
Провадження № 6/537/80/2017
Справа № 537/1107/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.09.2017 року м. Кременчук
Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області у складі головуючого судді Сьоря С.І., при секретарі Грицьковій Я.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці Полтавської області справу за заявою Управління Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області про зміну способу та порядку виконання рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 18 травня 2017 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Кременчуцької міської ради Полтавської області, виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, міського голови м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_2 про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
ВСТАНОВИВ :
Управління Державної казначейської служби України у м. Кременчуці Полтавської області звернулося до суду з заявою відповідно до якої, просить змінити спосіб і порядок виконання рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 18.05.2017 року по справі № 537/1107/17 про стягнення з Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 02.03.2017 року по 04.05.2017 року у розмірі 20914 грн. 06 коп. шляхом стягнення вищевказаних грошових коштів з відкритих в Управлінні Державної казначейської служби України у м. Кременчуці Полтавської області рахунків Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
Заява обґрунтовується тим, що ОСОБА_1 подано до Управління Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області виконавчий лист Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15.08.2017 року по справі № 537/1107/17 про стягнення з Кременчуцької міської ради на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 02.03.2017 року по 04.05.2017 року у розмірі 20914 грн. 06 коп.
Управління звернулося до суду з заявою про зміну способу та порядку виконання рішення суду, оскільки боржником згідно виконавчого листа є Кременчуцька міська рада Полтавської області.
Відповідно до даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, Кременчуцька міська рада Полтавської області не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів, вона взагалі відсутня в даному реєстрі та не обслуговується в управлінні Казначейства, а тому не має відкритих рахунків.
Натомість, відповідно до реєстраційної картки розпорядника та довідки про включення розпорядника бюджетних коштів до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів обслуговується в управлінні Казначейства та має відкриті рахунки: виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області.
В судовому засіданні представник Управління Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області заяву підтримав з підстав, що в ній зазначені.
Представник стягувача позивача по справі ОСОБА_1, в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував та вважає її обґрунтованою.
Представник боржника відповідача у справі Кременчуцької міської ради Полтавської області, в судовому засіданні у задоволенні заяви просив відмовити у зв»язку з її необґрунтованістю.
Представник виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області та міський голова м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_2 до судового засідання не з»явились з невідомих суду причин.
Вислухавши пояснення представника Управління Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області, пояснення представника стягувата та представника Кременчуцької міської ради Полтавської області, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 18.05.2017 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Кременчуцької міської ради Полтавської області, виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, міського голови м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_2 про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, позов ОСОБА_1 задоволено частково, стягнуто з Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 02 березня 2017 року по 18 травня 2017 року включно у розмірі 28068 грн. 87 коп.
Рішенням апеляційного суду Полтавської області від 26.07.2017 року рішення Крюківського районного суду м.Кременчука від 18.05.2017 року змінено, стягнуто з Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 02 березня 2017 року по 04 травня 2017 року включно у розмірі 20914 грн. 06 коп., а в іншій частині рішення залишено без змін.
На виконання вказаних рішень судів Крюківським районним судом м.Кременчука ОСОБА_1 було видано виконавчий лист від 15.08.2017 року та останній звернувся до Управління Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області з виконавчим листом Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 15.08.2017 року по справі № 537/1107/17 про стягнення з Кременчуцької міської ради на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 02 березня 2017 року по 04 травня 2017 року включно у розмірі 20914 грн. 06 коп.
Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Відповідно до положень ст. 373 ЦПК України та ст.33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім`ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Порядок виконання рішення суду врегульовано як у відповідній главіЦПК України, так і уЗаконі України "Про виконавче провадження".
Відповідно дост.1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Під зміною способу виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленим.
При цьому розглядаючи заяву про зміну способу виконання рішення, суд не вправі змінювати зміст рішення або його суть.
В судовому засіданні встановлено, що Кременчуцька міська рада Полтавської області не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів, вона відсутня в Єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, не обслуговується в Управління Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області та не має відкритих рахунків.
В свою чергу, відповідно до реєстраційної картки розпорядника (одержувача) бюджетних коштів та довідки про включення розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів від 03.04.2012 року, до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів включений виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 11 зазначеного Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Відповідно до ч. 1, ч. 8 ст. 51 Закону, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
Ст. 16 Закону передбачено, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Органам місцевого самоврядування законом можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, у здійсненні яких вони є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування, зокрема є доходи місцевих бюджетів та інші кошти. Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів. Органи місцевого самоврядування з урахуванням місцевих умов і особливостей можуть перерозподіляти між собою на підставі договорів окремі повноваження та власні бюджетні кошти.
Згідно ч. 12 ст.1 Бюджетного кодексу України бюджетні установи - це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету.
Тобто органи місцевого самоврядування відноситься до бюджетних установ, які повністю утримуються за рахунок відповідно місцевого бюджету.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників. Якщо згідно із законом місцевою радою не створено виконавчий орган, функцій головного розпорядника коштів відповідного місцевого бюджету виконує голова такої місцевої ради.
Як встановлено судом, при Кременчуцькій міській раді Полтавської області утворений та функціонує виконавчий комітет, на який чинним бюджетним законодавством покладено функції головного розпорядника коштів місцевого бюджету, у тому числі за зобовязаннями Кременчуцької міської ради Полтавської області.
Враховуючи викладене, встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що заява Управління Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області про зміну способу та порядку виконання судового рішення є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.373 ЦПК України, ст.ст.6, 33 Закону України «Про виконавче провадження», суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Управління Державної казначейської служби України у м. Кременчуці Полтавської області про зміну способу та порядку виконання судового рішення - задовольнити.
Змінити спосіб виконання рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 18 травня 2017 року у цивільній справі №537/1107/17 за позовом ОСОБА_1 до Кременчуцької міської ради Полтавської області, виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, міського голови м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_2 про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в частині стягнення з Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 02 березня 2017 року по 04 травня 2017 року включно у розмірі 20914 грн. 06 коп. шляхом стягнення вказаних грошових коштів з відкритих в Управлінні Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області рахунків Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області ( код ЄДРПОУ 04057287).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до апеляційного суду Полтавської області протягом п»яти днів з дня її проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом п»яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя: