
Справа № 815/3584/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Гусева О.Г.,
за участю: секретаря судового засідання Селімової О.В.,
представник позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представник відповідача ОСОБА_3,
розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Філії „Укрінтеравтосервіс Одеса до відділу у м. Одесі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання дій неправомірними та скасування витягів від 24.04.2017 року,-
В С ТА Н О В И В:
Філія „Укрінтеравтосервіс Одеса звернулось з позовом до відділу у м. Одесі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області за результатом якого позивач просить: визнати дії відділу у м. Одесі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області неправомірними та скасувати Витяг за №1596 від 24.04.2017 року про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 41,3 кв.м. переданої у власність для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, 25 та Витяг №1597 від 24.04.2017 року про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 8 539, 5 кв.м. переданої у власність для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства за адресою: м. Одеса, вул. Одарія, 2.
У судовому засіданні представники позивача підтримали доводи викладені в адміністративному позові та просили задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Представник відповідача заперечувала проти задоволення адміністративного позову з підстав викладених в письмових запереченнях.
Заслухавши у судовому засіданні представників позивача, представника відповідача, розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Під час розгляду даної адміністративної справи судом встановлено, що згідно свідоцтва про права власності виданого 06.04.2009 року виконавчим комітетом Одеської міської ради обєкт, який розташований за адресою: вул. Отамана Чепіги, 25, що в цілому складається з будівлі літ. „А, загальною площею 41,3 кв.м., відображеної у технічному паспорті від 22.09.2008 року належить Державі Україна в особі Міністерства транспорту та звязку України, на праві державної власності.
Також згідно свідоцтва про права власності виданого 06.04.2009 року виконавчим комітетом Одеської міської ради обєкт, який розташований за адресою: вул. Одарія, 2, що в цілому складається з будівлі літ. „А, „Б, „В, „Г, „Е, „Д, „Ж, „З, „И, „О, „Н, „М, „П, „Р, „С, „Ш, „Щ, „Х, „V, „Я, „Ф, „Ц, „Ч, „Z, „Q, „R, загальною площею 8539, 5 кв.м., „Ь, „S, „K, „Л, „f, „У, „Ю, „М, „S, „Ы, „Э, відображених у технічному паспорті від 22.09.2008 року належить Державі Україна в особі Міністерства транспорту та звязку України, на праві державної власності.
Кабінетом Міністрів України було видано розпорядження від 09 жовтня 2013 року №790-р „Про передачу цілісного майнового комплексу Одеської філії державного підприємства „Укрсервіс Мінтрансу яким передано цілісний майновий комплекс Одеської філії державного підприємства „Укрсервіс Мінтрансу (код згідно з ЄДРПОУ 35209482) Українському державному підприємству по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів „Укрінтеравтосервіс (код згідно з ЄДРПОУ 21536845).
Філія „Укрінтеравтосервіс-Одеса звернулась на адресу відповідача щодо нормативно-грошової оцінки земельних ділянок за адресою: м. Одеса, вул. Одарія, 2, вул. Отамана Чепіги, 25.
Відповідачем 24.04.2017р. за вих. №1596 було підготовлено відповідь. В зазначеній відповіді вказано, що в звязку з відсутністю по запитуваному обєкту (м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, 25) документації із землеустрою та сформованого обєкта оцінки земельної ділянки з визначеною площею, встановленими межами, цільовим призначенням (функціональним використанням) та внесення відомостей про неї до Державного земельного кадастру, відповідач надав інформацію про нормативну грошову оцінку 1 кв.м. земельної ділянки.
Нормативна грошова оцінка 1 кв.м. земельної ділянки за адресою: м.Одеса, вул. Отамана Чепіги, 25 при застосуванні локальних коефіцієнтів, Кф=2,0 та індексації з дати проведення грошової оцінки станом на 01.01.2017 року становить 1613, 62 грн./кв.м.
Зазначена нормативна вартість підлягає уточненню після внесення відомостей про неї до Державного земельного кадастру.
