
1Справа № 335/9629/17 2-а/335/438/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 вересня 2017 року Орджонікідзевський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді СоболєвоїІ.П., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
15.08.2017 до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач, ГУПФУ у Запорізькій області), в якому позивач просить суд:
- визнати бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268» - протиправною;
- зобов'язати відповідача провести позивачу перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
- стягнути з відповідача на користь позивача витрати зі сплати судового збору.
В обґрунтування позову зазначає, що позивач являється пенсіонером МВС України та отримує пенсію на підставіЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Пенсія ОСОБА_1 обчислена із грошового забезпечення, призначеного відповідно до Постанови КМУ «Про упорядкування військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007року №1294. 09.06.2017 року Позивач звернулась до ГУПФУ у Запорізькій області із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії у зв'язку із зміною грошового забезпечення, надіславши йому ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення №86/19574 (яка отримана від Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Запорізькій області, на виконання постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 14.03.2017 року у справі №808/36/17) для проведення перерахунку пенсії. 23.06.2017року відповідач листом вих.№490/М-9 повернув оригінал ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення від 29.05.2017року, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області для перерахунку пенсії, не провівши такого перерахунку, з посиланням на той факт, що механізм проведення перерахунку пенсії не потребує надання особисто пенсіонером документів, які є підставою для його здійснення. Вважає, таку відмову відповідача протиправною.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується у адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
Згідно п.4. ч.1 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Ухвалою суду від 16.08.2017 відкрито скорочене провадження у справі.
31.08.2017 року від головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надійшли заперечення на адміністративний позов за змістом яких представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість. Зазначає, що Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 не передбачено перерахунку пенсії на підставі документів, отриманих від пенсіонера. Також відповідач зазначив про наявність листа Пенсійного фонду України від 28.03.2017 №9493/02-23, яким установлено, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде здійснена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАСУкраїни, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публiчно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У відповідності до ч.3 ст.2 КАСУкраїни, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9)з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
При вирішенні цієї справи суд, у відповідності до ст.8 Конституції України та ст.8 КАСУкраїни, керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером МВС України, з 01.10.2015року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Позивачу призначена пенсія згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", як колишньому працівнику органів внутрішніх справ. ОСОБА_3 має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
На час розгляду справистаття 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" має таку редакцію: Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цьогоЗакону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цьогоЗакону. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цимЗаконом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 23, 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007року №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007року за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, тобто, відбулись зміни, які є підставою для перерахунку пенсії та зобов'язують органи, на які покладено проведення перерахунку здійснити його.
29.12.2015 року набрав чинності ОСОБА_3 України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" істаттю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Судом встановлено, що Запорізьким окружним адміністративним судом здійснювався розгляд адміністративної справи №808/36/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області в особі ліквідаційної комісії, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, в якому просить суд зобов'язати Головне управління Національної поліціїу Запорізькій області виготовити та надати позивачу ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення з повноюреальною інформацією згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення за посадою головний психолог відділу психологічного забезпечення УКЗ ГУ МВС в Запорізькій області, а саме розміру: посадового окладу; окладу за спеціальним званням; надбавки за вислугу років; надбавки за виконання особливих завдань; матеріальної допомоги на оздоровлення; матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань; премій.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 14.03.2017року у справі №808/36/17 зобов'язано ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області виготовити та надати ОСОБА_1довідку про розмір грошового забезпечення з повною інформацією згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 за заявою ОСОБА_1 від 26.10.2016року.
Постанова суду обґрунтована тим, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року. Також зазначив, що отримання спірної довідки не призводить до безспірного перерахунку та виплати пенсії позивачу органом пенсійного фонду, а тому право на отримання довідки не залежить від права на перерахунок пенсії.
В межах даної справи, судом встановлено, що 26.10.2016 року позивач звернулась до Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Запорізькій області із заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення станом на 29.12.2015 року, для перерахунку пенсії згідно додатку №2 Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45. Листом №12/121-М від 04.11.2016 року Голова ліквідаційної комісії УМВС України в Запорізькій області фактично відмовив у видачі довідки із посиланням на те, що перерахунок пенсії позивача може бути проведено лише після чергового підвищення чи зміни складових грошового забезпечення поліцейських.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2017року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області залишено без задоволення, а постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 14.03.2017року у справі №808/36/17 залишено без змін.
Отже, постанова суду від 14.03.2017року у справі №808/36/17 набрала законної сили 16.05.2017року.
