Постанова № 69064193, 20.09.2017, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.09.2017
Номер справи
803/1059/17
Номер документу
69064193
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2017 року Справа № 803/1059/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Хомяк М.І.,

за участю представника позивача Дея М.І.,

представника відповідача Федорчук І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь Нова" до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Волинь-Нова» (далі - ТОВ «Волинь-Нова», позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26 червня 2017 року №0020601205, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 209 840,54 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Горохівським відділенням Володимир-Волинської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області проведено камеральну перевірку ТОВ «Волинь-Нова» щодо недотримання граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), за результатами якої складено акт перевірки від 08.06.2017 року №3951/03-20-12-05/5531943, в якому зафіксовано порушення вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі ЄРПН).

На підставі акта перевірки ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 26 червня 2017 року №0020601205, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 209 840,54 грн. за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 2 098 405,32 грн.

Позивач вважає податкове повідомлення-рішення протиправним з огляду на те, що вина позивача у вчиненні встановленого податковим органом порушення відсутня, оскільки позивач 15 січня 2016 року вживав усіх заходів для реєстрації податкових накладних від 31 грудня 2015 року №72/2 та №74/2 в ЄРПН. Для реєстрації вищевказаних податкових накладних товариством платіжним дорученням від 14.01.2016 року№3582 перераховано з поточного рахунку на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, зареєстрований в Державній казначейській службі України, кошти у розмірі 3 000 000,00 грн., в результаті чого електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ був фактично поповнений 14.01.2016 року.

В той же час, як свідчить витяг з системи електронного адміністрування ПДВ на запит від 15.01.2016 року №15300893, незважаючи на поповнення електронного рахунку ПДВ, станом на 15.01.2016 року на електронному рахунку ТОВ «Волинь-Нова» в системі електронного адміністрування ПДВ рахувався залишок 82.12 грн., що позбавило можливості позивача здійснити 15.01.2016 року в ЄРПН реєстрацію податкових накладних від 31 грудня 2015 року №72/2 та №74/2.

Згідно реєстру операцій системи електронного адміністрування ПДВ електронного кабінету платника ТОВ «Волинь-Нова», поповнення електронного рахунку у розмірі 3 000 000,00 грн. відображено лише 16.01.2016 року о 11 год. 07 хв.

Таким чином, відсутність необхідних коштів на електронному рахунку платника податків, не з вини товариства та не забезпечення приймання податкових документів у електронному вигляді контролюючим органом, не дало можливості позивачу вчасно провести реєстрацію вищевказаних податкових накладних в ЄРПН у термін, визначений законодавством, як наслідок, тільки 16.01.2016 такі податкові накладні були прийняті та зареєстровані в ЄРПН при тому, що позивач повторно не поповнював рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ. Разом з тим, граничний термін реєстрації податкових накладних у ЄРПН у спірному випадку встановлювався до 15 січня 2016 року. Порушення такого строку на один день допущено не з вини платника податків.

Відтак, відповідачем безпідставно зроблено висновок про порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, визначених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), а тому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26 червня 2017 року №0020601205, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 209 840,54 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та просив їх задоволити.

Представник відповідача в письмових запереченнях проти позову від 07.09.2017 року (а.с.33) та в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та пояснила, що податковим органом при проведенні перевірки ТОВ «Волинь-Нова» встановлено несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН від 31 грудня 2015 року за № 72/2 та №74/2 на загальну суму ПДВ 2 098 405,32 грн. Граничний термін реєстрації податкових накладних припав на 15 січня 2016 року, в той час як позивачем вказані податкові накладні зареєстровані лише 16 січня 2016 року, тобто позивачем порушено термін реєстрації податкових накладних. У зв'язку з виявленим порушенням до позивача застосовано штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ у розмірі 209 840,54 грн. у відповідності до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

Вважає, що до товариства обґрунтовано застосовано штрафні санкції та просила відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Волинь-Нова» зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку як платник податків у Горохівському відділенні Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області.

Посадовими особами Горохівського відділення Володимир-Волинської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області проведено камеральну перевірку ТОВ «Волинь-Нова» щодо недотримання граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за результатами якої складено акт перевірки від 08.06.2017 року №3951/03-20-12-05/5531943, в якому зафіксовано порушення вимог п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної реєстрації в ЄРПН податкових накладних від 31 грудня 2015 року за № 72/2 та №74/2 на загальну суму ПДВ 2 098 405,32 грн., за що передбачена відповідальність платника у вигляді застосування штрафу в розмірі 10 відсотків від суми ПДВ по податкових накладних (а.с.12-14).

