
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 вересня 2017 року м. Київ № 826/11676/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В.І., ознайомившись із позовною заявою
ОСОБА_1
до Міністерства закордонних справ України в особі Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А.
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва (далі - суд) надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства закордонних справ України в особі Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А., в якому позивач просить суд:
1) визнати протиправними і корупційними дії відповідача в особі Міністра закордонних справ України Клімкіна П. А. та його посадових осіб, які брали участь у розгляді звернень ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6;
2) визнати порушення вимог чинного законодавства України стосовно ОСОБА_1, а саме:
порушення Клімкіним: П. А.
вимог абз. 4 ст. 7, абз. 1 та 3 ст. 15, абз. 2, 5, 6, 7 та 8 ст. 19, абз. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»;
вимог п. 1 ст. 22, пп. 1 та 2 п. 1 ст. 60 Закону України «Про запобігання корупції»;
вимог пп. 1 та 13 п. 1 статті 7, пп. 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9 ст. 8, пп. 4 та 8 статті 44 Закону України «Про державну службу»;
порушення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6;
вимог абз. 1 та 3 ст. 15, абз. 2, 5, 6, 7 та 8 ст. 19, абз. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»;
вимог п. 1 ст. 22, п. 1 та 3 статті 44, пп. 1 та 2 п. 1 статті 60 Закону України «Про запобігання корупції»;
вимог пп. 1 та 13 п. 1 ст. 7, пп. 1, 2, 3, 6), 7. 8, 9 ст. 8, пп. 4 та 8 ст. 44 Закону України «Про державну службу»;
3) зобов'язати суб'єктів призначення посадових осіб державної служби України ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6; ініціювати стосовно них дисциплінарні провадження та застосувати дисциплінарні стягнення за порушення цими посадовими особами вимог чинного законодавства України, а також надати ОСОБА_1 в письмовому вигляді інформацію про дати початку дисциплінарних проваджень (в 10-денний термін з дня отримання суб'єктами призначення копій відповідного судового рішення) та письмові звіти про результати проваджень (в місячний термін з дати їх завершення).
4) зобов'язати відповідача в особі Міністра закордонних справ України Клімкіна П. А у встановлений чинним законодавством України строк (З0 діб) особисто надати ОСОБА_1 письмову відповідь по суті на такі питання:
а) «Прошу надати мені інформацію про результати планової щорічної оцінки моєї роботи на посаді другого секретаря по посаді першого секретаря Посольства України в США у 2015 році»;
б) «Прошу надати мені інформацію про результати розгляду питання закріплення мене на посаді першого секретаря, посадові обов'язки за якою я результативно виконувала понад два роки»;
в) «Прошу надати мені інформацію, коли будуть виконані чинні рішення, винесені судами України на користь ОСОБА_1, відповідачем за якими є МЗС України»;
г) «Прошу надати мені інформацію, коли мене буде допущено на визначене робоче місце відповідно до чинного рішення суду України».
Так, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що зміст позовних вимог згідно з ч.. 4 та 5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з адміністративного позову, позивачем не заявлено позовних вимог, передбачених ч. 4 ст. 105 КАС України.
Крім того, у позовній заяві, в якості відповідача позивач зазначив - Міністерство закордонних справ України в особі Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А., однак позовні вимоги заявлені також і до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6
Таким чином, позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву з позовними вимогами, які відповідають ч. 4 ст. 105 КАС України, а також визначити належне коло відповідачів.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно із Законом України «Про судовий збір», за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі: 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», установити у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600,00 грн., отже за кожну вимогу немайнового характеру позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 640,00 грн. (0.4 % від 1600,00 грн..).
Таким чином, за результатами уточненого адміністративного позову, в залежності в кількості заявлених позовних вимог (немайнового характеру), позивачу необхідно буде сплати по 640,00 грн. за кожну вимогу.
Крім того, ч. 2 ст. 50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь (ч. 2 ст. 48 КАС України).
Однак, позивачем до матеріалів позовної заяви не надана копію паспорту, що в свою чергу не дозволяє суду встановити дієздатність особи, яка подала позов, та, відповідно, перевірити її право на звернення до суду і на доручення ведення своїх справ у судах інших особам.
Також, суд звертає увагу позивача, що копії документів, доданих до позовної заяви не завірені належним чином, що унеможливлює їх використання у якості доказів в розумінні Глави 6 Розділу 1 КАС України. Згідно п. 5.27 ДСТУ 4163-2003 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту. Додатки до позовної заяви мають бути надані завірені особистим підписом позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням викладеного суд прийшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:
1) оригінал документу про сплату судового збору у належному розмірі на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689" по 640,00 грн. за кожну вимогу немайнового характеру (в залежності від кількості заявлених позовних вимог);
2) належним чином засвідчених копії документів (додатків) до адміністративного позову, якими позивач обгрунтовує свої позовні вимоги;
3) уточнення позовних вимог або визначення належного відповідача.
4) копії паспорту громадянки України ОСОБА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства закордонних справ України в особі Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.
Встановити позивачу строк протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху у встановлений строк, до позовної заяви будуть застосовані наслідки визначені п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.І. Келеберда