
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 вересня 2017 року м. Київ № 826/11370/17
Суддя Окружного адміністративного суду м.Києва Смолій І.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Київської міської державної адміністрації, Комісії з питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства про визнання бездіяльності та дій протиправними, зобов'язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м.Києва звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Київської міської державної адміністрації, Комісії з питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства про визнання бездіяльності та дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до норм Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", із 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600,00 грн.
Окрім того, суд звертає увагу, що згідно із ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем не надано доказів сплати судового збору.
Відповідно до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
При цьому як вбачається з матеріалів справи, позивач - ОСОБА_1 не надав жодних доказів на підтвердження своєї правової позиції викладеної в позовній заяві.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Поряд з цим, у ході ознайомлення із позовною заявою та доданими до неї документами, судом встановлено, що до позовної заяви позивачем не додано копії адміністративного позову з додатками для вручення відповідачам.
Також суд вважає за необхідне звернути увагу на наступне. З тексту позовної заяви вбачається, що позивач дізнався про порушення своїх прав і свобод тільки 31.01.2017, а саме коли на його адресу надійшов лист Київської міської державної адміністрації № 055-1468 (копія листа у матеріалах справи відсутня). При цьому до суду ОСОБА_1 звернувся лише 11.09.2017, відповідно до відмітки канцелярії вх.№ 126/11370/17, хоча адміністративний позов датований 28.07.2016. Таким чином позивачу необхідно обґрунтувати причини пропуску звернення до суду та надати відповідні докази.
Згідно ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду:
доказів сплати судового збору на платіжні реквізити Окружного адміністративного суду м.Києва: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському р-ні м.Києва, Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, Рахунок отримувача - 31218206784007, Банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача - 820019, Код класифікації доходів бюджету - 22030101;
доказів на підтвердження правової позиції викладеної у адміністративному позові та причин пропуску звернення до суду, а в разі неможливості - зазначити причин неможливості подання таких доказів;
копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
При таких обставинах позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачеві наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в п'ятиденний термін з дня отримання даної ухвали суду усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.В. Смолій