На підставі акта перевірки від 08.06.2017 року №3951/03-20-12-05/5531943 ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 26 червня 2017 року №0020601205, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 209 840,54 грн. за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 2 098 405,32 грн. (а.с.9).

Не погодившись з винесеним ГУ ДФС у Волинській області податковим повідомленням-рішенням від 26 червня 2017 року №0020601205, позивач 14.07.2017 року оскаржив його в адміністративному порядку. Проте, рішенням ДФС України від 08 серпня 2017 року №17324/6/99-99-11-03-01-25 скаргу ТОВ «Волинь-Нова» залишено без розгляду в зв'язку з пропущенням 10-ти денного терміну оскарження.(а.с.19-25).

Не погоджуючись з прийнятим ГУ ДФС у Волинській області податковим повідомленням-рішенням від 26 червня 2017 року №0020601205, позивач оскаржив його у судовому порядку.

Надаючи правову оцінку оскаржуваному податковому повідомленню-рішенню, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає ПК України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI з змінами і доповненнями.

Статтею 9 ПК України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) податок на додану вартість визначено як загальнодержавний податок, а підпунктом 14.1.178 пункту 14.1 статті 14 ПК України передбачено, що податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податку накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 Розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України з 01 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування по податкових накладних незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно з пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.

З матеріалів справи вбачається, що позивач 31 грудня 2015 року на виконання умов договорів купівлі-продажу, виписав податкову накладну за № 72/2 для ТОВ «Вілія-Трейд» за сою насіннєву на суму 9 254 140,00 грн., в тому числі ПДВ 1 542 356,67 грн. та податкову накладну за № 74/2 для ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» за цукор білий кристалічний на суму 3 336 291,90 грн., в тому числі ПДВ 556 048,65 грн. Загальна сума ПДВ по двох податкових накладних склала 2 098 405,32 грн.

У відповідності до вимог абзацу одинадцятого пункту 201.10 статті 201 ПК України останнім днем реєстрації податкових накладних від 31 грудня 2015 року № 72/2 та 74/2 в ЄРПН було 15 січня 2016 року.

Відповідно до вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України платник податку міг зареєструвати податкові накладні у ЄРПН за умови наявності достатньої суми коштів на електронному рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ, яка б відповідала загальній сумі податку за податковими накладними від 31 грудня 2015 року № 72/2 та 74/2.

Відповідно до пункту 200-1.4 статті 200-1 ПК України на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти, в тому числі з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України.

Згідно з абзацом тринадцятим пункту 201.10 статті 201 ПК України якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього ПК України, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - податок), особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунки коригування) у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків регулює Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), (далі - Порядок № 569).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 569 рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку;

спеціальний рахунок - рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами - суб'єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, передбаченого статтею 209 Податкового кодексу України (далі - суб'єкт спеціального режиму оподаткування), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених/наданих ними сільськогосподарських товарів/послуг.

Пунктом 12 Порядку № 569 визначено, що якщо сума, обчислена відповідно до пункту 9 цього Порядку, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Реєстрі, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок (в тому числі на додаткові електронні рахунки).

На електронні рахунки (в тому числі додаткові електронні рахунки) не можуть перераховуватися кошти із спеціальних рахунків.

ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі. Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі (пункт 13 Порядку № 569).

Казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію про суми поповнення електронних рахунків (в тому числі додаткових електронних рахунків) та залишків на таких рахунках (пункт 14 Порядку № 569).

Отже, з наведених норм законодавства слідує, що для реєстрації податкової накладної в ЄРПН платник податків зобов'язаний перерахувати зі свого поточного рахунку на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ суму коштів, достатню для реєстрації таких податкових накладних.

Судом встановлено, що ТОВ «Волинь-Нова» 14 січня 2016 року для реєстрації податкових накладних від 31 грудня 2015 року № 72/2 та 74/2 з поточного рахунку на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ було перераховано кошти у розмірі 3 000 000,00 грн., на підтвердження чого позивачем надано суду копію платіжного доручення №3582 від 14 січня 2016 року та банківську виписку АТ «ОТП Банк» у м. Луцьку з 14 січня 2016 року по 15 січня 2016 року про переказ коштів, з яких вбачається, що кошти у сумі 3 000 000,00 грн. були проведені банком 14.01.2016 року (а.с.37-3, 43-44).

Крім того, довідкою, наданою 13.09.2017 року відділенням АТ «ОТП Банк» у м. Луцьку підтверджено, що списання коштів з рахунку №26005001326218, що належить ТОВ «Волинь Нова» відбулося о 11:12 год. 14.01.2016 року, згідно платіжного доручення №3582 від 14.01.2016 року на суму 3 000 000,00 грн. (а.с.45).