Частиною 1 статті 72 КАСУкраїни визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
31.05.2017року, на виконання постанови суду від 14.03.2017року у справі №808/36/17, головою Ліквідаційної комісії УМВС України в Запорізькій області видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 29.05.2017 року (пенсійна справа №86/19574).
09.06.2017 року Позивач звернулась до ГУПФУ у Запорізькій області із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії у зв'язку із зміною грошового забезпечення, додавши ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення №86/19574 від 29.05.2017року для проведення перерахунку пенсії.
23.06.2017 року відповідач листом вих.№490/М-9 повернув оригінал ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення від 29.05.2017року, з посиланням на той факт, що механізм проведення перерахунку пенсії не потребує надання особисто пенсіонером документів, які є підставою для його здійснення.
Отже, судом встановлено, що Головне управління ПФУ в Запорізькій області на підставі поданої позивачем заяви не прийняло рішення щодо перерахунку пенсії, а листом від 23.06.2017 року №490/М-9 відмовилось вчиняти будь-які дії щодо перерахунку пенсії.
Така позиція відповідача на думку суду є хибною.
Окремі питання призначення та перерахунку пенсії у зв'язку з реформуванням правоохоронних органів законодавець визначив уЗаконі України №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", який набув чинності 23.12.2015 року, тобто уже після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988,яка діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.
Згідно п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1слідує, що інформацію про зміни у грошовому утриманні до органів Пенсійного фонду України з метою здійснення перерахунку пенсії позивачу було зобов'язане подати Міністерство внутрішніх справ України.
Однак, його бездіяльність, щодо виконання встановленого обов'язку, не звільняє органи Пенсійного Фонду України від виконання своїх обов'язків.
Відповідно до пункту 4 Постанови Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 заява про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Отже, вказана норма встановлює право ОСОБА_1, самостійно отримати від голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 29.05.2017 року, у разі виникнення права на перерахунок пенсії.
ОСОБА_3 позиція висловлена також в Постанові Верховного суду України від 22.04.2014 року по справі №21-484а13.
Стаття 71 КАСУкраїни передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на припис наведеної норми процесуального права при розгляді судом спору щодо правомірності дій (вчинення бездіяльності) суб'єкта владних повноважень, якими ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії, то ГУПФУ в Запорізькій області має доводити правомірність (вчинення розрахунку) нарахування пенсійних виплат.
Разом із тим, відповідачем навіть не виконано вимоги ухвали суду від 16.08.2017року, якою витребувано копію пенсійної справи ОСОБА_1
Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) від 9 грудня 1994 року, серія А, № 303А, п. 29). Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті.
В свою чергу, відповідачем не надано суду жодного доказу (у відповідності до вимог ст.70, 79 КАСУкраїни), який підтвердив би законність та обґрунтованість оскаржуваної відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1
Крім того, посилання відповідача при листуванні з позивачем та у письмових запереченнях на позов, щодо проведення перерахунку пенсії лише після отримання з Державного бюджету України додаткових коштів не відповідає вимогам чинного законодавства.
Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи інших людей.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Зокрема, Європейський Суд з прав людини розкриває принцип верховенства права через принцип юридичної визначеності, згідно якого остаточне рішення суду у справі не може піддаватися сумніву, навіть у разі зміни законодавства (п. 51, 52 рішення у справі «Рябих проти Росії» від 24 липня 2003 pоку).
Крім цього, відповідно до роз'яснення Верховного Суду України № 1-5/400 від 14 липня 2006 року, наданого на підставі листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у справі «Качко проти України», реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як причину невиконання своїх зобов'язань, судами не повинні прийматися до уваги.
Таким чином, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст.94 КАС України судові витрати віднести за рахунок держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача, подати у місячний строк з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 158, 162, 163, 167, 183-2, 185-186, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (ЄДРПОУ: 20490012, юридична адреса: 69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158Б) щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, номер за ІН:НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_1) пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268» протиправною.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (ЄДРПОУ: 20490012, юридична адреса: 69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158Б) провести ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, номер за ІН:НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_2) перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.
Відшкодувати з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, номер за ІН:НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_1) судові витрати по справі судовий збір в розмірі 1920(одна тисяча девятсот двадцять)грн.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надати звіт про виконання даної постанови у місячний строк з моменту набрання законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі, протягом 10 днів з дня отримання постанови, апеляційної скарги.
Суддя І.П.Соболєва