Рішення № 68997411, 13.09.2017, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
13.09.2017
Номер справи
911/620/17
Номер документу
68997411
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" вересня 2017 р. Справа № 911/620/17

За позовом Заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Святопетрівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, Київська обл., с. Святопетрівське

до Товариства з обмеженою відповідальністю Петрівський квартал, Київська обл.,

с. Петропавлівська Борщагівка

про визнання укладеним договору

Суддя Мальована Л.Я.

Представники сторін:

прокурор Моцик Л.М.

позивач - не зявився;

відповідача не зявився.

Обставини справи:

Заступник керівника Києво Святошинської місцевої прокуратури звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Святопетрівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області до ТОВ Петрівський квартал про визнання укладеним договору між сторонами про пайову участь.

Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримують в повному обсязі.

Представник відповідача в засідання суду не зявився, про причини неявки не повідомив суд належним чином.

Враховуючи те, що незявлення представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, а матеріали справи є достатніми для вирішення спору в даному судовому засіданні, суд вважає за можливе розглянути позов у відсутності представника відповідача, згідно статті 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд встановив:

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 № 3038-VI порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Згідно ч. 3 ст. 40 зазначеного Закону пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Відповідно до ч.ч. 5 та 6 ст. 40 Закону величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд; 2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об`єкта, з техніко-економічними показниками (ч. 8 ст. 40 Закону).

Згідно ч. 9 ст. 40 Закону договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін. Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Рішенням Петрівської сільської ради (згідно п. 7 постанови Верховної Ради України від 04.02.2016 № 984-VIII село Петрівське Києво-Святошинського району Київської області перейменовано на село Святопетрівське) від 09.11.2012 № 1704 затверджено Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Петрівське (Святопетрівське) Києво-Святошинського району Київської області.

Відповідно до п. 1.9 зазначеного Положення замовник (інвестор або забудовник), який має намір здійснити будівництво об`єкта будівництва у населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Петрівське (Святопетрівське).

Згідно п. 1.8 зазначеного Положення установлений розмір коштів замовника, які залучаться на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села, 4% від загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об`єкта будівництва для житлових будинків.

В усіх питаннях щодо організації залучення пайових коштів (внесків) від імені села виступає Петрівська (Святопетрівська) сільська рада (п.п. 2.2.1 Положення).

Відповідно до п. 2.5 Положення вирішення питань щодо пайової участі та розрахунки розмірів пайового внеску здійснюється виконавчим комітетом Петрівської (Святопетрівської) сільської ради Києво-Святошинського району Київської області після одержання звернення заявника з обов`язковим наданням наступних документів: заява на ім`я сільського голови; документи, що підтверджують вартість будівництва об`єкта, з техніко-економічними показниками (узгоджений замовником зведений кошторисний розрахунок, завірена довідка про загальну вартість будівництва та інші); при потребі, для ознайомлення, проектно-кошторисну документацію, документи на право власності чи користування земельною ділянкою, повідомлення, декларацію або дозвіл на виконання будівельних робіт. Замовник несе повну відповідальність за достовірність поданих документів відповідно до законодавства.

Згідно п. 2.7 Положення замовник, після розроблення та затвердження в установленому порядку проектно-кошторисної документації, виконаної відповідно до містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, звертається до Петрівської (Святопетрівської) сільської ради з заявою про укладення договору пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села.

Розмір пайової участі (внеску) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначається не пізніше десяти робочих днів з дня реєстрації виконавчим комітетом сільської ради звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього необхідних документів в повному обсязі, що підтверджують вартість будівництва (реконструкції) об`єкта будівництва, з техніко-економічними показниками (п.п. 2.7.1 Положення).

Договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту укладається після визначення розміру пайової участі не пізніше п`ятнадцяти робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію (п.п. 2.7.2 Положення).

