
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення заяви про перегляд судового рішення
за нововиявленими обставинами без руху
28 серпня 2017 року № 810/1880/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства «Пласт» про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства Пласт до Миронівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення від 25.03.2016 № НОМЕР_1,
в с т а н о в и в:
ПАТ «Пласт» звернулось до суду з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Частиною другою статті 250 КАС України передбачено, що не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження за нововиявленими обставинами, суд виходить з наступного.
В силу положень частини першої статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається в письмовій формі.
До заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору (частина четверта статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем не додано доказів сплати судового збору, при цьому позивач в заяві просить суд відстрочити сплати судового збору до ухвалення судового рішення.
Суд, розглядаючи питання про відстрочення сплати судового збору, зазначає наступне.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір.
Відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити.
Згідно з частиною першою статті 8 Закону України Про судовий збір, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Вказані норми встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення статей спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності (стаття 10 Кодексу адміністративного судочинства України) всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.
Таким чином, за обґрунтованим клопотанням, суд може звільнити позивача від сплати судового збору, зменшити його розмір, відстрочити або розстрочити його сплату.
У заяві сторона повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та надати суду відповідні докази.
Згідно наданого позивачем клопотання про відстрочення сплати судового збору зазначає, що на момент звернення до суду рахунки ПАТ «Пласт» арештовані.
Пленум Вищого адміністративного суду України Постанові від 23 січня 2015 року № 2 Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Позивач не надав суду будь-яких фінансових документів, що підтверджували б неможливість сплати судового збору.
За таких обставин, суд вважає, що наведені у заяві підстави та відсутність доказів на їх підтвердження є недостатніми для відстрочення сплати судового збору.
Зазначені обставини вказують на невідповідність заяв вимогам процесуального законодавства.
Частиною третьою статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Враховуючи положення наведених вище правових норм суд вважає за необхідне залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без руху з наданням заявнику часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду доказів належної сплати судового збору за подання заяви (оригіналів платіжних документів) у розмірі, передбаченому Законом України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір».
Інформацію щодо сплати судового збору та необхідних реквізитів можна дізнатися на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за Інтернет адресою http://court.gov.ua/sud1070/tax/, а також з інформаційних стендів Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись частиною першою статті 108, статтями 160, 165, частиною третьою статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1.Заяву Приватного акціонерного товариства «Пласт» про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського окружного адміністративного суду від 18.08.2016 в адміністративній справі № 810/1880/16, - залишити без руху.
2. Надати заявнику строк для усунення недоліків до 20 вересня 2017 року.
3. Розяснити заявнику, що він може усунути вказані недоліки шляхом надання до суду документів про сплату судового збору у розмірі визначеному чинним законодавством.
4. Якщо у вказаний строк недоліки не будуть усунуті, заява підлягає поверненню.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Щавінський В.Р.