Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 8/934
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10 год. 15 хв. № 2а-9973/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Ісаковій Є.К.
За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи
За позовомДержавної податкової інспекції у м. Чернігові
ДоВідкритого акціонерного товариства «Промтехмонтаж-2»
Простягнення заборгованості у розмірі 75541,10 грн.. За участю представників сторін від позивача: Іванькова О.С. за дов. № 11/9/10-010 від 08.01.2009 р.
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Чернігові звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовними вимогами до Відкритого акціонерного товариства «Промтехмонтаж-2»про стягнення податкового боргу в сумі 75541,10 грн., з яких 61541 грн. –податок на додану вартість, 14000,10 грн. –земельний податок з юридичних осіб.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується борг у розмірі 75541,10 грн.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений.
У зв’язку з нез’явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення учасників судового процесу, суд приходить до наступних висновків.
Відкрите акціонерне товариство «Промтехмонтаж-2»зареєстроване Солом’янською районною у м. Києві державною адміністрацією.
Структурний підрозділ Чернігівське спеціалізоване управління «Хіммонтаж»№ 13 перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Чернігові з 21.06.1993 р.
Згідно з витягу з ЄДР станом 28.05.2009 р. Чернігівське спеціалізоване управління «Хіммонтаж»№ 13 знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Ціолковського, 30-А.
Згідно ч. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України, філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що її створила, ідіють на підставі затвердженого нею положення.
Відповідно до ч. 2 ст. 80 Цивільного кодексу України саме юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю і може бути позивачем та відповідачем в суді.
Структурний підрозділ Чернігівського спеціалізованого управління «Хіммонтаж» № 13 не є юридичною особою, не може виступати відповідачем у справі, а тому саме ВАТ «Промтехмонтаж-2»має відповідати за зобов’язаннями структурного підрозділу.
На день звернення до суду за відповідачем обліковувався борг у розмірі 75541,10 грн., який на час винесення постанови, так і не було сплачено.
Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платник податків, зокрема, зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законодавством терміни.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. «г»4.2.2 п. 4.2 ст. 4 вказаного Закону.
Податковий борг по податку на додану вартість підтверджується Декларацією від 19.01.2009 р. № 209382 з терміном сплати 30.01.2009 р. на суму 61541 грн.
Щодо недоїмки по земельному податку слід зазначити наступне.
Станом на 24.01.2009 р. за відповідачем обліковувалася переплата у розмірі 3,31 грн.
Станом на 30.01.2009 р. відповідно до розрахунку № 2366 від 29.01.2008 р. (термін сплати 30.01.2009 р.) за січень 2009 року нараховано 2986,25 грн., належало до сплати 2982,94 грн.
Станом на 30.01.2009 р. згідно уточнюючого розрахунку № 11094 від 29.02.2008 р. (термін сплати 30.01.2009 р.) за січень 2009 року нараховано 83,62 грн., загалом належало сплатити 3066,56 грн. (2982,94+83,62).
Станом на 02.03.2009 р. відповідно до розрахунку № 3273 від 28.01.2009 р. (термін сплати 02.03.2009 р.) за лютий 2009 року нараховано 3536,42 грн., загалом належало сплатити 6602,98 грн. (3066,56+3536,42).
Станом на 30.03.2009 р. відповідно до розрахунку № 3273 від 28.01.2009 р. (термін сплати 30.03.2009 р.) за березень 2009 року нараховано 3536,42 грн.,, загалом до сплати належало 10139,40 грн. (6602,98+3536,42).
Станом на 30.04.2009 р. відповідно до розрахунку № 3273 від 28.01.2009 р. (термін сплати 30.04.2009 р.) за квітень 2009 року нараховано 3536,42 грн., всього належало сплатити –13675,82 грн. (10139,40+3536,42).
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за несвоєчасну сплату самостійно визначених податкових зобов’язань, відповідачу була нарахована пеня в розмірі 324,28 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості по земельному податку склала 14000,10 грн. (13675,82+324,28).
Відповідно до підпункту “а” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до підпункту “б” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»була виставлена перша податкова вимога № 1/275 від 03.02.2009 р. (вручена 06.02.2009 р.) та друга податкова вимога № 2/640 від 13.03.2009 р. (вручена 25.03.2009 р.).
Позивач повідомив, що податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувались, а також не скасовані у спосіб та відповідно до процедури, що регламентована ст.ст. 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами».
На день винесення постанови у справі, відповідачем суму податкового боргу у розмірі 75541,10 грн. не сплачено.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-ХІІ від 04.12.1990 р. визначено, що органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Чернігові підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Промтехмонтаж-2»податковий борг в сумі 75 541,10 грн., а саме:
до державного бюджету 61 541,00 грн. податку на додану вартість: р/р 31110029700002, код 14010100. Одержувач: Державний бюджет, код 22825965. Банк: ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592;
до державного бюджету 14 000,10 грн. земельного податку з юридичних осіб: р/р 33218811700002, код 13050100. Одержувач: Місцевий бюджет, код 22825965. Банк: ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592;
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.Є. Пилипенко Дата підписання повного тексту постанови: 20.11.2009 р.