Відповідно до розділу 3 вказаного Положення, у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об`єкта не визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Рішенням Петрівської (Святопетрівської) сільської ради Києво-Святошиснького району Київської області від 15.10.2014 № 3005 затверджено нормативи для одиниці створеної потужності при спорудженні об`єктів житлового будівництва в розмірі 5 650,00 грн. за 1 м.кв. загальної площі об`єкту.

Як стверджують прокурор та позивач, відповідач відповідно до норм Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, затвердженого рішенням Петрівської (Святопетрівської) сільської ради, не звернувся до позивача (його виконавчого комітету) із заявою про укладення договору пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, не надав документів, які є обов`язковими додатками до вказаного звернення.

Відповідач на спростування зазначеного належних доказів не надав.

Листом № 307 від 08.04.2014 року позивач звернувся до відповідача щодо укладення договору про пайову участь (внесок) у створені і розвитку інфраструктури с. Петрівське (Святопетрівське) з примірниками договору.

08 квітня 2015 року Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області зареєстровано Декларацію № 143150980362 про готовність об`єкта до експлуатації 70-квартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями по бульвару Лесі Українки, 6Б в с. Петрівське (Святопетрівське) Києво-Святошинського району Київської області, загальна площа будинку 5390,3 кв.м., кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією становить 16 177,816 тис.грн., в тому числі витрати на будівельно-монтажні роботи 16 177,816 тис.грн., вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію 19 833,832 тис. грн.., у тому числі витрати на будівельно-монтажні роботи 19 833,832 тис.грн., замовник ТОВ Петрівський квартал.

Тобто, позивач звернувся до відповідача з листом щодо укладення договору про пайову участь (внесок) у створені і розвитку інфраструктури с. Петрівське (Святопетрівське) з примірниками договору ще 08.04.2015, до введення будинку в експлуатацію 08.04.2015 року.

Листом вих. № 310 від 08.04.2015 відповідач надав відповідь позивачу на вказаний вище лист, в якому зазначив, що станом на 08.05.2015 житловий будинок по бульв. Л.України, 6Б в с. Петрівське (Святопетрівське) введений в експлуатацію, тому відповідно до ч. 9 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності пропущений строк для укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури, який встановлений законодавцем до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію, тому відповідач відмовив в підписанні направлених позивачем договорів.

Підставою для звернення з позовом стало те, що відповідач безпідставно ухиляється від передбаченого ч.ч. 2, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" обов`язку укласти із позивачем договір про пайову участь (внесок) у створені і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Петрівське (Святопетрівське).

Відповідно до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

У відповідності до ч. 3 ст. 179 ГК України укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

За приписами ч. 1 ст.173 ГК України, господарським є зобов`язання, що виникає з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать

Таким чином, у відповідача в силу прямої вказівки закону виник обов`язок щодо укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створені і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Петрівське (Святопетрівське).

Статтею 187 ГК України передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Примусовий порядок укладання господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 ГК України та ст. 648 Цивільного кодексу України.

Виходячи зі змісту вказаних норм і принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна із сторін ухиляється від його укладання, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо його умов. Можливість розгляду судом цих спорів обумовлюється обов`язковістю договору (за державним замовленням, на підставі правового акту органів державної влади чи місцевого самоврядування та інших випадках, встановлених законом).

Щодо введення в експлуатацію будинку суд зазначає наступне, так правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності". Процедура виконання будівельних робіт визначена Порядком виконання підготовчих і будівельних робіт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт" від 13.04.2011 № 466. Процедура прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів визначена Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" від 13.04.2011 № 461.

Як зазначалось раніше відповідно до ст. 40 Закону Про регулювання містобудівної діяльності замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених ч. 4 цієї статті.

Відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" 13.04.2011 Кабінетом Міністрів України прийнято постанови № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" та № 466 "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт", якими спрощено дозвільні процедури у будівництві, зокрема скорочено перелік документів, необхідних для отримання дозволу на виконання будівельних робіт, терміни видачі такого дозволу та запроваджено декларативний принцип щодо виконання будівельних робіт і прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Статтею 40 Закону Про регулювання містобудівної діяльності встановлено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Разом з тим, процедура прийняття об'єктів в експлуатацію носить суто технічний характер і полягає в тому, що саме об'єкт будівництва, його стійкість, міцність, надійність є предметом при перевірці його готовності до експлуатації, а тому перевірка сплати пайової участі суперечить ідеології самої процедури прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Таким чином, відповідач, як замовник об'єкта будівництва, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Петрівське (Святопетрівське) та укласти з позивачем договір про пайову участь.

Строк визначений вказаним законом для укладення договору пайової участі у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, встановлений саме для добровільного виконання стороною вказаного обов'язку, і невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку передбаченого законом не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок закону.

Ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об`єкта нерухомого майна до експлуатації є порушенням зобов`язання, яке прямо передбачено чинним законодавством.

Невиконання такого зобов`язання не звільняє замовника будівництва від обов`язку укласти договір про пайову участь, у тому числі й після прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 30.11.2016 у справі № 922/6409/15.

Відповідно до ст. 111-28 Господарського процесуального кодексу України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених п.п. 1 і 2 ч. 1 ст. 111-16 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Згідно ч.ч. 3 та 4 ст. 181 ГК України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог ч. 1 цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Відповідачем зазначеного вище вчинено не було, протокол розбіжностей у встановлений законодавством строк позивачу не направлявся, лише 08.05.2015 року відповідач направив позивачу лист про відмову від підписання направлених позивачем договорів у зв`язку з прийняттям об`єкта будівництва в експлуатацію.

Прокурор та позивач наполягають на тому, що договір відповідає положенням Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та діючого Положення про порядок залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Петрівське (Святопетрівське) Києво-Святошинського району Київської бласті.

Але, суд не погоджується з позицією прокурора та позивача, відносно розміру пайової участі у розвитку інфраструктури с. Петрівське (Святопетрівське), а саме 1 175 172 грн. 88 коп., розрахованої від загальної кошторисної вартості 29 379 322 грн. 00 коп.

Згідно ч. 5 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Петрівське (Святопетрівське), затвердженого рішенням Петрівської (Святопетрівської) сільської ради від 09.11.2012 № 1704, величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури).

Частиною 6 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань для житлових будинків не може перевищувати 4 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.

В розрахунку величини пайової участі, який є додатком 1 до договору про пайову участь у розвитку інфраструктури с. Петрівське (Святопетрівське), який просить визнати укладеним прокурор та позивач, зазначено, що замовник здійснює перерахування до місцевого бюджету с. Петрівське (Святопетрівське) коштів у розмірі 1 175 172 грн. 88 коп., які розраховані від загальної кошторисної вартості 29 379 322 грн. 00 коп. Загальна кошторисна вартість 29 379 322 грн. 00 коп. розрахована наступним чином: 4 199,88 кв.м. (загальна площа будинку із Декларації про початок виконання будівельних робіт) х 5 650,00 грн. за кв.м (норматив для одиниці створеної потужності об`єкта будівництва, встановлений рішенням Петрівської (Святопетрівської) сільської ради від 15.10.2014 № 3005).

Але, як вбачається з Декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованої 08.04.2015 № 143150880362, кошторисна вартість будівництва становить 16 177,816 тис.грн.

Таким чином, розмір пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Петрівське (Святопетрівське) становить 16 177,816 грн. х 0,04 = 647 112,64 грн.

Доказів наявності підстав щодо зменшення розміру пайової участі, передбачених законодавством, відповідачем до суду не надано.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Враховуючи вищевикладене позовні вимоги прокурора підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України. Судовий збір покладається у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін.

