Рішення № 69058283, 20.09.2017, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
20.09.2017
Номер справи
902/807/17
Номер документу
69058283
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

20 вересня 2017 р. Справа № 902/807/17

Господарський суд Вінницької області у складі судді Матвійчука Василя Васильовича розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Заступника керівника Могилів-Подільської місцевої прокуратури (вул. Покровська, 5, м. Могилів-Подільський, Вінницька область, 24000) в інтересах держави в особі Степанківської сільської ради (вул. Соборна, 01, с. Степанки, Мурованокуриловецький район, Вінницька область, 23444)

до Споживчого товариства «Лідер» (вул. Комарова, 49, смт. Муровані Курилівці, Вінницька область, 23400)

про стягнення збитків, завданих внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки в сумі 24 615,45 грн.

за участю секретаря судового засідання Жиляк С.І.:

представників сторін:

прокурор Рудніцька І.В., сл. посвідчення №046995 від 24.05.2017р.;

позивача ОСОБА_1 сільський голова;

відповідача : не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Заступника керівника Могилів-Подільської місцевої прокуратури звернувся до Господарського суду Вінницької області з позовом в інтересах держави в особі Степанківської сільської ради про стягнення з Споживчого товариства «Лідер» збитків, завданих внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки в сумі 24 615,45 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач є власником нерухомого майна по вул. Шевченка, 2 в с. Горай Мурованокуриловецького району Вінницької області та по вул. Базарна (Радянська), 24 в с. Спепанки Мурованокуриловецького району Вінницької області. При цьому, користується земельними ділянками за кадастровими номерами 0522887800:01:005:0013 площею 0,1887 га та 0522887800:02:001:0017 площею 0,0369 га. за відсутності правовстановлюючих документів, що є порушенням вимог статей 125, 126 ЗК України. Вказане стало підставою нарахування відповідачу збитків у вигляді неодержаного доходу за користування з 01.05.2014р. по 30.04.2017р. у розмірі 24 615,45 грн.

Ухвалою суду від 30.08.2017р. за вказаним позовом порушено провадження у справі № 902/807/17 з призначенням до розгляду в судовому засіданні на 20.09.2017р. та зобовязано прокурора і сторін надати докази, необхідні для вирішення спору в даній справі.

На визначену судом дату зявились прокурор та представник позивача, які позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили задоволити позов.

Відповідач правом участі в засіданні суду не скористався, визначені судом докази не надав. Про час та місце розгляду справи останній повідомлений завчасно та належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 5371 від 13.09.2017р. Натомість, 19.09.2017р. від відповідача надійшло клопотання б/н. від 15.09.2017р. про відкладення розгляду справи з підстав перебування голови споживчого товариства в період з 11.09.2017р. по 11.10.2017р. у відпустці.

Розглянувши зазначене клопотання, заслухавши думку учасників процесу щодо нього, суд зважає на наступне.

У пункті 3.9.2. постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що господарський суд з урахуванням обставин конкретної справи може відхилити доводи учасника судового процесу - підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи, державного чи іншого органу щодо відкладення розгляду справи у зв'язку з відсутністю його представника (з причин, пов'язаних з відпусткою, хворобою, службовим відрядженням, участю в іншому судовому засіданні і т. п.). При цьому господарський суд виходить з того, що у відповідних випадках такий учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника згідно з частинами першою - п'ятою статті 28 ГПК, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника і неможливість розгляду справи без участі представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах (статті 32 - 34 ГПК), причому відсутність коштів для оплати послуг представника не може свідчити про поважність причини його відсутності в судовому засіданні.

Споживче товариство «Лідер» не забезпечило явки уповноваженого представника на визначену дату в судове засідання, а причини неявки, вказані в клопотанні, не є поважними з огляду на зміст п.3.9.2 Постанови, оскільки останній не позбавлений був можливості забезпечити явку в засідання іншого представника, що є підставою для відмови в задоволенні клопотань.

До того ж за приписами чинного Господарського процесуального кодексу України, підставою для відкладення є не відсутність представника сторони, а саме неможливість вирішити спір у судовому засіданні, тобто відкладення справи є правом, а не обовязком суду.

Неявка в судове засідання господарського суду представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті та не тягне за собою перенесення розгляду справи на інші строки. Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, враховуючи, що судом вжито всіх заходів щодо належного повідомлення відповідача про слухання справи в суді, суд вважає за можливе розглянути дану справу по суті, на підставі ст. 75 ГПК України, за наявними у ній документами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна №93602249 від 03.08.2017р., за Споживчим товариством «Лідер» на праві приватної власності зареєстровано наступне нерухоме майно:

- нежитлові будівлі, що складаються з будівлі магазину літ. «А» площею 188,6 кв.м., складу літ. «Б» площею 49,5 кв.м., що знаходяться за адресою: вул. Базарна (Радянська), буд. 24, с. Степанки Мурованокуриловецький район, Вінницька область.