В той же час, як свідчить витяг з системи електронного адміністрування ПДВ на запит від 15.01.2016 року №15300893, незважаючи на поповнення електронного рахунку ПДВ, станом на 15.01.2016 року на електронному рахунку ТОВ «Волинь-Нова» в системі електронного адміністрування ПДВ рахувався залишок 82,12 грн. (а.с.17), що позбавило можливості позивача здійснити 15.01.2016 року в ЄРПН реєстрацію податкових накладних від 31 грудня 2015 року №72/2 та №74/2.

Згідно реєстру операцій системи електронного адміністрування ПДВ електронного кабінету платника ТОВ «Волинь-Нова», поповнення електронного рахунку у розмірі 3 000 000,00 грн. відображено лише 16.01.2016 року о 11 год. 07 хв. (а.с.18). Таким чином, фактично такі податкові накладні зареєстровано 16 січня 2016 року.

Разом з тим, листом Державної казначейської служби України від 18.09.2017 року №12-08/801-15564 на письмовий запит ТОВ «Волинь-Нова» від 12.09.2017 року №423 позивача повідомлено, що 14 січня 2016 року о 11 год. 48 хв. на рахунок № 37520100004552 ТОВ «Волинь Нова», відкритий у Державній казначейській службі України, було зараховано кошти в сумі 3 000 000,00 грн. з призначенням платежу «сплата ПДВ за грудень 2015 року», що були перераховані АТ «ОТП Банк» згідно платіжного доручення №3582 від 14.01.2016 року (а.с.50).

Таким чином, з обставин встановлених судом на підставі належних доказів вбачається, що станом на 15 січня 2016 року у ТОВ «Волинь-Нова» на електронному рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ була достатня сума коштів, а саме: 3 000 000,00 грн., які перевищують суму по податкових накладних від 31 грудня 2015 року № 72/2 та 74/2 на загальну сума ПДВ 2 098 405,32 грн., що підлягали реєстрації.

Так, відповідно до пункту 200-1.5 статті 200-1 ПК України кошти, що надійшли на рахунки, визначені у підпунктах «а» - «в» пункту 200-1.2 цієї статті, автоматично перераховуються органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на рахунок такого платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та на спеціальний рахунок такого платника протягом наступного операційного дня.

В той же час, позивачем надано до суду витяг з системи електронного адміністрування ПДВ, згідно з яким на електронному рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ ТОВ «Волинь-Нова» відображено поповнення коштів у розмірі 3 000 000,00 грн. лише 16 січня 2016 року (а.с.49). Проте, такі відомості не узгоджуються з встановленими вище обставинами, оскільки поповнення електронного рахунку ТОВ «Волинь Нова» на 3 000 000 грн. відбулося 14 січня 2016 року. Крім того, як вбачається з листа Державної казначейської служби України від 18.09.2017 року №12-08/801-15564, кошти з електронного рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, який був фактично поповнений 14 січня 2016 року в той же операційний день автоматично перераховані державною казначейською службою на спеціальний рахунок позивача (а.с.50). При цьому повторно ні 15 січня, ні 16 січня 2016 року товариство не перераховувало кошти зі свого поточного рахунку на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.

Таким чином, відсутність необхідних коштів на електронному рахунку платника податків, не з вини товариства та не забезпечення приймання податкових документів в електронному вигляді контролюючим органом, не дало можливості позивачу вчасно провести реєстрацію податкових накладних від 31 грудня 2015 року № 72/2 та 74/2 в ЄРПН 15 січня 2016 року, тобто в строки, визначені пунктом 201.10 статті 201 ПК України. А відтак, відповідачем неправомірно застосовано до ТОВ «Волинь-Нова» штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, на підставі податкового повідомлення-рішення від 26.06.2017 року №0020601205.

За правилами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Податковим органом не доведено на підставі належних та допустимих доказів правомірність прийняття оскаржуваного рішення.

Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази, суд дійшов висновку, що відповідач не надав суду достатніх та допустимих доказів в підтвердження обґрунтованості та правомірності прийнятого податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 26.06.2017 року №0020601205, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Згідно з частиною першою статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь Нова" слід присудити судовий збір в сумі 3 147,62 грн., сплачений відповідно до платіжного доручення №6193 від 19 серпня 2017 року (а.с.2).

Керуючись частиною третьою статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 26 червня 2017 року №0020601205.

Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь Нова" (45710, Волинська область, Горохівський район, село Ватин, код ЄДРПОУ 05531943) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області судовий збір в сумі 3 147,62 грн. (три тисячі сто сорок сім гривень 62 копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий суддя Т.М. Димарчук

Постанова у повному обсязі виготовлена 22.09.2017 року.