На підставі викладеного, керуючись статтями 44, 49, статтями 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати укладеним між Святопетрівською сільською радою Києво- Святошинського району Київської області (08141, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Володимирська, 2-б, ідент. код 02043485) та Товариством з обмеженою відповідальністю Петрівський квартал (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, 2-в, ідент. код 33400832) Договір № ЛУ-2 про пайову участь у розвитку інфраструктури села Святопетрівське, в наступній редакції:

Договір № ЛУ-6Б

про пайову участь у розвитку інфраструктури с. Святопетрівське

Києво-Святошинського району Київської області

Святопетрівська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області в особі сільського голови ОСОБА_1, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_2», з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю Петрівський Квартал в особі ОСОБА_3, що діє на підставі Статуту (далі - Замовник), з другої сторони, (далі за текстом Договору - Сторони), уклали цей Договір про наступне:

ОСОБА_4 Договору

1. Замовник зобовязується взяти пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське та перерахувати до УДКСУ в Києво- Святошинському районі на розрахунковий рахунок № 31518921700377, МФО 821018, код ЄДРПОУ 38010937, призначення платежу 24170000, надходження пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, (далі - Спеціальний рахунок), грошові кошти на пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське у розмірі, що дорівнює 4 % відсотків від загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) обєкта містобудування, яка визначена проектною документацією, та затверджена в установленому законодавством порядку.

У разі коли загальна кошторисна вартість будівництва обєкта містобудування не визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, вона визначається виходячи з опосередкованої вартості спорудження житла, установленої центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури для Київської області станом на день оплати.

Величина внеску визначено в Додатку 1 до договору, який є його невідємною частиною.

ІІ. Зобовязання Сторін.

2.1. Замовник зобовязується перерахувати (однією сумою або частинами за календарним планом) кошти, зазначені у розділі І цього Договору протягом одного місяця після прийняття обєкту в експлуатацію, на Спеціальний рахунок з призначенням платежу: "24170000, надходження пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів".

Календарний план оплати коштів складається згідно Додатку 2 до договору, який є його невідємною частиною.

2.2. За цим Договором з моменту зарахування на Спеціальний рахунок, передбачених цим Договором грошових коштів на пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське Замовник передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами Святопетрівській сільській раді відповідно до їх цільового призначення та в порядку, передбаченому чинним законодавством України. З вказаного моменту вищезазначені кошти стають комунальною власністю територіальної громади с. Святопетрівське.

2.3. Кошти, отримані як пайова участь замовників обєктів містобудування, можуть використовуватися виключно на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське.

ІІІ. Особливі умови.

3.1. Обєкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів Фонду, є комунальною власністю територіальної громади с. Святопетрівське.

IV. Відповідальність Сторін.

У разі не виконання замовником будівництва умов Договору про пайову участь у розвитку інфраструктури с. Святопетрівське щодо перерахування в повному обсязі коштів, сільська рада здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів у судовому порядку.

Замовник у випадку несвоєчасної сплати внеску, передбаченого розділом 1 цього Договору сплачує пеню в розмірі 0,3 % за кожний день прострочення від суми договору.

Сторони звільняються від відповідальності за часткове чи повне невиконання зобов'язань по цьому Договору, якщо це невиконання викликане обставинами форс-мажору.

V. Строк дії договору

Цей Договір набуває чинності з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання його укладеним та діє до повного ними виконання своїх зобовязань за цим Договором.

VI. Інші умови.

Зміни до цього договору вносяться в установленому законодавством порядку за взаємною згодою Сторін, шляхом укладання відповідних угод, які є невідємною частиною цього Договору або у судовому порядку.

Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору неприпустима.

У випадках, не передбачених даним договором, сторони керуються чинним законодавством України.

У випадку виникнення спору між Святопетрівською сільською радою і Замовником, що стосується виконання зобов'язань згідно з умовами цього договору, сторони вживають заходи до їх врегулювання шляхом переговорів або у судовому порядку.

5. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Замовника, другий - у Святопетрівській сільській раді.

