
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 127/19267/17
25 вересня 2017 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Загороднюк А.Г., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 12 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Вінницької міської ради, Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради про визнання протиправними і скасування рішень суб'єктів владних повноважень та зобов'язання відповідачів прийняти рішення і вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 12 вересня 2017 року адміністративний позов залишено без розгляду.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, апелянтом не дотримано вимог частини 6 статті 187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не надано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі, не надано і належних доказів звільнення від такої сплати чи доказів, які б свідчили про можливість звільнення апелянта від сплати судового збору на підставі статті 88 КАС України.
ОСОБА_2 в апеляційній скарзі вказує, що він звільнений від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України "Про судовий збір", проте не вказує, яким пунктом цієї статті він керувався.
Щодо наявності пільг для звільнення його від сплати судового збору на підставі посвідчення інваліда війни 3 групи серії ААБ від 30 серпня 2016 НОМЕР_1, відповідно до якого пред'явник цього посвідчення має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, то апеляційний суд, вважає за необхідне зазначити наступне.
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено пільги щодо сплати судового збору.
Зокрема, пунктами 8 та 9 частини 1 цієї статті передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення визначає Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Відповідно до статті 4 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни.
Згідно з пунктом 23 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" інвалідам війни надаються пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.
Наявність у позивача статусу інваліда війни 3 групи, на якого поширюються пільги, встановлені законодавством України для інвалідів війни, не гарантує звільнення від сплати до бюджету судового збору.
Крім того, з урахуванням положень пунктів 8 та 9 статті 5 Закону України "Про судовий збір" інваліди третьої групи не належать до категорії осіб, яким можуть бути надані пільги щодо сплати судового збору.
Таким чином, надані апелянтом докази звільнення від сплати судового збору не свідчать про те, що він є інвалідом Великої Вітчизняної війни або особою, що в установленому порядку прирівняна до них.
Не надано апелянтом і доказів про звільнення від сплати судового збору з інших підстав.
Враховуючи відсутність доказів сплати апелянтом судового збору або доказів про наявність підстав для звільнення апелянта від сплати судового збору, вважаю за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються положеннями Закону України "Про судовий збір".
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" встановлено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2017 року становить 1600 грн.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, за подання апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1600 грн.
Зазначені недоліки можуть бути усунуті шляхом сплати судового збору у встановленому розмірі, із підтвердженням зарахування вказаної суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Банківські реквізити для сплати судового збору:
ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030101
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області
МФО: 802015
Р/р: 31212206781002
Також суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи наявна ухвала Вінницького міського суду Вінницької області від 12 вересня 2017 року, якою адміністративний позов ОСОБА_2 залишено без розгляду, однак апелянт оскаржує ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 12 вересня 2017 року про відмову у відкритті провадження.
Відтак, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне запропонувати апелянту уточнити, який саме процесуальний документ оскаржується.
Згідно з частиною 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, в строк протягом 5 днів з моменту отримання ухвали виконати вимоги даної ухвали, усунути виявлені недоліки апеляційної скарги шляхом надання доказів сплати судового збору або доказів на підтвердження звільнення від такої сплати та уточнення, який саме процесуальний документ оскаржується.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Загороднюк А.Г.