповідно до статті 1. підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3; частини 1 статті 45 Закону України « Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Разом із цим, ОСОБА_2 в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088, не маючи поважних причин, не виконав у встановлений законодавством строк (до 01.05.2017) конкретний обов'язок щодо вчинення відповідних активних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме - на подання до 01.05.2017 року щорічної (за минулий рік, за 2016 рік) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації (за минулий рік, за 2016 рік) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Отже, ОСОБА_2 подав несвоєчасно, тобто поза строком, визначеним законом, не маючи на це поважних причин, щорічну (за минулий рік, за 2016 рік) декларацію, та її було подано лише 30.05.2017 року о 11:48 годині та присвоєно унікальний ідентифікатор «cae64f09-284a-46a2-88e3-4dba170557c0» чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Таким чином, усвідомлюючи те, що він є суб'єктом декларування та має особисто виконати обов'язок щодо своєчасного подання щорічної (за минулий рік, за 2016 рік) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, кінцевий термін (часові межі) виконання якого (обов'язку) Законом визначено «до 1 травня», не виконав даний обов'язок у встановлений законом строк у визначеному законом порядку.

Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги ст..45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016р. №2, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_2 факт вчинення правопорушення не заперечував, щиро розкаявся у скоєному. Пояснив, що він отримував новий паспорт та поновлював ідентифікаційний код, у звязку з їх втратою, через що пізно отримав електронний ключ підпису потрібний для подання ним декларації. 30.05.2017 року він отримав електронний ключ та цього ж дня подав електронну декларацію. Свою вину визнав.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КпАП України, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та іншими доданими до протоколу документами.

При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа ОСОБА_2, ступінь його вини, обтяжуючі та помякшуючі обставини. До пом»якшуючих обставин необхідно віднести щире каяття. Обтяжуючих обставин не встановлено. У звязку з вищевикладеним, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_2 стягнення у вигляді штрафу на користь держави, що буде достатнім для виховання особи та запобіганню нових правопорушень. Також підлягає стягненню з останнього судовий збір на користь держави.

Керуючись ст.ст. 27, 33, 34, 172-6 ч.1 КпАП України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КпАП України та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795), за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Л.Я.Соловйова