
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/2083/17
Провадження № 2-а/636/104/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 вересня 2017 року Чугуївський міський суд Харківської області
у складі: головуючого - судді Гуменного З.І.,
за участю секретаря судового засідання Шикової К.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чугуєві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійного фонду України та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійного фонду України та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просив визнати:
- протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо неповідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, як особи, яка має право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та відповідно до розміру грошового забезпечення, визначених постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року;
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України надіслати інформацію про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 як особи, яка має право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та відповідно до розміру грошового забезпечення, визначених постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру (копію вказаної інформації направити позивачеві для відома);
та після надходження даних від Міністерства внутрішніх справ України про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 зобов'язати:
- Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок пенсії у розмірі 90% від грошового утримання ОСОБА_1, пенсії з 01.01.2016р. на підставі наданих даних Міністерством внутрішніх справ України відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015р., ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру;
- під час проведення перерахунку пенсії врахувати вимоги постанови КМУ № 1381 від 28.12.2011 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дії та інвалідів війни».
В обґрунтування позову позивач зазначає, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугою років, призначену з 21.02.1997 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262- XII, у розмірі 90% грошового забезпечення. 24.05.2017 року на його звернення до Головного управління Національної поліції в Харківській області про прийняття рішення про перерахунок його пенсії згідно правових норм, які набрали чинності, йому було відмовлено. Позивач вважає, що порушене його законне право на перерахунок пенсії у відповідності до розміру грошового забезпечення за відповідною посадою Національної поліції.
Відповідач - Міністерство внутрішніх справ України - в поданих до суду запереченнях вказало, що вважає позовні вимоги, пред'явлені позивачем до МВС України у даній справі, необґрунтованими та просить у задоволені позову відмовити повністю, вказавши на те, що Порушення пенсійних прав позивача з боку МВС України - відсутні, оскільки Міністерство повідомило Пенсійний Фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсії листом від 03.02.2017о. за № 1461/05/22-2017. Отже, виконало вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008р. № 45, повідомивши про наявність підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії особам із числа колишніх працівників міліції, зокрема, і щодо позивача, який відноситься до осіб зазначеної категорії.
Пенсійний фонд України в наданих через канцелярію суду запереченнях просило відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі, обґрунтувавши, що на момент подання позову вимога щодо надання Міністерством внутрішніх справ України інформації Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсії фактично виконана, а щодо покладення зобов'язання на Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, то така вимога, вважає відповідач, є передчасною, оскільки для перерахунку пенсії повинні бути дотримані всі умови, встановлені Порядком № 45, а саме: одержання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області довідки про розмір грошового забезпечення позивача. Також Пенсійний фонд України вбачає підстави для застосування положень ст. ст. 99, 100 КАС України та залишення позову без розгляду в частині, яка перевищує шестимісячний строк звернення до суду.
В запереченнях відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області - зазначено, що вони вважають позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області не повідомлялося про прийняття відповідного нормативного акту, на підставі якого збільшується хоча б один з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, довідок про новий розмір грошового забезпечення позивача з уповноваженого органу до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області не надходило. Органами Пенсійного фонду України в зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» та на підставі документів, наданих уповноваженими органами, з 01.01.2008 року був проведений перерахунок раніше призначених військовослужбовцям пенсій. Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2015 року № 988 було встановлено лише склад грошового забезпечення поліцейських та затверджено схему окладів поліцейських за спеціальними званнями, у зв'язку із прийняттям ЗУ «Про Національну поліцію», але не приймалося жодних рішень про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Так як Кабінетом Міністрів України після проведення перерахунку пенсій з 01.01.2008 року, на підставі Постанови № 1294 від 07.11.2007 року, рішень стосовно змін грошового забезпечення військовослужбовців не приймалось, підстав для перерахунку пенсій у зв'язку із прийняттям постанови КМУ від 07.11.2015 року № 988, немає. Крім того просять застосувати положення ст. 100 КАС України щодо пропуску строку звернення до суду.
Сторони - позивач, представник позивача, представники Пенсійного фонду України та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, у судове засідання не з'явились, надали заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Представник Міністерства внутрішніх справ України, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду не прибув в судове засідання, про причини неприбуття суд не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності не надавав, що в розумінні ч. 2 ст. 128 КАС України не є перешкодою для розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, аналізуючи законодавство, регулююче дані правовідносини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену з 21.02.1997 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262- XII, у розмірі 90% грошового забезпечення, що підтверджується копією посвідчення № 7193, виданого 02.08.1997 року (а.с. 16). Крім того, ОСОБА_1 є ветераном внутрішніх справ, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_2, виданого 15.01.2004 (зворотна сторона а.с. 16).
В травні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з інформаційним запитом про перевірку пенсійної справи та отримання довідки про розмір пенсії. Згідно відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 05.05.2017р. № 8475-14/20, його пенсія обчислюється із сум грошового забезпечення, а саме: посадового окладу, окладу за спеціальне звання, процентна надбавка за вислугу років, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі премії та інше, і її розмір становить 90 % грошового забезпечення у зв'язку з вислугою років - 32 роки (а.с. 17).
