
25.09.2017 Справа № 756/12503/17
№ 756/12503/17-к
1-кс/756/1819/17
У Х В А Л А
Іменем України
25 вересня 2017 року слідчий суддя Оболонського районного суду м. Києва Жежера О.В., за участю секретаря - Феняк А.В., прокурора Київської місцевої прокуратури № 5 Яковчука М.Ю., розглянувши клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 5 Яковчука М.Ю., про надання дозволу на призначення документальних позапланових перевірок ряду підприємств по кримінальному провадженню №32017100050000035 від 21.06.2017 року,
ВСТАНОВИВ:
19 вересня 2016 року до Оболонського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 5 Яковчука М.Ю. про надання дозволу на призначення документальної позапланової перевірки підприємства по кримінальному провадженню №32017100050000035 від 21.06.2017 рок, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України. В зазначеному клопотанні прокурор Яковчук М.Ю. просить слідчого суддю винести ухвалу про надання йому дозволу на:
- призначення позапланової документальної перевірки ТОВ «Пральний комплекс» (код ЄДРПОУ 34344528) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства при здійсненні фінансово-господарських операцій з Міністерством оборони України (код ЄДПРОУ 00034022) за період з 01.01.2015 року по 30.06.2017, у ході якої встановити повноту та достовірність сплати податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства до Державного бюджету за період з 01.01.2015 по 30.06.2017 проведення якої доручити працівникам ГУ ДФС у м. Києві.
Клопотання вмотивоване тим, що в ході досудового розслідування з метою виконання вимог ст. 91 КПК України, для встановлення розміру завданих державі збитків та недопущення в подальшому втрат бюджету виникла необхідність у проведенні вказаних вище документальних позапланових перевірок. Призначення документальних позапланових перевірок необхідно для швидкого, повного та неупередженого розслідування, оскільки документи, складені за результатами перевірок самі по собі та в сукупності з матеріалами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин в даному провадженні, а також міститимуть відомості, за відсутністю яких неможливо встановити обставини, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
У судовому засіданні прокурор Якрвчук М.Ю. своє клопотання підтримав та просить його задовольнити.
Дослідивши документи додані до клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Відповідно до п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2. ст. 75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до вимог п.п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Згідно з ч. 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014 № 71-V-III передбачено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки слідчим доведено, що проведення позапланової перевірки необхідно в обсязі зазначеному у клопотанні.
Керуючись ст. 93, 132, 309 КПК України, ст.75, 78, 82 Податкового кодексу України, ч. 3 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-V-III,слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 5 Яковчука М.Ю. - задовольнити.
Надати прокурору Київської місцевої прокуратури №5 Яковчуку М.Ю. дозвіл на:
- призначення позапланової документальної перевірки ТОВ «Пральний комплекс» (код ЄДРПОУ 34344528) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства при здійсненні фінансово-господарських операцій з Міністерством оборони України (код ЄДПРОУ 00034022) за період з 01.01.2015 року по 30.06.2017, у ході якої встановити повноту та достовірність сплати податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства до Державного бюджету за період з 01.01.2015 по 30.06.2017 проведення якої доручити працівникам ГУ ДФС у м. Києві.
Строки проведення перевірок визначити терміном 15 (п'ятнадцять) днів, які обраховувати з моменту початку проведення перевірки (прийняття рішення податковим органом про початок проведення перевірки).
Надати співробітникам ГУ ДФС у м. Києві матеріали кримінального провадження №32017100050000035, які свідчать про викладені обставини.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.В. Жежера