ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.09.2017Справа №910/10018/17
За позовом Комунального підприємства Київської обласної ради «Кагарликтепломережа»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплоінновації»
про стягнення 329 955,79 грн.
Суддя Грєхова О.А.
Представники сторін:
від позивача: Шрейдер Я.В., за довіреністю;
від відповідача: Жуль В.І., Пєвцова О.П., за довіреностями.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва були передані позовні вимоги Комунального підприємства Київської обласної ради «Кагарликтепломережа» (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплоінновації» (далі - відповідач) про стягнення 329 955,79 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення вимог укладеного між сторонами Договору про транспортування теплової енергії в гарячій воді № 0105 від 25.05.2016 не оплатив повністю вартість послуг транспортування теплової енергії, у вигляді гарячої води, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 329 955,79 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.06.2017 порушено провадження у справі № 910/10018/17, розгляд справи призначено на 24.07.2017.
21.07.2017 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва представником відповідача було подано клопотання про відкладення розгляду справи.
Представник відповідача в засідання суду 24.07.2017 не з'явився.
У судове засідання 24.07.2017 представник позивача з'явився та подав клопотання про продовження строків розгляду справи.
Враховуючи вищезазначене клопотання та з метою створення сторонам необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, суд його задовольнив та продовжив строк вирішення спору у справі №910/10018/17 на п'ятнадцять днів.
За результатами розгляду клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи, суд задовольнив його.
Враховуючи неявку представника відповідача в судове засідання, а також у зв'язку з невиконанням сторонами вимог ухвали Господарського суду міста Києва від 21.06.2017 про порушення провадження у справі № 910/10018/17 та задоволенням клопотання про відкладення розгляду справи, розгляд справи було відкладено на 04.09.2017.
28.08.2017 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва представником відповідача було подано відзив на позовну заяву, у якому відповідач, заперечуючи проти позову, зазначив, що незважаючи на умови Договору, позивач в односторонньому порядку більше ніж в два рази збільшив вартість за надані послуги з транспортування.
У судове засідання 04.09.2017 представники позивача з'явились та подали клопотання про долучення документів до матеріалів справи.
Представники відповідача у судове засідання 04.09.2017 з'явились.
У судовому засіданні 04.09.2017 судом було оголошено перерву до 18.09.2017.
У судове засідання 18.09.2017 представник позивача з'явився, надав суду усні пояснення по суті спору, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представники відповідача у судове засідання 18.09.2017 з'явились, надали суду усні пояснення по суті спору, проти позову заперечили, з підстав викладених у відзиві.
На виконання вимог ст. 81-1 Господарського процесуального кодексу України складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 82 ГПК України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та витребуваних судом.
У судовому засіданні 18.09.2017 відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
25.05.2016 між Комунальним підприємством Київської обласної ради «Кагарликтепломережа» (далі - позивач, виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Теплоіновації» (далі - відповідач, замовник) укладено Договір про транспортування теплової енергії в гарячій воді (далі - Договір), відповідно до умов якого, виконавець зобов'язується надати замовнику послуги з транспортування теплової енергії у вигляді гарячої води, що вироблятиметься замовником по трубам теплової мережі, що перебуває на балансі виконавця (або його правонаступника), а замовник зобов'язується внести плату за надані послуги з транспортування теплової енергії у вигляді гарячої води в розмірі, у строки та порядку, передбачені умовами Договору.
Теплова енергія у вигляді гарячої води підлягає транспортуванню від модульної котельні замовника, що встановлена за адресою: м. Кагарлик, вул. Паркова (Воровського), 10, район будинку № 10, до внутрішньо будинкових мереж наступних споживачів: Кагарлицький НВ (ЗОШ 1-2 ступенів - Ліцей - теплове навантаження - 0,1524 Гкал/год). Міський будинок культури - (теплове навантаження 0,2233 Гкал/год). Міський будинок культури - Гкал/год). Протяжність теплових мереж 260 м.п. (п. 1.2 Договору).
Згідно з п. 1.3 Договору межа балансової належності тепломережі встановлюється сторонами шляхом складання та підписання Акту розподілу балансової належності теплової мережі (Додаток № 1).
За умовами п. 1.5 Договору розрахунки за надані послуги з транспортування теплової мережі проводяться замовником на підставі рахунків-фактур та акта здачі - прийняття робіт (надання послуг), що виставляються виконавцем у порядку, передбаченому у розділі 6 Договору.
