
Справа № 761/14177/17
Провадження № 1-кс/761/8957/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин В.О., за участю секретаря Гончар Я.О., прокурора Бондарчука Д.М.,
розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури м. Києва Бондарчука Д.М., внесене по кримінальному провадженню №32015100000000191 від 22 липня 2015р. за ст.205 ч.2, ст.27 ч.5, ст.212 ч.3, ст.209 ч.3, ст.212 ч.1 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки з дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ «КВС Груп» (код ЄДРПОУ 39015611) при проведенні фінансово - господарської діяльності за період з 18 квітня 2014р. по 18 квітня 2017р.,
встановив:
24 квітня 2017р. до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу прокуратури м. Києва Бондарчука Д.М., внесене по кримінальному провадженню №32015100000000191 від 22 липня 2015р. за ст.205 ч.2, ст.27 ч.5, ст.212 ч.3, ст.209 ч.3, ст.212 ч.1 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки з дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ «КВС Груп» (код ЄДРПОУ 39015611) при проведенні фінансово - господарської діяльності за період з 18 квітня 2014р. по 18 квітня 2017р.
У клопотанні зазначено, невстановлені особи, з корисливих мотивів, з метою прикриття незаконної діяльності, 03.07.2015 зареєстрували на ім'я підставної особи суб'єкт підприємницької діяльності - ТОВ «Ривер Трейд» та в подальшому використовують реєстраційні, статутні документи, печатку та банківські рахунки ТОВ «Ривер Трейд», з метою прикриття незаконної діяльності, при проведенні зовнішньоекономічної діяльності (далі ЗЕД) з експорту товарно-матеріальних цінностей (далі ТМЦ) за межі митної території України, не відображуючи вказані фінансово-господарські операції в бухгалтерському та податковому обліках. Крім того, відповідно дослідження №171/16-30/39015611 фінансово-господарських операцій, проведених за участю ТОВ «КВС Груп» (код ЄДРПОУ 39015611) за період січня-серпня 2015 року, встановлено що останнє при проведенні операцій із придбання та реалізації ріпаку урожаю 2015 року, який був придбаний з приховуванням його походження, без відображення в податковій звітності, ухилились від сплати податку на додану вартість за липень 2015 року, на загальну суму 11 677 271,95 грн. Крім того, відповідно фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва ТОВ «КВС Груп» за 2015 рік, що наданий до органів Державної фіскальної служби електронним зв'язком та відповідає оригіналу, має на балансі товариства запасів готової продукції на суму 80 927,8 тис.грн., що співставляється з орієнтовною ринковою вартість зерна ріпаку у кількості 8 0067 тон, ячменю фуражного у кількості 641,2 тон та пшениці у кількості 126 тон. При цьому, відповідно до того ж фінансового звіту ТОВ «КВС Груп», поточна кредиторська заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями (товари, роботи, послуги) товариства становить 85 097,4 тис. грн., тобто сформована за рахунок постачальників ТОВ «КВС Груп», у тому числі по можливим операціям з постачання ріпаку. Отже, під час досудового розслідування достовірно встановлено, що вказані вище дії здійснюються в порушення вимог діючого законодавства, з метою незаконного збагачення шляхом мінімізації сплати податків до державного бюджету та незаконному заволодінню службовими особами ТОВ «КВС Груп» вказаним майном.
У судовому засіданні прокурор Бондарчук Д.М. вказане клопотання підтримав та просив задовольнити.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання слідчого на даний час не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
З 01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон N 71).
Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону N 71 встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
За ч.2 ст.93КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з п.5 та п.9 ч.1 ст.40КПК України слідчий, серед іншого, уповноважений: звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій; - здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Виходячи з положень п.5, п.9 ч.1 ст.40, ч.2 ст.93КПК України слідчий за погодженням з прокурором наділений правом під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження проводити слідчі дії, в тому числі отримувати від органів державної влади висновки ревізій та акти перевірок.
Обставини, за наявності яких призначається документальна позапланова виїзна перевірка, визначені у ст.78 Податкового кодексу України (далі - ПК України).
Так, п.11.1.78 ст.78 ПК України визначено, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження (п.78.2 ст.78 ПК України). Контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.
Поряд з цим за п. 78.6. ст.78ПК України строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
Так, згідно з п.82.2 ст.82ПК України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.
З урахуванням всього наведеного вище, прокурор звертаючись з клопотанням до слідчого судді про надання дозволу на проведення документальної позапланової перевірки серед іншого має зазначити чи була попередня перевірка платника податків, до яких суб'єктів оподаткуванням належить підприємство, щодо конкретних питань діяльності якого необхідно провести документальну позапланову перевірку, та вказати кількість робочих днів, протягом яких буде проводитись перевірка із зазначенням дати її початку та закінчення.
Долучені до клопотання прокурора документи не містять інформацію щодо проведення попередньої перевірки з питань, про які вказано прокурором у клопотанні.
Таким чином, наведена обставина унеможливлює на даний час можливість задоволення клопотання слідчого.
Керуючись ст.ст. 40, 93, 110, 309, 372, 532 КПК України, ст.78, 82, 86 Податкового Кодексу України, слідчий суддя -
ухвалив:
У задоволенні клопотання прокурора відділу прокуратури м.Києва Бондарчука Д.М., внесене по кримінальному провадженню №32015100000000191 від 22.07.2015 за ст.205 ч.2, ст.27 ч.5, ст.212 ч.3, ст.209 ч.3, ст.212 ч.1 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки з дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ «КВС Груп» (код ЄДРПОУ 39015611) при проведенні фінансово - господарської діяльності за період з 18.04.2014 по 18.04.2017- відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: