
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
14 вересня 2017 року м.Київ К/800/28187/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Голяшкін О.В., перевіривши касаційну скаргу Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 01 червня 2017 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, Управління соціального захисту населення «Лівобережне», Міської комісії з питань призначення та надання населенню житлових субсидій про зобов'язання прийняти рішення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, Управління соціального захисту населення «Лівобережне», Міської комісії з питань призначення та надання населенню житлових субсидій, в якому просив зобов'язати прийняти рішення про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з 01 жовтня 2016 року по 30 квітня 2017 року.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 01 червня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25 липня 2017 року, позов задоволено частково; зобов'язано Департамент соціальної політики Вінницької міської ради призначити ОСОБА_1 субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з 01 жовтня 2016 року; в решті позову відмовлено.
Не погоджуючись із вказаними судовими рішеннями, Департамент соціальної політики Вінницької міської ради звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати судові рішення, ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15 серпня 2017 року касаційну скаргу Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради залишено без руху у зв'язку з незазначенням всіх відповідачів, їх поштових адрес та ненаданням належної кількості копій касаційної скарги; надано строк до 04 вересня 2017 року для усунення недоліків.
Скаржником вимоги ухвали суду про залишення касаційної скарги без руху виконано та усунуто зазначені в ній недоліки.
Відповідно до п.5 ч.5 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Згідно положень вказаної норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Зі змісту рішень судів першої та апеляційної інстанцій вбачається, що ОСОБА_1 надано субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з листопада 2016 року по квітень 2017 року включно, що підтверджується повідомленням від 13 грудня 2016 року №534466.
20 грудня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» з заявою про виправлення допущеної помилки та призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з жовтня 2016 року по квітень 2017 року.
Листом від 17 січня 2017 року №08-00-019-2036 відповідач повідомив позивача, що усі дії щодо призначення субсидії проведенні відповідно до чинного законодавства України, оскільки заяву ним надіслано поштою 11 листопада 2016 року, а акт опиту сусідів, щодо підтвердження фактичного непроживання 5 осіб, які зареєстровані у будинку позивача, складено 24 листопада 2016 року, а тому субсидію призначено в розмірі 1767,30 грн. на період з 01 листопада 2016 року по 30 квітня 2017 року.
23 січня 2017 року позивач звернувся до Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації з заявою про виправлення допущенної помилки та призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з 01 жовтня 2016 року по 30 квітня 2017 року.
Листом від 24 лютого 2017 року №27-Ч-294-7 позивача повідомлено, що йому призначено субсидію з 01 листопада 2016 року оскільки акт опиту сусідів підписано 24 листопада 2016 року.
Питання щодо надання субсидій врегульовано Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848.
Відповідно до п.7 Положення №848 субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.
У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
Згідно п.13 Положення №848 структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від ДФС, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна, вищих навчальних закладів, фондів соціального страхування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідно до акту сусідів ОСОБА_1 від 24 листопада 2016 року ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, засвідченого квартальним комітетом «Малі Хутори-Центр», фактично за адресою: АДРЕСА_1, не проживають ОСОБА_6, ОСОБА_7
Також, судами встановлено, що відповідачем перевірено дані ОСОБА_1 щодо кількості фактично проживаючих за адресою: АДРЕСА_1, про що було складено Акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1 від 06 грудня 2016 року і яким підтверджено факт непроживання вказаних вище осіб на дату звернення про призначення субсидії.
Згідно абз.9 п.14 Положення №848 у разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.
Відповідно до п.2 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 1999 року №2246, опалювальний період - період з 1 жовтня по 30 квітня включно.
Отже, відповідач повинен був призначити позивачу субсидію з початку опалювального сезону, тобто з 01 жовтня 2016 року.
Встановлені судами обставини спростовують доводи відповідача, викладені в касаційній скарзі, щодо відсутності відомостей про непроживання ОСОБА_6, ОСОБА_7 у жовтні 2016 року за адресою: АДРЕСА_1.
За вказаними обставинами, суди дійшли обґрунтованого висновку про наявність у позивача права на отримання субсидії з початку опалювального періоду.
Обставини, зазначені скаржником у касаційній скарзі, досліджувалися та перевірялися судами попередніх інстанцій з наданням їм належної правової оцінки. Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.
За таких обставин у відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.211, 213, п.5 ч.5 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 01 червня 2017 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, Управління соціального захисту населення «Лівобережне», Міської комісії з питань призначення та надання населенню житлових субсидій про зобов'язання прийняти рішення.
Додані до касаційної скарги матеріали повернути скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Голяшкін