
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 вересня 2017 року м. Київ № 826/4523/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І. розглянув у порядку письмового провадження заяву ТОВ «Нова Ера-Енергетична група» про скасування заходів реагування у справі
за позовомУправління Держпраці у Чернівецькій областідоТовариства з обмеженою відповідальністю «Нова Ера-Енергетична група»про застосування заходів реагування,ВСТАНОВИВ:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Управління Держпраці у Чернівецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Ера-Енергетична Група" про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді заборони роботи водогрійних котлів "АРДЕНЦ" - 1250, зав. №№08089-4, 08089-3, 08089-2, 08089-1, які працюють на твердому паливі на об'єкті котельні за адресою: вулиця 1 Травня, будинок 5 у місті Новоселиця Чернівецької області.
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 26.07.2016 р. адміністративний позов Управління Держпраці у Чернівецькій області задоволено повністю. Застосовано до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Ера - Енергетична Група» заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом зупинення роботи водогрійних котлів "АРДЕНЦ" - 1250, зав. №№08089-4, 08089-3, 08089-2, 08089-1, які працюють на твердому паливі на об'єкті котельні за адресою: вулиця 1 Травня, будинок 5 у місті Новоселиця Чернівецької області.
До Окружного адміністративного суду м.Києва надійшла заява про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих Окружним адміністративним судом м.Києва за результатами розгляду адміністративної справи № 826/4523/16.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 03.03.2017 р. призначено судовий розгляд заяви про скасування заходів реагування.
В судовому засіданні суд ухвалив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вирішуючи заяву про скасування заходів реагування, суд виходить з наступного.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 5 квітня 2007 року N 877-V (надалі - Закон N 877-V).
Так, згідно зі ст. 1, ч. 5 ст. 4, ч. 1 ст. 5, ч. 1 ст. 6, ч. 7 ст. 7 названого Закону державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Абзацом 3 ч. 1 ст. 6 цього ж Закону встановлено, що підставами для здійснення позапланових заходів є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).
Підставами для здійснення позапланових заходів є: подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням.
Згідно із ч. 6 ст. 7 Закону N 877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, в якому зазначає стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
Відповідно до п. 18 Порядку проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02 листопада 2015 року N 1337 (надалі - Порядок N 1337) на підставі акта перевірки, у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, ДСНС України або її територіальний орган звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг.
Під час проведення планової або позапланової перевірки у попередньому приписі, якщо такий є, посадова особа ДСНС України або її територіального органу, яка здійснювала перевірку, зобов'язана зробити відмітки. При усуненні запропонованих приписом порушень навпроти кожного з них робиться позначка "виконано", ставиться дата перевірки та підпис посадової особи, яка здійснювала перевірку, а при невиконанні - у кінці припису відмічаються порядкові номери невиконаних пунктів, зазначаються заходи, які вжито за наслідками перевірки, з чим ознайомлюється керівник суб'єкта господарювання або уповноважена ним особа (п. 23 Порядку).
Приписами ч. 12 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
Відповідно до ч. 13 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України за результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.
В обґрунтування поданої заяви, заявник зазначив, що порушення, які стали підставою для застосування заходів реагування усунуті, що підтверджується актом перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) Управління Держпраці у Чернівецькій області від 18.10.2016 р. № 6-25-43, яким перевірено дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в частині водогрійних котлів "АРДЕНЦ" - 1250, зав. №№08089-4, 08089-3, 08089-2, 08089-1, які працюють на твердому паливі на об'єкті котельні за адресою: вулиця 1 Травня, будинок 5 у місті Новоселиця Чернівецької області.
Відповідно до Розділу V акту перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 18.10.2016 р. № 6-25-43 «Проведено позапланову перевірку виконання раніше виданого припису №6-25-007-010 від 03.03.2016 р., виданого начальником відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв'язку п. Кудликом Ю.І. За результатами перевірки виявлено, що припис № 6-25-007-010 від 03.03.2016 р. - виконаний».
Таким чином, обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), усунуті ТОВ "Нова Ера-Енергетична Група", а, отже, перестали існувати.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість поданої ТОВ "Нова Ера-Енергетична Група" заяви про скасування заходів реагування, вжитих постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 26.07.2016 р., відповідно до якої до ТОВ "Нова Ера-Енергетична Група" застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи шляхом зупинення роботи водогрійних котлів "АРДЕНЦ" - 1250, зав. №№08089-4, 08089-3, 08089-2, 08089-1, які працюють на твердому паливі на об'єкті котельні за адресою: вулиця 1 Травня, будинок 5 у місті Новоселиця Чернівецької області.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 160, ст. 165, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Ера-Енергетична група» задовольнити.
2. Скасувати заходи реагування у сфері державного нагляду, застосовані постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 26.07.2016 р. по справі № 826/4523/16 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Ера-Енергетична група» у вигляді заборони роботи водогрійних котлів "АРДЕНЦ" - 1250, зав. №№08089-4, 08089-3, 08089-2, 08089-1, які працюють на твердому паливі на об'єкті котельні за адресою: вулиця 1 Травня, будинок 5 у місті Новоселиця Чернівецької області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Я.І. Добрянська