В травні 2017 року він також звернувся до Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо отримання довідки - розрахунку грошового забезпечення, складену згідно вимог Постанови КМУ «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015р. № 988 з обов'язковим зазначенням посадового окладу, надбавок (за звання, вислугу років, завантаженість у роботі, працю з секретними документами), доплат, підвищень, премій та інше. Відповідно до відповіді від 24.05.2017р. за № 27зі/119-29-2/01-2017 Головним управлінням Національної поліції в Харківській області відмовлено у наданні довідки та повідомлено, що згідно п. 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008р. № 45, уповноважені органи на підставі списків готують для перерахунку довідки про грошового забезпечення кожної особи, зазначеною у списку, за формою, згідно з додатком 2 та подають їх Головним управлінням Пенсійного фонду України (а.с. 18).
Представник позивача звернувся до Міністерства внутрішніх справ України з приводу проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, на зо отримав відповідь від 30.05.2017р. № 12/1-272 аз про те, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 здійснюється на умовах, у порядку та розмірах, передбачених постановою КМУ від 13.02.2008р. № 45 на підставі довідок про грошове забезпечення, які оформляються ліквідаційними комісіями ГУМВС в областях та передаються до ГУ Пенсійного фонду України в областях за місцем проживання пенсіонерів (а.с. 19).
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент спірних відносин), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою КМУ № 988 від 11.11.2015р. встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно п. 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Отже, з огляду на викладене, позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови КМУ № 988.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015р. № 900-VIII, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови КМУ № 988.
Відповідно до п. 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, нормами Порядку № 45 передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій:
- Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонду України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення (п. 2 Постанови № 45);
- Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України (абз. 2 п. 2 Постанови № 45);
- Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (абз.3 п.2, абз.1, 2 п.3 Постанови № 45).
Відповідно до п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007р. № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007р. за №135/13402, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Щодо доводів в контексті строку звернення до суду, а саме те, що строк звернення до суду є пропущеним, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною другою вказаної статті встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно частини 1 статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляє ухвалу.
Практика Європейського суду з прав людини, також свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків для звернення до суду за захистом порушених прав (справа «Стаббігс та інш. проти Великобританії» рішення від 22.10.1996, «Девеер проти Бельгії» рішення від 27.02.1980).
Так, з Рішення Європейського Суду з прав людини по справі "Іліан проти Туреччини" слідує, що правило встановлення обмежень до суду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду, повинно застосовуватися з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично і не має абсолютного характеру; перевіряючи його виконання, слід звертати увагу на обставини справи.
Водночас у справі Bellet v. France Суд зазначив, що "стаття 6 § 1 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права".
Відтак, правило про пропуск строку звернення до суду не має абсолютного характеру і не повинно застосовуватися автоматично, тобто навіть у разі пропуску строку звернення до суду без відповідних додаткових обґрунтувань суд не може його застосувати.
Крім того, застосування правила пропуску строку звернення до суду залежить від обставин справи. Під цим слід розуміти вагомість права, про захист якого особа звернулася до суду.
Стосовно посилання представників відповідачів на пропуск позивачем строку звернення до суду, суд зазначає, що строк, передбачений ст. 99 КАС України, дотриманий, оскільки зверненню до суду передувало звернення позивача з інформативним запитом до відповідача.
Стаття 24 Конституції України гарантує рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.
Загальною декларацією прав людини 1948 року передбачено, що кожна людина має право на ефективне поновлення в правах компетентними національними судами у випадках порушення її основних прав, наданих їй Конституцією або законом (стаття 8). Право на ефективний судовий захист закріплено також у Міжнародному пакті про громадянські та політичні права 1966 року (стаття 2) та в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (стаття 13), відповідно до якої кожен, чиї права та свободи, було порушено, має право на ефективний засіб правового захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснюють свої офіційні повноваження.
Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, дійшов висновку про наявність порушеного права позивача ОСОБА_1 та вважає за можливе захистити його шляхом визнання протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо ненадання своєчасно інформації до Пенсійного фонду України у зв'язку зі зміною грошового забезпечення працівників Міністерства внутрішніх справ України, зобов'язавши вчинити вказані дії, тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки вони обґрунтовані та законні, заперечення відповідачів не відповідають вимогам чинного законодавства, а дії відповідачів вчинені не відповідно до наданих йому повноважень.
Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 4-6, 8, 10, 94, 158-163 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійного фонду України та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправну бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо неповідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, як особи, яка має право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та відповідно до розміру грошового забезпечення, визначених постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року.
Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України надіслати інформацію про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, як особи, яка має право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та відповідно до розміру грошового забезпечення, визначених постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру (копію вказаної інформації направити позивачеві ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, - для відома).
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після надходження даних від Міністерства внутрішніх справ України про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, провести перерахунок пенсії у розмірі 90% від грошового утримання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсії з 01.01.2016 року на підставі наданих даних Міністерством внутрішніх справ України відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015р., ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру, та піж час проведення перерахунку пенсії врахувати вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 1381 від 28.12.2011р. «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», Закону України «про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень з Міністерства внутрішніх справ на користь ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ІПН НОМЕР_1, судовий збір у в сумі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Чугуївський міський суд Харківської області протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя -