Ухвала суду № 69061219, 22.09.2017, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2017
Номер справи
824/702/17-а
Номер документу
69061219
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

22 вересня 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/702/17-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області, Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області, Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії.

Позивач просить суд зобов'язати відповідачів повторно розглянути заяву ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для відведення у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,50 га на території Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області в урочищі "Між лісами" (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства та прийняти рішення у відповідності до вимог чинного законодавства України, яким надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою для відведення у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,50 га на території Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області в урочищі "Між лісами" (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства учаснику бойових дій ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Частиною першою статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Частиною першою статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Проте, всупереч зазначеним процесуальним нормам, позивачем у змісті позовних вимог не зазначено із якими рішеннями, дією чи бездіяльністю Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області і Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області вона не погоджується та, відповідно, не заявлено вимогу про визнання таких протиправними.

Згідно частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

У поданій позовній заяві позивач зазначає, що в серпні 2017 року зверталася до відповідачів із заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,50 га на території Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області в урочищі "Між лісами" (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства.

Однак, всупереч частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем на підтвердження вказаних вище обставин доказів не надано, а в разі неможливості подання - не зазначено причин.

Згідно частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Грушовецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області, Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання даної ухвали шляхом подання позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційну скаргу на цю ухвалу може бути подано до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.П. Лелюк