Постанова № 69135252, 11.09.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2017
Номер справи
815/2434/17
Номер документу
69135252
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/2434/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В. (з урахуванням перебування на лікарняному та у відпустці) розглянувши у порядку письмового провадження за наявними матеріалами адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До суду з адміністративним позовом звернулося Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за ФОП ОСОБА_1 рахуються несплачені штрафні санкції у загальному розмірі 17 000,00 грн., у звязку з чим позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

22.08.2017р. до суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження. (а.с.44)

Відповідач - ФОП ОСОБА_1 повідомлявся про дату та час судового засідання, належним чином та завчасно, однак до судового засідання призначеного 22.08.2017р. не з'явився.

Враховуючи відсутність потреби заслухати свідка або експерта, та можливість вирішення справи на підставі наявних у ній доказів, суд вирішив за доцільне розглянути справу у порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини якими обґрунтовуються вимоги позивача, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне.

Згідно абз.8 ст.1 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. державний контроль продукції - діяльність органів доходів і зборів із забезпечення відповідності продукції, що ввозиться на митну територію України для вільного обігу, встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз від такої продукції суспільним інтересам (далі - контроль продукції).

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.10 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. ринковий нагляд здійснюється органами ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності. Органи ринкового нагляду становлять єдину систему. Сфери відповідальності органів ринкового нагляду включають види продукції, що є об'єктами технічних регламентів, і можуть включати види продукції, що не є об'єктами технічних регламентів.

Згідно до пп.3 п.8 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області, затверджене наказом Держпродспоживслужби №22 від 25.02.2016р., Головне управління Держпродспоживслужби відповідно до покладених на нього завдань у сфері здійснення ринкового нагляду, проводить перевірки характеристик продукції.

В свою чергу, Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. встановлено загальний порядок проведення перевірок характеристик продукції, що визначається в статті 23 цього Закону. Так, частиною 3 статті 23 Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. передбачено, що органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції.

Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові, - у розповсюджувачів та виробників такої продукції. Згідно ч.4 ст.23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. під час таких перевірок перевіряються характеристики лише того виду продукції, що є предметом перевірки.

Відповідно до ст. ст. 5, 6 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів органів ринкового нагляду та посвідчень (направлень) на проведення перевірки, що видаються та оформляються відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". У разі одержання інформації про надання на ринку продукції, що становить серйозний ризик, відповідні накази та посвідчення (направлення) видаються і оформляються невідкладно.

Перевірка характеристик продукції може бути невиїзною (за місцезнаходженням органу ринкового нагляду) або виїзною. У разі потреби органи ринкового нагляду для перевірки характеристик продукції можуть поєднувати невиїзні та виїзні перевірки.

Під час невиїзної перевірки характеристик продукції у випадках, передбачених цим Законом, перевірці підлягають такі документи (їх копії) та інформація, зазначених у ч.7 ст.23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р., а також обстеження, відбір і експертиза (випробування) зразків продукції відбирається відповідно до ч.8 ст.23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р.

Згідно до ч.10 ст.23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. строк проведення виїзної перевірки характеристик продукції не може перевищувати у розповсюджувача цієї продукції двох робочих днів, у виробника такої продукції - трьох робочих днів. У разі проведення експертизи (випробування) зразків продукції, відібраних під час перевірки, на час її проведення перебіг строку проведення виїзної перевірки характеристик продукції призупиняється. Продовження строку проведення виїзної перевірки не допускається.

Відповідно до ч.13 ст.23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. у разі якщо суб'єктом господарювання надано висновки експертизи, протоколи випробувань продукції, сертифікати відповідності або інші документи про відповідність, видані за результатами добровільної оцінки відповідності акредитованими органами з оцінки відповідності, органи ринкового нагляду належним чином ураховують ці документи при проведенні перевірок характеристик продукції.

Органи ринкового нагляду проводять планові перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів згідно із секторальними планами ринкового нагляду у відповідно до ч.1 ст.24 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р.

Відповідно до вимог ч.2 ст.24 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. під час проведення перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів на підставах, визначених пунктом 1 і підпунктом "а" пункту 2 частини першої цієї статті: 1) на початковому етапі перевірки об'єктами перевірки є: а) наявність на продукції знака відповідності технічним регламентам (у тому числі ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності), якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання правил застосування і нанесення знака відповідності технічним регламентам; б) наявність супровідної документації, яка має додаватися до відповідної продукції (зокрема інструкція з користування продукцією), етикетки, маркування, інших позначок, якщо це встановлено технічними регламентами, та їх відповідність встановленим вимогам; в) наявність декларації про відповідність, якщо згідно з технічним регламентом на відповідний вид продукції продукція при її розповсюдженні має супроводжуватися такою декларацією; 2) на наступних етапах перевірки можуть бути проведені: а) обстеження зразків відповідної продукції та ідентифікація виробника продукції; б) відбір та експертиза (випробування) зразків продукції (у разі якщо є підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам).

Відповідно до вимог ч.1 ст.29 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. у разі якщо органом ринкового нагляду встановлено, що продукція не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 цього Закону, та формальної невідповідності), орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.