Відповідно до п. 5.1 Договору облік теплової енергії, виробленої замовником та передані виконавцю для надання послуг з її транспортування проводиться приладом обліку теплової енергії, встановленому в модульній котельні замовника на межі балансової належності тепломереж.
Пунктами 5.3, 5.4 та 5.5 Договору сторонами погоджено, що замовник щомісячно, до 10-го числа місяця, наступного за звітнім, подає виконавцю письмову інформацію про обсяг теплової енергії, виробленої та переданої виконавцю для транспортування протягом звітного місяця. Межа балансової та експлуатаційної відповідальності сторін вказана в додатку 1 до Договору та не може бути змінена в односторонньому порядку. При відсутності приладу обліку або виході його з ладу - кількість теплової енергії, що вироблена замовником та передана виконавцю для транспортування, визначається замовником, як виняток, розрахунковим способом.
Згідно з п. 6.1 Договору розрахунки за надані послуги з транспортування теплової енергії проводяться виключно в грошовій формі з розрахунку 81,05 грн. за 1 Гкал переданої виконавцю теплової енергії з врахуванням податку на додану вартість.
Підвищення вартості транспортування теплової енергії проводиться за домовленості сторін, оформлюється у вигляді додаткової угоди та не повинна перевищувати 10 % від встановленої в п. 6.1 Договору суми протягом одного року (п. 6.2 Договору).
Відповідно до пунктів 6.3 - 6.7 Договору розрахунковим періодом є календарний місяць. Виконавець до 15-го числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, виставляє замовнику рахунок-фактуру за надані послуги з транспортування теплової енергії з врахуванням інформації про обсяг теплової енергії, наданої замовником та Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг). Замовник повинен розглянути їх протягом 10-ти робочих днів, підписати, та/або надати мотивовану відмову у підписанні у письмовому вигляді із зазначенням причин відмови та умов для здійснення перерахунку. Якщо терміни розглядання розрахункового документа порушено, або відмова в його підписанні не містить причин та/або умов, визначених п. 6.4, розрахунковий документ вважається підписаним у редакції виконавця. Замовник протягом 30-банківських днів з дня отримання рахунку сплачує виконавцю вартість наданих послуг з транспортування теплової енергії.
Цей Договір набуває чинності з дня підписання та діє до 23.05.2019 (п. 10.1 Договору).
На виконання умов договору позивач надав відповідачу послуги з транспортування теплової енергії у гарячій воді протягом грудня 2016 - березня 2017 включно на загальну суму 443 754,25 грн., що підтверджується актами наданих послуг з транспортування теплової енергії у гарячій воді, які підписані та скріплені печатками сторін без заперечень.
Проте, відповідач надані позивачем послуги оплатив частково, внаслідок чого за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 329 955,79 грн.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 статті 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Частиною 1 ст. 205 Цивільного кодексу України визначено, що правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України.
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Так, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно із ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
На підставі норм чинного законодавства та спірного договору між сторонами у справі виникли зобов'язальні (договірні) правовідносини.
Судом встановлено, що на виконання умов договору позивач надав відповідачу послуги з транспортування теплової енергії у гарячій воді протягом грудня 2016 - березня 2017 включно на загальну суму 443 754,25 грн., що підтверджується актами наданих послуг, які підписані та скріплені печатками сторін, а саме: № 366 від 31.12.2016 у кількості 442,5 Гкал. на суму 129 611,80 грн., № 32 від 31.01.2017 у кількості 430,04 Гкал на суму 125 963,02 грн., № 68 від 28.02.2017 у кількості 133,974 Гкал на суму 39 242,32 грн. та у кількості 264,936 Гкал на суму 75 996,89 грн., № 91 від 31.03.2017 у кількості 254,28 Гкал на суму 72 940,22 грн.
Проте, відповідач надані позивачем послуги оплатив частково, внаслідок чого за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 329 955,79 грн.
Заперечуючи проти позову відповідач зазначив, що позивач, незважаючи на умови Договору в односторонньому порядку більше ніж в два рази збільшив вартість за надані послуги з транспортування.
Так, пунктами 6.1 та 6.2 Договору встановлено, що розрахунки за надані послуги з транспортування теплової енергії проводяться виключно в грошовій формі з розрахунку 81,05 грн. за 1 Гкал переданої виконавцю теплової енергії з врахуванням податку на додану вартість.