-нежитлові приміщення магазину літ. «А» складають приміщення « 1-5» площею 116,6 кв.м., ганок літ. «а» площею 1,4 кв.м., що знаходиться за адресою: вул. Шевченка, буд. 2, с. Горай, Мурованокуриловецький район, Вінницька область.

Для обслуговування зазначеного майна, рішенням 9 сесії 5 скликання Степанківської сільської ради № 60, № 59 від 27.09.2007 р. надано дозвіл Споживчому товариству «Лідер» на розробку технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельних ділянок по вул. Радянській, 24 в с. Степанки та по вул. Шевченка, 2 в с. Горай Мурованокуриловецького району Вінницької області.

Рішеннями 20 сесії 5 скликання Степанківської сільської ради № 38, № 37 від 06.07.2009р. затверджено технічну документацію із землеустрою щодо відведення земельних ділянок Споживчому товариству «Лідер» для комерційного використання по вул. Радянській, 24 в с. Степанки площею 0,1887 га та по вул. Шевченка, 2 в с. Горай площею 0,0369 га. Зобов'язано СТ «Лідер» у місячний термін укласти з сільською радою договори оренди вищезазначених земельних ділянок.

Як свідчать матеріали справи та доводи позивача і прокурора, договори оренди вищевказаних земельних ділянок по даний час не укладено.

речових прав ла нерухоме майно та обтяжень».

Степанківською сільською радою листом №97 від 18.04.2017р. ініційовано перед Мурованокуриловецькою районною державною адміністрацією нарахування збитків, заподіяних Споживчим товариством «Лідер» у зв'язку з безоплатним, без правовстановлюючих документів використанням земельних ділянок.

Розпорядженням Мурованокуриловецької райдержадміністрації № 188 від 25.04.2017р. було створено комісію з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам та затверджено відповідне положення про комісію та її склад.

Відповідно до протоколу засідання комісії №1 від 27.04.2017р., було вирішено розрахувати розмір збитків за період з 01.05.2014р. по 30.04.2017р..

Відповідно до протоколу засідання комісії №2 від 23.05.2017р., на якому був присутній представник СТ «Лідер» ОСОБА_2 було погоджено попередній розрахунок збитків при використанні земельних ділянок Споживчим товариством «Лідер» на території Степанківської сільської ради без оформлення правовстановлюючих документів в сумі 24 615,45 грн., а також рекомендовано Споживчому товариству «Лідер» в місячний термін узгодити з Степанківською сільською радою питання щодо відшкодування збитків, та рекомендовано СТ «Лідер» і Степанківській сільській раді в місячний термін укласти договори оренди земельних ділянок в с.Степанки та в с.Горай.

Степанківською сільською радою направлено лист № 148 від 30.05.2017р. на адресу СТ «Лідер» з проханням відшкодувати збитки. Однак в добровільному порядку СТ «Лідер» не вживались заходи щодо відшкодування збитків. Натомість, листом № 26 від 02.06.2017р. останнє взагалі не визнало будь-яких збитків.

В подальшому Степанківською сільською радою направлено лист за № 150 від 07.06.2017р. до комісії з визначення та відшкодування збитків при Мурованокуриловецькій райдержадміністрації з проханням затвердити нараховані збитки, оскільки добровільно СТ «Лідер» не має наміру їх відшкодовувати.

Комісією із визначення та відшкодування збитків власникам землі та користувачам Мурованокуриловецької райдержадміністрації на засіданні 22.06.2017р. визначено розмір завданих СТ «Лідер» збитків відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам земель землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету, Міністрів України № 284 від 19.04.1993р.

Згідно протоколу № 3 комісії із визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам від 22.06.2017р. на засіданні комісії приймав участь представник СТ «Лідер» ОСОБА_3

Актом визначення розміру збитків від 22.06.2017р. визначено розмір збитків, заподіяних територіальній громаді Степанківської сільської ради, в сумі 24 615,45 грн.

Розпорядженням голови Мурованокуриловецької районної державної адміністрації № 289 від 23.06.2017р. затверджено акт визначення розміру збитків, заподіяних СТ «Лідер» використанням земельних ділянок комунальної власності без оформлення правовстановлюючих документів від 22.06.2017р.

