
Справа № 163/2217/17
Провадження № 3/163/1418/17
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2017 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Гайдук А.Л.,
за участі секретаря Костюк Р.М.,
прокурора Сасюка Л.О.,
особи, що притягується до відповідальності, ОСОБА_1,
розглянувши, направлені управлінням захисту економіки у Волинській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, матеріали справи за протоколом №85 від 21.08.2017 року про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, директора МПП «Явір», РНОКПП НОМЕР_1, -
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1, будучи депутатом Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області, сьомого скликання, тобто у відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VІІ (далі - Закон України від 14.10.2014 року №1700-VІІ), субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, яка зобовязує осіб, зазначених у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, та вимог Закону України від 23.03.2017 року №1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", яким продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього законуподають таку декларацію вперше, до 1 травня 2017 року, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, 18 серпня 2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення правопорушення визнав повністю та вказав, що декларацію він подавав вперше, електронний ключ виготовив у травні 2017 року, при цьому, до травня будь-яких заходів на виготовлення цього ключа не вживав та був обізнаний з обовязком подання декларації до 01.05.2017 року. При накладенні стягнення поклався на розсуд суду.
Прокурор вважав доведеним зібраними у справі доказами факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, повязаного з корупцією, та просив притягнути останнього до відповідальності у відповідності до санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в максимальному розмірі.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, виходячи з наступного.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також депутати місцевих рад.
Згідно п.9 ст.1 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, правопорушення, пов'язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Закономвимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке закономвстановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України визначено, щокожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції Українита законів України.
Частиною 1 статті 45 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України від 23.03.2017 року №1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", який набрав чинності 30.03.2017 року, Розділ XIII "Прикінцеві положення" Закон України від 14.10.2014 року №1700-VІІ доповнено пунктом 5?, яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього законуподають таку декларацію вперше.
Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність за даною нормою настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З копій списків депутатів Вишнівської сільської ради, обраних на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2015 року, доданих до рішення Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області від 10.11.2015 року №1-2 «Про підсумки виборів, визначення повноважень та реєстрацію депутатів Вишнівської сільської ради та Вишнівського сільського голови», встановлено, що ОСОБА_1 обраний депутатом Вишнівської сільської ради (а.с.9-14).
Поясненнями секретаря виконавчого комітету Вишнівської сільської ради ОСОБА_2, яка розпорядженням Вишнівської сільської ради від 30.12.2015 року №22/01-5 призначена уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції, стверджено, що на сесіях сільської ради депутатам неодноразово наголошувалось на необхідність подання електронних декларацій у визначені строки, а також після проходження курсів з вивчення антикорупційного законодавства нею проведено відповідну роботу з приводу правильності та порядку подання електронних декларацій (а.с.7, 8).
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 21.08.2017 року, електронний ключ для подачі електронної декларації він виготовив на початку травня 2017 року, а саму електронну декларацію подав лише 18.08.2017 року, оскільки упродовж тривалого часу не міг увійти у систему електронного декларування, а в подальшому забув про необхідність подання декларації (а.с.5-6).
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 декларацію за 2016 рік подав 18.08.2017 року, тобто після закінчення встановленого терміну (а.с.16-25).
Таким чином, досліджені у справі докази підтверджують несвоєчасне, без поважних причин, подання ОСОБА_1, як депутатом Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, тим самим вчинення ним адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією та передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, яке відноситься до адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією, особу правопорушника, його позитивну характеристику з місця проживання, ступінь вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність відомостей про його попередні притягнення до адміністративної відповідальності, та вважає за необхідне та достатнє для виховання останнього, запобігання вчиненню нових правопорушень застосувати до нього адміністративне стягнення, у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 320 грн.
Керуючись ст.ст. 8, 33, 221, 283, п.1 ч.1 ст. 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Штраф в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень підлягає стягненню на рахунок 31110106700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, одержувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу адміністративні штрафи).
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 320 (триста двадцять) гривень судового збору на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд Волинської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області ОСОБА_3