Підвищення вартості транспортування теплової енергії проводиться за домовленості сторін, оформлюється у вигляді додаткової угоди та не повинна перевищувати 10 % від встановленої в п. 6.1 Договору суми протягом одного року.
Відповідно до ч.1 ст. 691 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, або, якщо вона не встановлена у договорі і не може бути визначена виходячи з його умов, - за ціною, що визначається відповідно до статті 632 цього Кодексу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу.
Нормами ст. 632 ЦК України визначено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.
У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
З наявної у матеріалах справи копії Рішення Виконавчого комітету Кагарлицької міської ради «Про погодження тимчасового тарифу на транспортування ТОВ «Теплоіновації» теплової енергії по мережам КП КОР «Кагарликтепломережа» № 211 від 30.12.2013 вбачається, що Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради розглянувши лист директора КП КОР «Кагарликтепломережа» Герасимова С.Б. з проханням погодити тимчасовий тариф на транспортування енергії та додані документи, в яких відсутній висновок Державної інспекції України з контролю за цінами щодо розрахунків економічно обґрунтованих витрат, але беручи до уваги, що порядок, яким передбачено механізм надання Держцінінспекцією відповідних висновків з наведенням, зокрема, переліку документів, які необхідно надати суб'єктам господарювання для отримання висновку на даний час затверджений Мінекономрозвитку та знаходиться у Мін'юсті для державної реєстрації, керуючись ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив погодити КП КОР «Кагарликтепломережа» тимчасовий тариф на транспортування ТОВ «Теплоіновації» теплової енергії виробленої з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії до об'єктів бюджетної сфери по мережах КП КОР «Кагарликтепломережа», а саме приміщення Кагарлицького районного центру зайнятості, приміщень Кагарлицької загальноосвітньої школи 1-3 ступенів № 1 та приміщень Кагарлицької центральної районної лікарні у розмірі 81,05 грн. за 1 Гкал в тому числі ПДВ (20%) до проведення Міністерством юстиції України державної реєстрації відповідного порядку, яким передбачено механізм надання Держцінінспекцією відповідних Порядку, яким передбачено механізм надання Держцінінспекцією відповідних висновків з наведенням, зокрема, переліку документів, які необхідно надати суб'єктам господарювання для отримання висновку.
Як вбачається з Рішення Виконавчого комітету Кагарлицької міської ради «Про погодження тимчасового тарифу на транспортування теплової енергії» № 197 від 07.10.2016, Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради розглянувши звернення В.о. директора комунального підприємства Київської обласної ради «Кагарликтепломережа» Герасимова С.Б. від 04.10.2016 вх. № 229, відповідний розрахунок тарифу на транспортування теплової енергії ТОВ «Теплоіновації» тепловими мережами КП КОР «Кагарликтепломережа» на 2016-2017 роки та інші розрахунки, що розроблені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», керуючись ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 28, 30 Закону України «Про місцеве самоврядування», вирішив погодити для застосування комунальним підприємством Київської міської обласної ради «Кагарликтепломережа» тариф на транспортування теплової енергії ТОВ «Теплоіновації» тепловими мережами КП КОР «Кагарликтепломережа» на 2016-2017 року у розмірі 292,91 грн. із ПДВ (20%) за 1 Гкал.
Наказом КП КОР «Кагарликтепломережа» № 118 від 27.10.2016 було введено в дію тариф на транспортування теплової енергії ТОВ «Теплоіновації» тепловими мережами КП КОР «Кагарликтепломережа» з 21.10.2016 у розмірі 292,91 грн. за 1 Гкал в тому числі ПДВ (20%).
В подальшому, Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради, розглянувши звернення В.о. генерального директора комунального підприємства Київської обласної ради «Кагарликтепломережа» Бочерікова А.Д. від 13.12.2016 № 356 (вх. № 1613 від 14.12.2016 та від 21.12.2016 вх. № 1649 від 21.12.2016) відповідний скорегований розрахунок тарифу на транспортування теплової енергії ТОВ «Теплоіновації» тепловими мережами КП КОР «Кагарликтепломережа» на 2016-2017 роки та інші розрахунки, що розроблені у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», з метою відшкодування тарифами економічно обґрунтованих витрат, керуючись ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 28, 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прийняв рішення «Про коригування тарифу на транспортування теплової енергії» № 254 від 28.12.2016, згідно з яким, скоригував для застосування комунальним підприємством Київської обласної ради «Кагарликтепломережа» тариф на транспортування теплової енергії ТОВ «Теплоіновації» тепловими мережами КП КОР «Кагарликтепломережа» на 2016-2017 року у розмірі 286,85 із ПДВ (20 %) за 1Гкал.
