
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
19.09.2017 Справа № 920/725/13
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп'яненко О.Ю.
при секретарі судового засідання Середі І.Г.,
за участю представників сторін:
кредитор по заробітній платі - Карпіщенко А.В.
АБ «Укргазбанк» - Михно А.О.;
ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області - Войтенко О.В.;
Ліквідатор - Іваненко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/725/13
за заявою голови ліквідаційної комісії ПАТ «Сумиоблагротехсервіс» Іваненко Н.О.
до боржника - Публічного акціонерного товариства «Сумиоблагротехсервіс»
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Сумської області № 920/725/13 від 13 травня 2013 року було порушено провадження у даній справі.
Постановою господарського суду від 27 травня 2013 року боржника було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Іваненко Н.О.
13 жовтня 2016 року до Господарського суду Сумської області надійшло клопотання б/н, б/д (Вх.№ 2744(з)) Іваненко Н. О., в якому ліквідатор ПАТ «Сумиоблагротехсервіс» просить суд: змінити спосіб виконання ухвали господарського суду Сумської області № 920/725/13 від 24 лютого 2014 року; зобов'язати Степанівську селищну раду, в особі голови Степанівської селищної ради, підписати акт приймання-передачі житлового фонду у комунальну власність двох житлових 24-х квартирних будинків, що розташовані за адресою Сумська область, Сумський район, смт. Степанівка, вул. Цетральна, будинок 72 та будинок 74, які є державною власністю та знаходяться на балансі ПАТ «Сумиоблагротехсервіс»; оформити ухвалу згідно з вимогами до виконавчого документа; встановити за даною ухвалою стягувачем - ПАТ "Сумиоблагротехсервіс", боржника - Степанівську селищну раду, в особі голови Степанівської селищної ради, а також встановити, що ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвалою господарського суду Сумської області № 920/725/13 від 17 жовтня 2017 року вищевказане клопотання було призначено до розгляду у судове засідання на 01 листопада 2017 року.
Проте, матеріали справи були направлені до Вищого господарського суду України.
В серпні 2017 року матеріали справи № 920/725/13 були повернуті до господарського суду Сумської області, тому ухвалою № 920/725/13 від 22 серпня 2017 року розгляд справи було призначено на 19 вересня 2017 року.
В судовому засіданні 19 вересня 2017 року Іваненко Н. О. повністю підтримала своє клопотання та просила його задовольнити.
Розглянувши документи і матеріали, додані до клопотання ліквідатора про зміну способу виконання ухвали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, господарський суд вважає вимоги Іваненко Н. О., викладені в зазначеному клопотанні, необґрунтованими, а клопотання таким, що не підлягає задоволенню. При цьому господарський суд виходить з наступного.
Клопотання мотивоване тим, що відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, що належать юридичній особі - банкруту, які передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Згідно п. 5 ст. 2 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» об'єктами передачі є: об'єкти житлового фонду (у тому числі гуртожитки як об'єкти нерухомого майна, житлові комплекси та/або їх частини) та інші об'єкти соціальної інфраструктури (навчальні заклади, заклади культури (крім кінотеатрів), фізичної культури та спорту, охорони здоров'я (крім санаторіїв, профілакторіїв, будинків відпочинку та аптек), соціального забезпечення, дитячі оздоровчі табори), які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій (далі - підприємств) або не увійшли до статутного капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.
Відповідно з ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 06 листопада 1995 року «Про затвердження Положення про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебуває в господарському віданні або оперативному віданні підприємств, установ, організацій передачі в комунальну власність підлягають житлові будинки відомчого житлового фонду, у тому числі гуртожитки. Відомчий житловий фонд передається у комунальну власність безоплатно.