VI. Адреси та реквізити Сторін.

Додаток 1 до Договору № ЛУ-6Б

РОЗРАХУНОК

величини пайової участі Замовника у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське на підставі затвердженої в установленому порядку проектної документації

1. Святопетрівська сільська рада, в особі сільського голови ОСОБА_1, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_2», з одного боку, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Петрівський Квартал» в особі директора ОСОБА_3 , що діє на підставі Статуту, (далі - "Замовник"), що діє на підставі власного волевиявлення, з другого боку, (далі за текстом Договору - "Сторони"), відповідно до умов Договору про пайову участь (внесок) Замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське № ЛУ-6Б склали розрахунок пайової участі по обєкту містобудування: 70-квартирний житловий будинок з вбудованими нежитловими приміщеннями в с. Святопетрівське, бульв. Л. Українки, 6-Б.

2. Розрахунок здійснено на підставі затвердженої в установленому порядку проектної документації, розробленої згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.

3. Загальна кошторисна вартість об`єкта будівництва становить 16 177 816 грн. 00 коп. (Шістнадцять мільйонів сто сімдесят сім тисяч вісімсот шістнадцять гривень 00 коп.).

4. Розмір пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське становить: пайова участь = 16 177 816,00 грн. х 0,04 = 647 112,64 грн. (Шістсот сорок сім тисяч сто дванадцять гривень 64 коп.).

Витрати на виділення або придбання земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж, споруд та транспортних комунікацій згідно з наданою Замовником документацією становить _0 гривень.

Розмір пайового внеску Замовників під час будівництва обєктів, кошторисна вартість яких визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, здійснюється за формулою :

ПУ = ( ЗКВБ - Вз - Вбм - Вім ) х Ввід, де :

ПУ - розмір пайової участі; ЗКВБ - загальна кошторисна вартість будівництва; Вз - витрати, повязані з придбанням та виділенням земельної ділянки; Вбм - витрати, повязані зі звільненням будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, що включають також вартість придбання знесеного майна; Вім - витрати на влаштування позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій; Ввід - величина пайової участі від загальної вартості будівництва у відсотках, визначена згідно з Порядком.

Розмір пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села становить:

ПУ= 16 177 816,00 грн. х 0,04 = 647 112,64 грн. (Шістсот сорок сім тисяч сто дванадцять гривень 64 коп.)

Цей Додаток є невідємною частиною Договору про пайову участь (внеску) замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури від « 09» квітня 2015 р. № ЛУ-6Б.

Додаток 2 до Договору № ЛУ-6Б

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

оплати коштів пайової участі Замовника у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське

Святопетрівська сільська рада в особі сільського голови ОСОБА_1, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_2», з одного боку, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Петрівський Квартал» в особі директора ОСОБА_3 , що діє на підставі Статуту (далі - "Замовник"), що діє на підставі власного волевиявлення, з другого боку, (далі за текстом Договору - "Сторони"), відповідно до умов Договору про пайову участь (внесок) Замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Святопетрівське № ЛУ-6Б домовилися про сплату пайової участі по обєкту містобудування: 63-квартирний житловий будинок з вбудованими нежитловими приміщеннями в с. Святопетрівське, бульв. Л. Українки, 6-Б. окремими частинами за календарним планом.

Оплату за договором буде здійснено у повному обсязі у такому розмірі та у строки :

100 % від загального розміру пайової участі у сумі 647 112 грн. 64 коп. протягом 52 (пятдесят двох) днів з дня набрання чинності цим договором.

Цей Додаток є невідємною частиною Договору про пайову участь (внеску) замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури № ЛУ-6Б.»

Адреси, реквізити та підписи Сторін

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Петрівський квартал (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, 2-в, ідент. код 33400832) на користь Прокуратури Київської області (01601, м. Київ, б-р. ОСОБА_2, 27/2, код ЄДРПОУ 02909996) 800 (вісімсот) грн. 00 коп. судового збору.

4. В іншій частині позовних вимог відмовити.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя Л.Я. Мальована