
Провадження №3/760/6620/17
Справа №760/16724/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., при секретарі Горупа В.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Панькіна Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Росії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 працює ТОВ "КІТ - КАРГО", директор, закордонний паспорт громадянина Росії 53 НОМЕР_2 виданий 28.03.2013 року, посвідка на постійне місце проживання в Україні НОМЕР_3, про порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України, -
В С Т А Н О В И В :
30.08.2017 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Росії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 за порушення митних правил.
З протоколу № 0762/10000/17 про порушення митних правил від 13.08.2017 року вбачається, що 13.08.2017 о 10 год. 05 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. Росії ОСОБА_3, який слідував в Кьольн, рейсом W6 7307 літаком авіакомпанії «Wizz».
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, було проведене усне опитування. При опитуванні було встановлено, що пасажир переміщує готівкові кошти близькі до гранично допустимої норми дозволеної до переміщення.
Зазначеного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що переміщував валютні цінності, а саме: 25000 (двадцять п'ять тисяч) євро. Документів щодо зняття готівки з банківської установи були відсутні. Митна декларація на ввезення готівкових коштів в Україну не надана.
Пропущено через митний кордон 10000 (десять тисяч) євро. Протоколом про ПМП вилучено 15000 (п'ятнадцять тисяч) євро.
Пасажир - гр. ОСОБА_3 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валютних цінностей до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення валютних цінностей через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.
Своїми діями пасажир - гр. ОСОБА_3 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.
Безпосередні предмети правопорушення - іноземна валюта 15 000 євро, вилучені та згідно опису предметів, передані на зберігання в касу митниці, за адресою: Київська міська митниця ДФС, бульвар Вацлава Гавела, 8А, м. Київ.
Вартість безпосередніх предметів правопорушення, становить 452134,29 грн. (станом на 13.08.2017).
Представник митного органу в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС України та просив притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
Крім того, надав, як доказ відеоматеріали про проходження громадянином Росії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 зони спрощеного митного контролю - «зелений коридор».
Представник особи, яка притягається до адміністративного правопорушення та особа, яка притягається до адміністративного правопорушення в судовому засіданні заперечували проти обставин, викладених у протоколі.
Зазначили, що валютні цінності громадянином ОСОБА_3 було придбано в банківських установах, однак документи про це були відсутні на момент проходження митного контролю та дані валютні цінності переміщувались ним без ознак приховування.
Зазначили, що ОСОБА_3 вину визнає повністю та щиро розкаюється.
Просили не конфісковувати безпосередні предмети правопорушення, а саме готівкові кошти в сумі 15000,00 євро, оскільки за матеріалами справи жодних даних, які б давали суду підстави вважати, що шляхом застосування конфіскації буде попереджена інша незаконна діяльність - легалізація злочиних доходів, торгівля наркотиками, фінансування тероризму, ухилення від сплати податків, тощо - відсутні.
Також зазначили, що частина зазначених коштів була запозичена у іншої фізичної особи та ОСОБА_3 повинен їх повернути.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про порушення гр. ОСОБА_3 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.
Встановлено, що 13.08.2017 о 10 год. 05 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. Росії ОСОБА_3, який слідував в Кьольн, рейсом W6 7307 літаком авіакомпанії «Wizz».
Зазначеного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що він переміщував валютні цінності, а саме: 25000 (двадцять п'ять тисяч) євро. Документів щодо зняття готівки з банківської установи у гр. ОСОБА_3 при собі не було та митна декларація на ввезення готівкових коштів в Україну не була надана, проти чого в судовому засіданні не заперечували представник ОСОБА_3 та сам правопорушник.
Крім того, встановлено, що гр. ОСОБА_3 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валютних цінностей до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження, проти зазначених фактів представник ОСОБА_3 та сам правопорушник також не заперечували.
Стаття 471 МК України передбачає відповідальність особи за вчинення дій, щодо порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Об'єктивна сторона правопорушення, за ст. 471 МК України полягає в недекларуванні іноземної валюти при проходженні митного контролю в зеленому коридорі, тобто в зоні спрощеного митного контролю, відповідальність за що передбачена ст. 471 МК України.
Відповідно до п.п.4,5 ст. 366 Митного кодексу України громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України.
Частиною 3 ст. 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.08 року (із змінами та доповненнями), якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.
Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.
Відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року № 137 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091, після перетину пасажиром «білої лінії» позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю.
Крім того, в ході судового розгляду правопорушником були надані довідка про доходи за січень 2014 р. - липень 2017 р., податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2015 року, 4 квартал 2016 року та 2 квартал 2017 року та квитанції про здійснення валютно - обмінних операцій за травень 2017 року, червень 2017 року та липень 2017 року, які на його думку підтверджують законність походження коштів, а також підтверджують не ухилення від сплати податків.
Однак, суддя вважає зазначені докази такими, що не можуть бути прийняті до уваги, оскільки вони жодним чином не спростовують факт переміщення гр. ОСОБА_3 через митний кордон України, який формою проходження митного контролю обрав проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Слід зазначити, що порядок декларування товарів, щодо яких є заборона або обмеження у ввезенні/вивезені через кордон України, у доступній та зрозумілій формі роз'яснюється на численних дошках інформації та електронних інформаційних табло, розташованих в різних приміщеннях на території будівлі аеропорту.
Відповідно до положень ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з приписами ст. 489 МК України та ст. 289 КУпАП при розгляді справи підлягають з'ясуванню: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, вина гр. ОСОБА_3 у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про порушення митних правил, поясненнями самого правопорушеника, службовою запискою посадової особи митного органу, описом вилучених предметів, а тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за їх порушення.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_3 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст. 265, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним громадянина Росії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 працює ТОВ "КІТ - КАРГО", директор, закордонний паспорт громадянина Росії 53 НОМЕР_2 виданий 28.03.2013 року, посвідка на постійне місце проживання в Україні НОМЕР_3, у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700,00 гривень, який підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києві; р/р №31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.
Стягнути з громадянина Росії ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., який підлягає сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030100.
Безпосередній предмет порушення митних правил згідно протоколу про порушення митних правил №0762/10000/17 від 13 серпня 2017 року, а саме: євро купюри номіналом 200 - 6 шт. (Х05296298348, Х03670428323, Х03670428359, Х03670428332, Х05501322038, Х04559523869) - загальна вартість 1200,00 євро, євро купюри номіналом 100 - 138 шт. (S21950403136, S27518501221, S26869058728, S08774199583, S26397792646, S24522863506, S27631543138, S24457382134, S26912189869, S11964405418, S01775422879, S27981365353, S27933390808, S26317481191, S17716925968, S24725637394, S27518501221, S10894581655, S11210911099, S06013666483, S11723070607, S19820164921, S07114895197, S15621103303, S18785115853, S06497916937, S26983604824, S10946512807, S21820183846, S25508121784, S27791902753, S24547591546, S27165599845, S01714811722, S01769383987, S18960202798, S14691215473, S16807097167, S19750309711, S21768678565, S06869271715, S06640073116, S21768678574, S17475824212, S26154261061, S27171911923, S24725637412, S26891213092, S19692051667, S21610469662, S19444394437, S23648752726, S17937037825, S18928860667, S25235259694, Х10532706401, Х13614219677, Х14311623791, Х07093129718, Х06561185465, Х01294834628, Х14428220069, Х16780424636, Х10161981794, Х08192750393, Х16667075927, Х00998919911, Х 10152115103, Х13126140821, Х14513967128, Х07379933438, Х10161981785, Х16660348454, Х15182333696, Х07442877593, Х11815508891, Х 00556404509, Х11815508918, Х12725473817, Х10129651463, Х01173125711, Х09072642332, Х07709062034, Х15366453392, Х10360608428, Х10360608464, Х14513967137, Х14047007852, Х10475502383, Х14365300142, Х11814673727, Х11814673718, Х13945290392, Х12431975078, Х12381545243, Х14417553197, Х11249785622, Х15116060954, Х15888098081, Х16892848496, Х08166276254, Х19381152557, Х19381152566, Х16660648472, Х14348218628, Х09255037781, Х07973640227, Х16413899798, Х09042093479, Х12261033443, Х09769981385, Х04863825254, Х15452922305, Х12795672404, Х09793050446, Х08805071351, Х06683673782, Х11347888997, N35000818806, N17038854426, N21049969296, N44171068575, N33138318981, N33120687477, N47141206266, N55158154104, N53137219179, N51134363292, N36074687745, N51098831373, N33158130384, L00817387808, L00508752194, L13510391711, P05122505737, P02542580029, P06182917174, T50173020033, V01792057963) - загальна вартість 13800,00 євро, що загалом становить 15000,00 євро, які зберігаються в касі Київської міської митниці ДФС України за адресою: Київ, бул. В. Гавела, 8-а, - конфіскувати.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: