Постанова № 69052816, 21.09.2017, Рахівський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
21.09.2017
Номер справи
305/1453/17
Номер документу
69052816
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа 305/1453/17

Номер провадження № 3/305/448/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.09.2017. Рахівський районний суд Закарптської області в складі:

судді - Ємчук В.Е.

за участю:секретаря - Орос С.Ю.

прокурора - Ластовичака В.Ю.

правопорушника - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Рахів матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки в Закарпатській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, українця,

громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2,

розлученого, майстра лісу Щаульського лісництва ДП "Рахівське ЛДГ", не судимого,

В С Т А Н О В И В:

На розгляд Рахівського районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_1, обіймаючи посаду майстра лісу Щаульського лісництва ДП "Рахівське ЛДГ" з січня 2015 року по даний час, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов"язані з корупцією, як посадова особа уповноважена на виконання функцій держави та який є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно з підпунктом б) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду щорічного декларування (до 01.05.2017 року), а саме 05.05.2017, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік суб'єкта декларування, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП. Статтею 1 Закону встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1 підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Згідно з пунктом "е" статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи державної лісової охорони, до яких відноситься посада майстра лісу, згідно з Положенням "Про державну лісову охорону", затвердженим Постановою КМУ від 16 вересня 2009 року №976. ОСОБА_1 наказом №14-к від 22.01.2015 призначений на посаду майстра лісу Щаульського лісництва ДП "Рахівський ЛДГ". Таким чином, ОСОБА_1М, станом на 01.05.2017 займав посаду майстра лісу Щаульського лісництва ДП "Рахівський ЛДГ", а тому був зобов'язаний подати щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в період з 01 січня до 01 травня 2017 року включно. Опитаний по обставинах вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_2 пояснив, що щорічну декларацію він несвоєчасно подавав у зв"язку з тим, що він заходив у систему для подачі електронної декларації і думав, що подав її, але через деякий час йому зателефонували із ДП "Рахівське ЛДГ" і сказали , що його декларації на офіційному веб-сайті НАЗК не має. При цьому ОСОБА_1 також пояснив, що про обов"язковість подачі ним декларації уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01.05.2017 року він знав так-як лісничим Щаульського лісництва ОСОБА_3 про це повідомлялося неоднаразово та було видано наказ по підприємству щодо порядку подачі електронних декларацій з яким він був ознайомлений та власноруч на якому розписався. Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агенства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 опублікував в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2016 рік, 05 травня 2017 року. Отже ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік, 05 травня 2017 року, тобто несвоєчасно. Об"єктивних причин щодо несвоєчасності подання та оприлюднення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, ОСОБА_4 перевіркою не встановлено.

Правопорушення стверджено протоколом про адміністративне правопорушення №82 від 13 вересня 2017 року, поясненням ОСОБА_1, поясненням ОСОБА_5, запитом про надання інформації; наказом № 14-к від 22.01.2015 року; особовою карткою ДП "Рахівське ЛДГ" на працівника ОСОБА_1; посадовою інструкцією майстра лісу Щаульського лісництва ОСОБА_1; попередженням про спеціальні обмеження, установлені ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" для посадових осіб державних підприємств, установ та організацій від 23.04.2015 року; особистим зобов"язанням ОСОБА_1 подати щорічну декларацію; списком працівників Щаульського лісництва ДП "Рахівське лісове дослідне господарство"; повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; статутом ДП "Рахівське лісове дослідне господарство" затвердженим наказом Державного комітету лісового господарства України 19.10.2007 року №606; довідкою Богданської сільської ради №3475 від 01.09.2017 про скдад сім"ї, характеристикою гр. ОСОБА_1

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні правопорушення визнав. Пояснив, що правопорушення допустив з власної необачності, оскільки заходив у систему для подачі електронної декларації і думав, що подав її, але через деякий час йому зателефонували із ДП "Рахівське ЛДГ" і сказали, що його декларації на офіційному веб-сайті НАЗК не має. У вчиненому розкаявся, просив суворо не карати та накласти на нього мінімальний штраф передбачений ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор, ОСОБА_6, в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно гр. ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі. Просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності та піддати адміністративному стягненню, встановленому за даний вид порушення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до підпункту "е" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (№ 1700-VII), суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.

Згідно з наказом Директора ДП "Рахівське лісове дослідне Господарство" №14-к від 22.01.2015 року ОСОБА_1 прийнятий на посаду майстра лісу Щаульського лісництва, а отже був посадовою особою ДП "Рахівське ЛДГ" та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (№ 1700-VII).

Статтею 45 ЗУ "Про запобігання корупції" подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до положень Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб'єкта декларування, пов'язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року наступного за звітним роком.

Виходячи з наведеного, гр. ОСОБА_1 повинен був до 01.04.2017 року подати декларацію суб'єкта декларування, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, яка охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

З інформації, яка міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - за посиланням https://public.nazk.gov.ua/search судом встановлено, що щорічну декларацію за 2016 рік ОСОБА_1 подав 05.05.2017 року.

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, зокрема, декларацію за 2016 рік ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК; Скріншот з веб-сайту НАЗК щодо дати опублікування декларації ОСОБА_1; наказ про прийняття на роботу ОСОБА_1., пояснення ОСОБА_1; пояснення ОСОБА_5, суд приходить до висновку, що гр. ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно зіст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому, суд бере до уваги, що ОСОБА_1 розлучений, працює на посаді майстра лісу Щайльського лісництва ДП "Рахівське ЛДГ", вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, вину свою визнав, розкаявся у вчиненому. Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.

З огляду на викладене, суд вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень).

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Згідно з ч.4 ст. 15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.

У зв'язку з наведеним з ОСОБА_1 в користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 320 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 280, 284, 287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. (одну тисячу сімсот гривень).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3 в дохід Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м. Києві/ м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету:22030106.

На постанову може бути подана апеляційна скарга та протест прокурора в судову палату з кримінальних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з моменту її проголошення.

Суддя: Ємчук В.Е.

З оригіналом вірно,

Суддя Рахівського районного суду: Ємчук В.Е.