
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову
21 вересня 2017 року справа №826/11079/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Яцюти М.С. та представників:
позивача: ОСОБА_1;
відповідача: Бригарди О.С.;
третьої особи: не з'явились
розглянувши у судовому засіданні клопотання ОСОБА_3 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі
за позовомОСОБА_3до третя особаЛьвівської обласної державної адміністрації Львівська міська радапроскасування розпорядження та зобов'язання вчинити діїВ С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_3.) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративними позовом до Львівської обласної державної адміністрації (далі по тексту - відповідач), в якому просить: 1) скасувати розпорядження відповідача від 24 липня 2017 року №660/0/5-17; 2) зобов'язати відповідача замовити розроблення нового проекту детального плану території земельних ділянок, що розташовані за межами населеного пункту міста Львова по вулиці Замарстинівській на території Львівської міської ради.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 вересня 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/11079/17, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позивач подав клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у зв'язку очевидною небезпекою заподіяння шкоди його правам та інтересам до ухвалення рішення у справі та необхідністю докладання значних зусиль та витрат для їх відновлення у разі можливого задоволення позову, у якому просить забезпечити позов шляхом: 1) зупинення дії оскаржуваного розпорядження до набрання законної сили рішенням у даній справі; 2) заборони фізичним та/або юридичним особам вчиняти будь-які дії, направлені на виконання оскаржуваного розпорядження до набрання законної сили рішенням у даній справі; 3) заборони відділу Держгеокадастру у м. Львові Головного управління Держгеокадастру у Львівській області вчиняти дії, пов'язані з виконанням розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 27 липня 2017 року №667/0/5-17 "Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок", а саме видавати викопіювання з індексно-кадастрових карт, погоджувати проекти землеустрою щодо відведення, реєструвати ділянки в державному земельному кадастрі до набрання законної сили рішенням у даній справі.
Частина перша статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Розгляд питання забезпечення адміністративного позову призначено на 21 вересня 2017 року.
В судовому засіданні 21 вересня 2017 року представник позивача підтримав заявлене клопотання, представник відповідача проти забезпечення позову заперечив з підстав відсутності небезпеки заподіяння шкоди правам позивача.
Розглянувши заявлене клопотання, Окружний адміністративний суд міста Києва, звертає увагу на наступне.
Відповідно до частини першої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо є очевидними ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити, що забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.
Суд встановив, що розпорядженням Львівської обласної державної адміністрації від 24 липня 2017 року №660/0/5-17 "Про затвердження детального плану територій" затверджено детальний план територій земельних ділянок, що розташовані за межами населеного пункту м. Львова на вул. Замарстинівській на території Львівської міської ради, для забезпечення потреб воїнів АТО.
У свою чергу ОСОБА_3 є власником земельної ділянки, площею 0,0365 га, що розташована за адресою: Львівська обл., м. Львів, урочище Голоско, садово-городнє товариство "Лісова галявина" ділянка НОМЕР_2 (кадастровий номер НОМЕР_3), що підтверджується відповідним договором купівлі-продажу від 01 вересня 2017 року та витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Як зазначає позивач, затверджений оскаржуваним розпорядженням детальний план території накладається на належну ОСОБА_3 земельну ділянку; затвердженим детальним планом території передбачено розміщення у безпосередній близькості до земельної ділянки позивача, однак, без зазначення категорії дороги, виду транспорту, напрямків руху та категорії шумової зони, з урахуванням чого позивач вважає, що оскаржуване розпорядження порушує його права власності та на безпечні умови проживання.
Згідно з частиною першою статті 19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.
Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.
Частина друга вказаної статті передбачає, що детальний план території за межами населених пунктів розробляється відповідно до схеми планування території (частини території) району та/або області з урахуванням державних і регіональних інтересів.
Відповідно до частини третьої статті 19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" на підставі та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід'ємною частиною детального плану території.
Таки чином, на виконання оскаржуваного розпорядження можуть вчинятися дії щодо розроблення проектів землеустрою та подальшого оформлення прав на відведені земельні ділянки.
Водночас позивач стверджує, що відповідач вже прийняв розпорядження про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, та наполягає на незаконності оскаржуваного розпорядження.
Суд встановив, що на підставі оскаржуваного розпорядження Львівська обласна державна адміністрація прийняла розпорядження від 27 липня 2017 року №667/0/5-17 "Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок", яким надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального дачного будівництва, розташованих за межами населеного пункту м. Львова на вул. Замарстинівській.
Стаття 41 Конституції України встановлює, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності; ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності; право приватної власності є непорушним.
На думку суду, можливі дії щодо розроблення проектів землеустрою та подальшого оформлення прав на відведені земельні ділянки з накладанням на земельну ділянку, яка належить на праві власності ОСОБА_4, вказують на очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, а захист цих прав, свобод та інтересів може стати неможливим або утрудненим без вжиття заходів забезпечення позову, оскільки реалізація можливо протиправного розпорядження може призвести до порушення права власності ОСОБА_4
При цьому суд не приймає до уваги твердження відповідача про відсутність очевидної небезпеки правам позивача, оскільки земельні ділянки, які будуть передані у власність учасникам АТО, не накладаються на земельну ділянку позивача та у зв'язку із виникненням права власності після прийняття оскаржуваного розпорядження, виходячи з того, що у справі відсутні докази, які б спростовували твердження позивача щодо накладання на його земельну ділянку затвердженого детального плану території та побоювання з приводу порушення права власності. Крім того, обставини небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача встановлюються судом на момент звернення із відповідним клопотанням про забезпечення позову, а не на момент прийняття оскаржуваного розпорядження.
Згідно з частиною третьою статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
З урахуванням зазначеного, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за доцільне зупинити дію розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 24 липня 2017 року №660/0/5-17 "Про затвердження детального плану територій" до набрання законної сили рішенням суду у даній справі та задовольнити клопотання у цій частині.
Разом з тим, в іншій частині клопотання належить відмовити, тому що вимога заборонити фізичним та/або юридичним особам вчиняти будь-які дії, направлені на виконання оскаржуваного розпорядження стосується невизначеного кола осіб, які не є суб'єктами владних повноважень та учасниками процесу, а розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 27 липня 2017 року №667/0/5-17 "Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" не є предметом даного спору.
Частиною п'ятою статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 117, 118, 160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1; АДРЕСА_1) про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову задовольнити частково.
2. Зупинити дію розпорядження Львівської обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код 00022562; 79008, Львівська обл., м. Львів, вул. Винниченка, буд. 18) від 24 липня 2017 року №660/0/5-17 "Про затвердження детального плану територій" до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
3. В іншій частині клопотання відмовити.
4. Ухвала є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню.
5. Строк пред'явлення ухвали до виконання - до 21 вересня 2020 року.
Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому пунктом 5 статті 118 та статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 6 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя В.А. Кузьменко