Мурованокуриловецькою районною державною адміністрацією 03.07.2017р. на адресу СТ «Лідер» направлено копію зазначеного акту визначення розміру збитків, копію розпорядження № 289 з повідомленням про необхідність сплати протягом місяця завданих збитків, які згідно повідомлення про вручення поштового відправлення отримано СТ «Лідер» 04.07.2017р.

Крім того, Степанківською сільською радою 01.08.2017р. направлено на адресу СТ «Лідер» лист № 191 з повідомленням про необхідність сплати збитків, які нараховані комісією в строк до 08.08.2017р., який згідно повідомлення про вручення поштового відправлення отримано останнім 07.08.2017р.

Як свідчать матеріали справи, рішення комісії із визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам Мурованокуриловецької районної державної адміністрації СТ «Лідер», не виконано.

Беручи до уваги встановлені обставини, суд зважає на наступні приписи законодавства.

Статтею 16 Цивільного кодексу України та ст.20 Господарського кодексу України передбачено, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Земельні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно - правовими актами.

Суб'єктами права на землі комунальної власності згідно статті 80 ЗК України, є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, незалежно від того, зареєстрована земельна ділянка за територіальною громадою, чи ні.

Згідно ст. 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Статтею 20 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною і міською радою.

Частиною 2 ст. 120 Земельного кодексу України визначено, якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Згідно із ч.1 ст.116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом (ст. 122 Земельного кодексу України).

Згідно із ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

За приписами ст. 125, 126 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності та право постійного користування на земельну ділянку посвідчується відповідним державним актом. Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Статтею 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» визначено, що самовільним зайняттям земельної ділянки є будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

За приписами частин 2, 3 статті 152 Земельного кодексу України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється, зокрема, шляхом відшкодування заподіяних збитків.

Відповідно до статті 22 Цивільного кодексу України, особа, якій завдано збитків в результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі. Збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Статтею 1166 Цивільного кодексу України визначено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правом фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

З огляду на загальні положення статей 22, 1166 Цивільного кодексу України, для застосування такої міри відповідальності як стягнення майнової шкоди (збитків), потрібна наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення, а саме: протиправної поведінки, збитків, причинного зв'язку між протиправною поведінкою заподіювача шкоди та збитками, вини. При цьому, для стягнення збитків у вигляді неодержаних доходів (упущеної вигоди) також необхідним є встановлення заходів, вжитих стороною для одержання такої вигоди. За відсутності хоча б одного з цих елементів цивільно-правова відповідальність не настає.

Відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, заподіяних внаслідок законного вилучення земельних ділянок на користь інших осіб, їх тимчасового зайняття такими користувачами та обумовленого цим неодержання власником (позивачем) доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки, здійснюється згідно приписів ст.ст. 156, 157 Земельного кодексу України та Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993р. № 284.

Зазначений Порядок встановлює, що власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок, встановленням обмежень щодо їх використання, погіршенням якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок (п. 1 Порядку).

Частиною 4 статті 623 Цивільного кодексу України встановлено, що при визначенні неодержаних доходів (упущеної вигоди) враховуються заходи, вжиті кредитором щодо їх одержання.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідачем в порушення вимог законодавства, на виконання рішень Спетанківської сільської ради № 59, № 60 від 27.09.2007р. не укладено договори оренди переданих йому земельних ділянок, на яких розміщено належне йому на праві власності нерухоме майно, здійснюється використання вказаних земельних ділянок без правоустановчих документів.

На даний час СТ «Лідер» право користування (оренди) вказаними земельними ділянками у відповідності до вимог законодавства не оформило.

Власники землі та землекористувачі мають право на захист своїх прав шляхом стягнення збитків з особи, яка вчинила неправомірні дії (бездіяльність) щодо відповідних земельних ділянок за процедурою, визначеною Порядком визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженим постановою КМ України від 19.04.1993р. №284.

Відповідно до п. 1 Порядку, власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок, встановленням обмежень щодо їх використання, погіршенням якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок.

В пункті 3 Порядку зазначено, що відшкодуванню підлягають, зокрема, інші збитки власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, включаючи і неодержані доходи, якщо вони обґрунтовані.

Неодержаний дохід - це дохід, який міг би одержати власник землі, землекористувач, у тому числі орендар, із земельної ділянки і який він не одержав внаслідок її вилучення (викупу) або тимчасового зайняття, обмеження прав, погіршення якості землі або приведення її у непридатність для використання за цільовим призначенням у результаті негативного впливу, спричиненого діяльністю підприємств, установ, організацій та громадян.