Ухвалою господарського суду Сумської області № 920/725/13 від 24 лютого 2014 року клопотання ліквідатора ПАТ «Сумиоблагротехсервіс» арбітражного керуючого Іваненко Н.О. про зобов'язання вчинити певні дії у справі № 920/725/13 було задоволено та зобов'язано Степанівську селищну раду ( 42304, Сумська область, Сумський район, смт. Степанівка, вул. Центральна, 46) прийняти у комунальну власність безоплатно, без додаткових умов два житлові 24-х квартирні будинки, що розташовані за адресою: Сумська область, Сумський район, смт. Степанівка, вул. Центральна, 72 та Сумська область, Сумський район, смт. Степанівка, вул. Центральна, 74, які є державною власністю та знаходяться на балансі Публічного акціонерного товариства «Сумиоблагротехсервіс» (40022, м. Суми, вул. Привокзальна, 25, код ЄДРПОУ 13996834).
Згідно ч. 1 ст. 115 Господарського процесуального кодексу України, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження»
На виконання вимог даної ухвали ліквідатором був направлений акт приймання-передачі житлового фонду в комунальну власність Степанівській селищній раді для підписання. Крім того, Іваненко Н.О. неодноразово надсилала листи голові Степанівської селищної ради, в яких просила підписати акт приймання-передачі житлового фонду в комунальну власність.
Проте, як пояснила ліквідатор, на даний час акт приймання-передачі житлового фонду в комунальну власність не підписаний.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у виняткових випадках, залежно від обставин справи, зокрема, може змінити спосіб та порядок виконання рішення, ухвали, постанови.
Законодавець у будь-якому випадку пов'язує відстрочення, розстрочення виконання судового рішення, зміну способу виконання у судовому порядку з об'єктивними, непереборними, іншими словами - виключними обставинами, що ускладнюють вчасне виконання судового рішення.
Обов'язок доказування та подання доказів відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. У даному випадку це стосувалося ліквідатора ПАТ «Сумиоблагротехсервіс» Іваненко Н. О., що мала довести наявність тих обставин, на підставі яких вона просить відстрочити (розстрочити) виконання ухвали господарського суду Сумської області від 24 лютого 2014 року (змінити спосіб виконання рішення) у даній справі.
Відповідно до Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23 березня 2012 року № 7 під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття господарським судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими.
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом.
Степанівська селищна рада в своєму листі від 26 вересня 2016 року № 663 вказувала, що для прискорення роботи комісії з питань прийняття державного житлового фонду ліквідатору необхідно надати, зокрема, технічні паспорти на будинки в смт. Степанівка та документи про право власності на них.
Ліквідатором надані суду докази надсилання Степанівській сільській раді техпаспортів на будинки та надання відповіді про відсутність свідоцтв про право власності ПАТ «Сумиоблагротехсервіс» на ці будинки, що є державною власністю.
Господарський суд зазначає, що прийняття у комунальну власність безоплатно, без додаткових умов два житлові 24-х квартирні будинки, що розташовані за адресою: Сумська область, Сумський район, смт. Степанівка, вул. Центральна, 72 та Сумська область, Сумський район, смт. Степанівка, вул. Центральна, 74, які є державною власністю та знаходяться на балансі Публічного акціонерного товариства «Сумиоблагротехсервіс» (40022, м. Суми, вул. Привокзальна, 25, код ЄДРПОУ 13996834) має відбуватися шляхом підписання акту приймання-передачі ліквідатором ПАТ «Сумиоблагротехсервіс» та Степанівською селищною радою (42304, Сумська область, Сумський район, смт. Степанівка, вул. Центральна, 46).
У заяві не наведено жодних обґрунтованих підстав щодо наявності обставин, які ускладнюють виконання ухвали або роблять його неможливим.
За таких обставин, клопотання Іваненко Н. О. являється необґрунтованим і не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 2 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», ст. 42 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 65, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. В клопотанні б/н, б/д (Вх.№ 2744(з)) ліквідатора ПАТ «Сумиоблагротехсервіс»
Іваненко Н.О. - відмовити.
2. Копію ухвали направити Степанівській селищній раді та ліквідатору.
Суддя О.Ю.Соп'яненко