
Справа №617/788/17
Провадження № 3/617/254/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 вересня 2017 року суддя Вовчанського районного суду Харківської області Глоба М.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Вовчанського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого транспортувальником ПРАТ «Вовчанський ОЕЗ», не одруженого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, РНОКПП - НОМЕР_1,
до адміністративної відповідальності, за вчинення правопорушень, передбачених ч. 7 ст. 121, ч. 2 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
20 червня 2017 року о 13 год. 45 хв. ОСОБА_1 по вул. Харківській в м. Вовчанську Харківської області керував транспортним засобом скутером марки «SUZUKI SEPIA», який не зареєстрований у встановленому законом порядку, чим порушив п. 30.1 Правил дорожнього руху України.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою провину визнав частково, пояснивши, що у нього є скутер SUZUKI SEPIA, який не зареєстрований у встановленому законом порядку. 20 червня 2017 року близько 13 год. 45 хв. він керував скутером у тверезому стані. Його зупинили працівники поліції та склали протокол про адміністративне правопорушення за керування скутером у стані алкогольного спяніння та те, що скутер не зареєстрований у встановленому законом порядку.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 інспектор сектору реагування патрульної поліції № 1 Вовчанського ВП ГУНП в Харківській області, пояснив, що ОСОБА_1 20 червня 2017 року близько 13 год. 45 хв. на автодорозі вул. Харківській в м. Вовчанську Харківської області керував транспортним засобом скутером SUZUKI SEPIA, який не зареєстрований у встановленому законом, в стані алкогольного спяніння.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП крім пояснень ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами.
Даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №099149 від 20 червня 2017 року, відповідно до якого, 20 червня 2017 року о 13 год. 45 хв. ОСОБА_1 на автодорозі вул. Харківській в м. Вовчанську Харківської області керував транспортним засобом скутером SUZUKI SEPIA, який не зареєстрований у встановленому законом порядку, чим порушив п. 30.1 Правил дорожнього руху України.
Відповідно до довідки від 20 червня 2016 року, виданої старшим інспектором ВП ГУНП в Харківській області, ОСОБА_1 20 травня 2017 року притягався до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП.
Згідно вимог ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобовязані знати і неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, статтею 53 цього Закону передбачено, що юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України.
Аналіз наведених доказів свідчить про те, що дії ОСОБА_1 беззаперечно містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 7 ст. 121 КУпАП,тобто, повторне протягом року керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим в установленому порядку.
Обставиною, що помякшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене правопорушення за ч. 7 ст. 121 КУпАП, відповідно до ст. 34 КУпАП визнається щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність - не встановлено.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Таким чином, враховуючи викладене, наявність обставин, що помякшують та обтяжують відповідальність, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 320 грн. 00 коп. судового збору на користь держави.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №099148 від 20 червня 2017 року, ОСОБА_1 20 червня 2017 року о 13 год. 45 хв. на автодорозі вул. Харківській в м. Вовчанську Харківської області керував транспортним засобом скутером SUZUKI SEPIA, в стані алкогольного спяніння, чим порушив п. 2.9 а) Правил дорожнього руху України.
З досліджених матеріалів справи вбачається наступне.
Відповідно до висновку Комунального закладу охорони здоровя «Вовчанська ЦРЛ» № 8 від 20 червня 2017 року, щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відповідно до якого ОСОБА_1 о 14 год. 30 хв. 20 червня 2017 року перебував у стані алкогольного спяніння.
Відповідно до п. 9 розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі Інструкції), з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоровя, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоровя не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Разом з тим, висновок Комунального закладу охорони здоровя «Вовчанська ЦРЛ» № 8 від 20 червня 2017 року, щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відносно ОСОБА_1 затверджений наказаом МВС та МОЗ України від 09 вересня 2009 року № 400/666 втратив чинність 09 листопада 2016 року при затвердженні «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом Міністрества внутрішніх справ України, Міністрерства охорони здоровя України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року. Та затверджено додаток № 4 (Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знажують увагу та швидкість реакції) п. 16 розділу ІІІ Інструкції.
Крім того, відповідно до п. 8 розділу ІІ Інструкції, матеріали справи не містять направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знажують увагу та швидкість реакції виданого поліцейським уповноваженого підрозділу Національної поліції України.
Матеріали справи свідчать про недотримання поліцейськими вимог ч.ч. 2,3 ст. 266 КУпАП.
Відповідно, наявні підстави вважати огляд на стан алкогольного спяніння ОСОБА_1 проведеним з порушенням вимог ч.ч. 2,3 ст. 266 КУпАП.
Тому, згідно з вимогами ч. 5 ст. 266 КУпАП є підстави вважати такий огляд недійсним.
Наведене свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, ч. 7 ст. 121, 247, 276, 279, 283-285 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у сумі 255 грн. (двісті пятдесят пять) гривень 00 коп. (отримувач коштів ГУК Харківської області 21081300, код отримувача 37874947, банк отримувача ГУДКСУ у Харківській області, код банку отримувача (МФО) 851011, р/р отримувача 31119149700001, призначення платежу адміністративне стягнення).
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закрити, у звязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 320 грн. 00 коп. судового збору на користь Державної судової адміністрації України (рахунок отримувача 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ, 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.
Суддя -