Судом встановлено, що розпорядженням Мурованокуриловецької районної державної адміністрації № 289 від 23.06.2017р. затверджено акт по визначенню розміру збитків, заподіяних СТ «Лідер» використанням земельних ділянок комунальної власності без оформлення правовстановлюючих документів.

Дане розпорядження у встановленому законом порядку не оскаржене та не визнане незаконним. Отже, вказане розпорядження є обов'язковим для виконання на відповідній території.

Збитки відшкодовуються власниками землі і землекористувачами, у тому числі орендарями, підприємствами, установами, організаціями та громадянами, що їх заподіяли, за рахунок власних коштів не пізніше одного місяця після затвердження актів комісії, а при вилученні (викупі) земельних ділянок - після прийняття відповідною радою рішення про вилучення (викуп) земельних ділянок у період до видачі документа, що посвідчує право на земельну ділянку підприємства, установи, організації або громадянина (п. 5 Порядку).

В п. 3.8. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 року №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» роз'яснено, що вирішуючи спори за позовами органів державної влади або місцевого самоврядування про стягнення з особи, яка набула у власність житловий будинок, будівлю або споруду і не переоформила право користування земельною ділянкою, збитків у вигляді упущеної вигоди (зокрема у розмірі неодержаної плати за оренду земельної ділянки), господарські суди повинні брати до уваги положення статті 22 ЦК України та частини другої статті 224 ГК України.

Як було встановлено судом, відповідач знав про необхідність укладення договорів оренди, однак не вчиняв усіх належних дій щодо їх укладення, що позбавило Степанківську сільську раду права одержати дохід у вигляді орендної плати за землю.

Невиконання вказаного обов'язку є підставою для стягнення з землекористувача збитків у вигляді упущеної вигоди (неодержаної орендної плати), завданих внаслідок використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного суду України від 17.02.2016р. по справі №904/5857/14).

Згідно пункту 14.1.147 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Земельний податок - це обов'язковий платіж, що стягується з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.14.1.72. ст.14 Податкового кодексу України).

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п.14.1.136. ст.14 Податкового кодексу України).

Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Таким чином, матеріали справи свідчать про бездіяльність відповідача щодо вчинення передбачених законодавством заходів зі своєчасного оформлення права користування земельними ділянками, на яких розташоване нерухоме майно, що належить СТ «Лідер» на праві власності, що позбавило Степанківську сільську раду права одержати дохід у вигляді орендної плати за землю. Наведене надає позивачеві право на відшкодування збитків, пов'язаних з використанням відповідачем земельних ділянок без відповідних правовстановлюючих документів.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що наявні всі елементи складу цивільного правопорушення в діях відповідача, як то: факт порушення відповідачем вимог земельного законодавства, що виявився у тривалому використанні земельних ділянок без договорів оренди, що призвело до наявності збитків у позивача, визначення і відшкодування яких врегульовано вищевказаним Порядком; причинний зв'язок між збитками і протиправною поведінкою відповідача, оскільки використання земельних ділянок відповідачем без належного правового оформлення, позбавило сільську раду, як власника землі, права отримувати від цих земельних ділянок дохід у вигляді орендної плати.

З огляду на вищенаведене та враховуючи те, що позивачем доведено користування відповідачем земельними ділянками без оформлення договорів оренди землі, з урахуванням фактичних обставин, наявних в матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судовий збір відповідно до статті 49 ГПК України покладається на відповідача.

Керуючись ст.ст. 43, 32, 33, 34, 43, 49, 82, 84, 85, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Споживчого товариства «Лідер» (вул. Комарова, буд. 49, смт. Муровані Курилівці, Вінницька область, 23400, код ЄДРПОУ 31599269) на користь Степанківської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області (вул. Соборна, буд. 01, с. Степанки, Мурованокуриловецький район, Вінницька область, 23444, рахунок № 33211812700379, код 37619070, отримувач: УК у Мурованокуриловецькому районі (с. Степанки) 18010600, ГУДКСУ у Вінницькій області, МФО 802015) збитки, завдані внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельних ділянок в розмірі 24 615 (двадцять чотири тисячі шістсот п'ятнадцять) грн. 45 коп..

3. Стягнути з Споживчого товариства «Лідер» (вул. Комарова, буд. 49, смт. Муровані Курилівці, Вінницька область, 23400, код ЄДРПОУ 31599269) на користь Прокуратури Вінницької області (вул. Магістратська, 33, м. Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 02909909, МФО 820172, розрахунковий рахунок 35213099003988).

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

5. Копію рішення направити відповідачеві рекомендованим листом.

Повне рішення складено 22 вересня 2017 р.

Суддя Матвійчук В.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 -відповідачу (вул. Комарова, 49, смт. Муровані Курилівці, Вінницька область, 23400)