Наказом КП КОР «Кагарликтепломережа» № 41 від 10.02.2017 введено в дію тариф на транспортування теплової енергії ТОВ «Теплоінновації» тепловими мережами КП КОР «Кагарликтепломережа» з 09.02.2017 у розмірі 286,85 грн. за 1 Гкал в тому числі ПДВ (20%).
Згідно з ч.ч. 3,4 ст.20 Закону України "Про теплопостачання" тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, крім тарифів на виробництво теплової енергії для суб'єктів господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні та поновлювані джерела енергії, затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законодавством. Тариф на теплову енергію для споживача визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.
Відповідно до пп. «а» п. 2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
Частиною 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Отже виконавчий комітет Кагарлицької міської ради наділений повноваженнями по встановленню тарифів на комунальні послуги, окрім тих, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, транспортні та інші послуги.
У свою чергу КП КОР «Кагарликтепломережа», враховуючи обсяги виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, не підпадає під регулювання НКРЕКП.
З огляду на той факт, що зазначені тарифи на момент розгляду справи є чинними, тобто не оскаржувалися у встановленому чинним законодавством порядку, відтак протягом періоду їх дії правомірно застосовувалися позивачем при розрахунках із замовником за надані послуги з транспортування теплової енергії у гарячій воді.
Разом з тим, як вбачається з підписаних та скріплених сторонами без зауважень актів наданих послуг, у грудні вартість транспортування складала 244,09 грн. без ПДВ, та відповідно до Акту наданих послуги № 366 від 31.12.2016 позивачем про транспортовано теплової енергії у кількості 442,5 Гкал. на суму 129 611,80 грн., у січні вартість транспортування складала 292,91 грн. з ПДВ, та відповідно до акту наданих послуг № 32 від 31.01.2017 позивачем про транспортовано теплової енергії у кількості 430,04 Гкал. на суму 125 963,02 грн., у лютому вартість спочатку складала 292,91 грн. з ПДВ, а потім 286,85 грн., та відповідно до акту наданих послуг № 68 від 28.02.2017 позивачем про транспортовано теплової енергії у кількості 133,974 Гкал. на суму 39 242,32 грн. та у кількості 264,936 Гкал. на суму 75 996,89 грн., у березні вартість транспортування складала 286,85 грн., та відповідно до акту наданих послуг № 91 від 31.03.2017 позивачем про транспортовано теплової енергії у кількості 254,28 Гкал. на суму 72 940,22 грн.
В силу положень ст. 526 ЦК України, ст. 193 ГК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України, ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України).
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
За змістом ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином та у встановлений строк.
Пунктом 6.7 Договору визначено, що замовник протягом 30-банківських днів з дня отримання рахунку сплачує виконавцю вартість наданих послуг з транспортування теплової енергії.
В силу ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно пункту 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Пунктом 2 ст. 614 Цивільного кодексу України встановлено, що відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.
Відповідач доказів належного виконання своїх зобов'язань не надав, доводи позивача не спростував.
З огляду на встановлення судом факту порушення відповідачем договірних зобов'язань, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 329955,79 грн. основного боргу є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Зокрема, в силу вимог ст. ст. 33, 34 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідач під час розгляду справи не надав суду жодних доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність у нього обов'язку сплатити заявлену до стягнення заборгованість у розмірі 329 955,79 грн.
За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з покладенням судового збору на відповідача в порядку ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 43, 32, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплоінновації» (01601, м. Київ, вулиця Богдана Хмельницького, будинок 6; ідентифікаційний код: 20077720) на користь Комунального підприємства Київської обласної ради «Кагарликтепломережа» (29019, м. Хмельницький, пр. Миру, 41; ідентифікаційний код: 05395598) заборгованість у розмірі 329 955 (триста двадцять дев'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят п'ять) грн. 79 коп. та судовий збір в розмірі 4 949 (чотири тисячі дев'ятсот сорок дев'ять) грн. 34 коп.
3. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідні накази.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено: 22.09.2017.
Суддя О.А. Грєхова