Згідно ч.3 ст.29 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо усунення формальної невідповідності, якщо цей орган встановить будь-яку таку невідповідність: знак відповідності технічним регламентам було нанесено з порушенням вимог, визначених у відповідному технічному регламенті; не було нанесено знак відповідності технічним регламентам, якщо його нанесення передбачено відповідним технічним регламентом; не було складено декларацію про відповідність або декларація про відповідність не супроводжує продукцію, якщо її складення чи супроводження нею продукції передбачено відповідним технічним регламентом; декларацію про відповідність було складено з порушенням вимог; органу ринкового нагляду не надано доступу до технічної документації або вона є неповною; вчинено інші порушення встановлених вимог, визначених у відповідному технічному регламенті як формальна невідповідність.

Як вбачається з матеріалів справи, повідомленням про проведення перевірки №23 від 01.07.2016р. ФОП ОСОБА_1 було проінформовано про проведення планової перевірки, що підтверджується розпискою №23 від 04.07.2016р. про отримання вказаного повідомлення. (а.с.11)

Посадовими особами Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області проведено планову перевірку субєкта господарювання ФОП ОСОБА_1 (юридична адреса: 65072, АДРЕСА_1; фактична адреса: 65039, м.Одеса, вул.Канатна, 102) Строк проведення перевірки з 18.08.2016р. по 19.08.2016р. Підстава проведення перевірки план перевірок з ринкового нагляду на 3 квартал 2016 року, затверджений наказом ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області №26 від 15.06.2016р. Предмет перевірки є ігри та дитячі іграшки.

За результатами проведеної перевірки ФОП ОСОБА_1 складено акт перевірки характеристик продукції №37 від 19.08.2016р., у якому зазначені порушення пунктів 5,6, 10, 11, 25, 29, 34, 44, 51, 53 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого ПКМУ №515 від 11.07.2013р. введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, а саме: введено в обіг ігри та іграшки (позиції акту 1-3), що не відповідають вимогам, які встановлені Технічним регламентом безпечності іграшок, що затверджений ПКМУ №515 від 11.07.2013р. в частині відсутності на іграшці, прикріпленої до неї етикетці та пакуванні (позиції 1-3) знаку відповідності технічним регламентам національного знаку відповідності; на вимогу перевіряючим не надано декларації про відповідність, необхідні для доведення відповідності іграшки (позиції 1-3); не зазначено найменування та адресу виробника (позиція 2) Відповідно до вказаного акту перевірки, відповідачем поставлено відмітку що зауваження до акту відсутні. (а.с.12-13)

Згідно із п.11 ст. 33 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. до прийняття рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів орган ринкового нагляду надає (надсилає) суб'єкту господарювання, щодо якого передбачається прийняти рішення, проект відповідного рішення з пропозицією надати в письмовій формі свої пояснення, заперечення до проекту рішення, інформацію про вжиття ним заходів, спрямованих на запобігання або уникнення ризиків суспільним інтересам, усунення невідповідності продукції, що є предметом проекту рішення, встановленим вимогам.

19.08.2016р. посадовою особою ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області прийнято проект рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, яким обмежено надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності. (а.с.14)

Постановою про накладення штрафних санкцій №16 від 30.08.2016р. за порушення вимог п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції у розмірі 17 000,00 грн. Зазначена постанова була направлена листом вих..№1911/06 від 01.09.2016р. та відповідно до повідомлення «Спецкурьер» №14814 отримана 25.10.2016р. (а.с.18, 21)

Пунктом 1 частини 2 статті 33 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» №2735-IV від 02.12.2012р. рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів можуть бути прийняті за результатами проведених органами ринкового нагляду перевірок характеристик продукції (крім перевірок, що проводяться відповідно до статті 26 цього Закону).

Рішенням про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів №39 від 01.09.2016р. до ФОП ОСОБА_1 застосовано обмежувальний (корегувальний) захід усунення формальної невідповідності стосовно партій продукції, що вводиться в обіг шляхом приведення продукції у відповідність вимогам технічного регламенту. Встановлений строк виконання рішення до 09.09.2016р. (а.с.18)

Листом від 06.09.2016р. ФОП ОСОБА_1 повідомлено про часткове виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів №39 від 01.09.2016р. (а.с.17)

Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.34 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» з метою контролю стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів органи ринкового нагляду проводять перевірки стану виконання суб'єктами господарювання цих рішень.

Як вбачається з матеріалів справи, посадовими особами ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області було проведено позапланову виїзну перевірку стану виконання субєктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів ФОП ОСОБА_1 (адреса: м. Одеса, вул. Канатна, 102) Підставою для проведення вказаної перевірки часткове виконання рішень про обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності №39 від 01.09.2016р.

За результатами перевірки стану виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів №39 від 01.09.2016р. встановлено, що ФОП ОСОБА_1 виконав рішення повністю. Рішенням від 20.09.2016р. №45 скасовано рішення про обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності №39 від 01.09.2016р. (а.с.25)

Відповідачем не надано до суду доказів щодо сплати суми штрафних санкцій, а також оскарження постанови про накладення штрафних санкцій №16 від 30.08.2016р.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на зазначене, враховуючи, що відповідачем не погашено суму штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн., позовні вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області є обґрунтованими та законними, у звязку з чим підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 юридична адреса: 65072, АДРЕСА_1; фактична адреса: 65039, м.Одеса, вул.Канатна, 102) про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 юридична адреса: 65072, АДРЕСА_1; фактична адреса: 65039, м.Одеса, вул.Канатна, 102) суму штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень) до Державного бюджету України на р/р 31112106700007, МФО 828011 до УК у Малиновському районі м. Одеси, код ЄДРПОУ 38016923, код бюджетної класифікації 210811.

Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяБалан Я.В.