Відповідачем 24.04.2017р. за вих. №1597 було підготовлено відповідь. В зазначеній відповіді вказано, що в звязку з відсутністю по запитуваному обєкту (м. Одеса, вул. Одарія, 2) документації із землеустрою та сформованого обєкта оцінки земельної ділянки з визначеною площею, встановленими межами, цільовим призначенням (функціональним використанням) та внесення відомостей про неї до Державного земельного кадастру, відповідач надав інформацію про нормативну грошову оцінку 1 кв.м. земельної ділянки.
Нормативна грошова оцінка 1 кв.м. земельної ділянки за адресою: м.Одеса, вул. Одарія, 2 при застосуванні локальних коефіцієнтів, Кф=2,0 та індексації з дати проведення грошової оцінки станом на 01.01.2017 року становить 1908, 17 грн./кв.м.
Зазначена нормативна вартість підлягає уточненню після внесення відомостей про неї до Державного земельного кадастру.
Насамперед суд вважає необхідним зазначити, що оскаржувані, на думку позивача, витяги являються листами-відповідями на інформаційне звернення позивача.
Крім того, суд звертає увагу на те, що законодавство України не містить визначення термінів нормативно-правовий акт та правовий акт індивідуальної дії, а тому на підставі ч. 7 ст.9 КАС України, застосовуючи аналогію права, суд виходячи із загальних засад права вважає, що нормативноправовий акт це виданий субєктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обовязкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії це виданий субєктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту/актів/ щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообовязкових правил поведінки та стосується прав і обовязків чітко визначеного субєкта /субєктів/, якому він адресований.
Обовязковою ознакою як нормативно-правового так і правового акту індивідуальної дії є юридичний зміст, тобто визначення прав та обовязків для відповідних учасників правовідносин.
Згідно ст. 20 Закону України „Про оцінку земель дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Із зазначеної норми слідує, що витяг про нормативну оцінку земельної ділянки складається на підставі технічної документації з нормативної грошової оцінки земель і містить дані про грошову оцінку земельної ділянки. Таким чином, витяг не містить в собі ознаки встановлення прав та обовязків для субєктів правовідносин, а тому не може вважатись нормативно-правовим актом або правовим актом індивідуальної дії.
Таким чином, у даній частині позовних вимог предметом скасування витягів (листів) про надання інформації щодо грошової оцінки земельних ділянок від 24.04.2017 року, які не є рішеннями, в тлумаченні КАС України і не можуть бути оскарженими в порядку цього Кодексу.
Також, суд вважає за необхідне зазначити, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка зазначена у спірних листах, вказана з урахуванням того, що інформацію щодо вказаних земельних ділянок, не внесено до відомостей Державного земельного кадастру. Зазначена нормативна вартість підлягає уточненню після внесення відомостей про неї до Державного земельного кадастру.
Тому, з урахуванням предмету спору у даній справі та фактичних обставин, позивачем невірно обрано спосіб захисту порушених прав.
Вирішуючи по суті заявлені позивачем у справі позовні вимоги, суддя враховуючи вищезазначене вважає, що заявлені позивачем позовні вимоги не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи та не ґрунтуються на законі, а тому позивачу у задоволенні заявлених ним позовних вимог необхідно відмовити через їх необґрунтованість та безпідставність.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Згідно ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 94 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову, понесені позивачем судові витрати з відповідача не присуджуються.
Керуючись ст.ст. 11, 12, 51, 71, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161ст. 162, ст. 163, ст. 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні адміністративного позову філії „Укрінтеравтосервіс-Одеса до відділу у м. Одесі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання визнання дій неправомірними та скасування витягів від 24.04.2017 року №1596, №1597.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Г. Гусев
Відмовити в задоволенні адміністративного позову філії „Укрінтеравтосервіс-Одеса до відділу у м. Одесі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання визнання дій неправомірними та скасування витягів від 24.04.2017 року №1596, №1597.
20 вересня 2017 року.