
21.09.2017
№ 637/967/17
№ 3/637/329/17
П О С Т А Н О В А
Іменем України
21 вересня 2017 року с.м.т. Шевченкове
Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., за участю секретаря Бутрик Ю.С., прокурора Дудника В.В., особи, відносно якої складено протоколи - ОСОБА_1, розглянувши обєднані матеріали № 637/967/17 № 3/637/329/17, № 637/969/17 № 3/637/330/17, які надійшли з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області VІІ скликання, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, паспорт серії ММ № 159723, виданий Шевченківським РВ ГУМВС України в Харківській області 10.06.2008 року, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, с.м.т. Шевченкове, пров. Урицького-3, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5 Народів-227, кв.-35,
за вчинення адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
розяснені права, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, будучи депутатом Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області VІІ скликання, будучи згідно з п.п. «Б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ (далі Закон), субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією 26.06.2017 року набув право власності на транспортний засіб автомобіль марки SCODA, модель FABIA CLASSIC, 2007 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2, вартість якого на момент набуття права власності становила 113000,00 гривень.
ОСОБА_1, будучи депутатом Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області VІІ скликання, на виконання вимог ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VІІ, 13.03.2017 року подав декларацію за 2016 рік шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію депутата Шевченківської селищної ради Харківської області ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування).
Встановлено, що згідно відомостям з облікової картки приватного транспортного засобу бази даних «Транспортні засоби» 27.06.2017 року ОСОБА_1 зареєстрував на своє імя автомобіль марки SCODA, модель FABIA CLASSIC, 2007 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2, який, як пояснив, ОСОБА_1, він придбав 26.06.2017 року, та вартість якого, згідно договору купівлі-продажу 5857/17/000473 від 26.06.2017 року склала 113000,00 гривень.
Враховуючи, що вартість набутого майна перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, ОСОБА_1 на виконання ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ зобовязаний був в десятиденний термін з моменту набуття такого права подати письмове повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про суттєву зміну у майновому стані.
Проте встановлено, що ОСОБА_1 не подав повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані про набуття 26.06.2017 року права власності на транспортний засіб, вартість якого на момент набуття права власності становила 113000,00 гривень, про що свідчить відсутність зазначених повідомлень в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 пояснив, що не повідомив про суттєві зміни в майновому стані у звязку з тим, що значний час був завантажений особистими справами та забув це зробити.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ, у разі суттєвої зміни у майновому стані субєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, в порушення ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ, не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Крім цього, ОСОБА_1, будучи депутатом Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області VІІ скликання, будучи згідно з п.п. «Б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ (далі Закон), субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією 04.08.2017 року набув право власності на транспортний засіб автомобіль марки ЗАЗ, модель SЕNS, 2011 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_3, вартість якого на момент набуття права власності становила 110000,00 гривень.
ОСОБА_1, будучи депутатом Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області VІІ скликання, на виконання вимог ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VІІ, 13.03.2017 року подав декларацію за 2016 рік шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію депутата Шевченківської селищної ради Харківської області ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування).
Встановлено, що згідно відомостям з облікової картки приватного транспортного засобу бази даних «Транспортні засоби» 04.08.2017 року ОСОБА_1 зареєстрував на своє імя автомобіль марки ЗАЗ, модель SЕNS, 2011 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_3, який, як пояснив, ОСОБА_1, він придбав 04.08.2017 року, та вартість якого, згідно договору купівлі-продажу 4292/17/001581 від 04.08.2017 року склала 110000,00 гривень.
Враховуючи, що вартість набутого майна перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, ОСОБА_1 на виконання ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ зобовязаний був в десятиденний термін з моменту набуття такого права подати письмове повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про суттєву зміну у майновому стані.
Проте встановлено, що ОСОБА_1 не подав повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані про набуття 04.08.2017 року права власності на транспортний засіб, вартість якого на момент набуття права власності становила 110000,00 гривень, про що свідчить відсутність зазначених повідомлень в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 пояснив, що не повідомив про суттєві зміни в майновому стані, у звязку з тим, що значний час був завантажений особистими справами та забув це зробити.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ, у разі суттєвої зміни у майновому стані субєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, в порушення ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ, не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Прокурор обставини, викладені в протоколах про адміністративне правопорушення, підтвердив.
ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних корупційних правопорушеннях визнав, розкаявся.
Суд, дослідивши адміністративні матеріали, вислухавши думку прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дійшов наступного наступного.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень підтверджується: протоколами №№ 243, 244 від 11.09.2017 року про вчинення адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією (а.с. 1-8); рішенням І сесії Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області VII скликання від 04.11.2015 року «Про затвердження повноважень Шевченківського селищного голови та депутатів Шевченківської селищної ради» (а.с. 10-11); посвідченням депутата ОСОБА_1 (а.с. 12); копією WEB сторінки (13); декларацією ОСОБА_1 (а.с. 14-19); обліковими картками приватних транспортних засобів (а.с. 20); поясненнями ОСОБА_1 (а.с. 24).
ОСОБА_1 є депутатом Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області VІІ скликання, на якого у відповідності до п.п. «Б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ поширюється дія цього Закону.
З матеріалів справ вбачається, що придбавши 26.06.2017 року та 04.08.2017 року у власність транспортні засоби, вартість яких становила понад 50 прожиткових мінімумів, ОСОБА_1 не повідомив про суттєві зміни в своєму майновому стані протягом 10-денного строку, визначеного ст. 52 Закону.
Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону за вчинення корупційних або повязаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Статтею 1 Закону визначено, що правопорушення, повязане з корупцією це діяння, що містить ознаки корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій ст. 3 цього Закону, за яке встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Таким чином, згідно рішенню І сесії Шевченківської селищної ради VІІ скликання від 04.11.2015 року «Про затвердження повноважень Шевченківського селищного голови та депутатів Шевченківської селищної ради», на якому було заслухано доповідь голови територіальної виборчої комісії по виборах Шевченківського селищного голови та депутатів Шевченківської селищної ради, та керуючись ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», сесії селищної ради вирішила затвердити повноваження депутатів Шевченківської селищної ради VІІ скликання.
Згідно додатку до рішення І сесії Шевченківської селищної радиVІІ скликання від 04.11.2015 року ОСОБА_1 значиться у списку депутатів під порядковим номером 5.
Відповідно до п.п. «Б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VІІ субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_1 є депутатом Шевченківської селищної ради Харківської області VІІ скликання, на якого поширюється дія Закону та який є субєктом відповідальності за вчинення правопорушень, повязаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобовязання, передбачені Законом.
З урахуванням викладеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні стягнення, враховуючи обставини справ, характер вчинених правопорушень, данні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, перебування на його утриманні малолітньої дитини ІНФОРМАЦІЯ_6 та знаходження на даний час його дружини у стані вагітності, ставлення до вчиненого, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-36, 172-6, 280, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ,-
п о с т а н о в и в :
1.Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2.Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2210,00 гривень в дохід держави.
3.Стягнути з ОСОБА_1 користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень (стягувач: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
4.Строк предявлення постанови для виконання складає три місяці.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі до Шевченківського районного суду Харківської області апеляційної скарги або подання прокурора протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя
ОСОБА_2