Рішення № 68996478, 14.09.2017, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
14.09.2017
Номер справи
909/684/17
Номер документу
68996478
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 вересня 2017 р. Справа № 909/684/17

Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Фанди О.М., секретаря судового засідання Поліводи С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1,

до відповідача: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004,

до відповідача: Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, вул. Незалежності, 9, м. Івано-Франківськ, 76018,

про визнання за позивачем права на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності

за участю:

від позивача: ОСОБА_1 - фізична особа - підприємець, (свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серія НОМЕР_2 від 15.02.2002 року; паспорт серія НОМЕР_3 від 18.12.2002 року)

від позивача: Косар Мирослава Євстахіївна - адвокат, (договір про надання правових послуг від 17.07.2017 року; свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 19; паспорт серія НОМЕР_4 від 07.08.2002 року)

від відповідача Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради: Перепічка Назарій Ігорович - головний спеціаліст відділу представництва Департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради, (довіреність № 2315/01-20/14в від 30.12.2016 року)

від відповідача Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради представники не з'явилися

встановив: Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області із позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради (далі - відповідачі) про визнання за позивачем права на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди з секцій на 3 торгові приміщення площею 24,10 кв.м., 24,10 кв.м., 25 кв.м. кожен в межах власної земельної ділянки на АДРЕСА_2 для провадження підприємницької діяльності.

Позивач заявлені вимоги мотивує тим, що він звернувся до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини із заявою про погодження архітектурного типу тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на вул. Незалежності поруч з будинком 195а в м. Івано-Франківську та надав всі необхідні документи. Згідно з листом Департамент повідомив, що дане питання розглядалось на черговому засіданні виконавчого комітету та не було підтримано більшістю голосів. Вважає, що ненадання відповідного рішення чи обґрунтованої відмови обмежило його у праві на здійснення підприємницької діяльності і зумовлює необхідність застосування принципу мовчазної згоди щодо наявності права на розміщення тимчасової споруди згідно з наданою схемою (проектними пропозиціями) розміщення тимчасової споруди. Свою позицію обґрунтовує ч. 2 ст. 28 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та комунального господарства України від 21.10.2011 №244 та зареєстрованим в Мін'юсті за №1330/20068 22.11.2011, Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську, затвердженим рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 08.07.2016.

В судових засіданнях представник позивача заявлені вимоги підтримала, також вказала на те, що проект рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 06.04.2017 та протокол засідання виконкому №8 від 06.04.17 свідчать про прийняття рішення щодо позивача. На заперечення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради вказала, що здійснення самочинного будівництва не стосується надання дозволу на встановлення тимчасової споруди у встановленому порядку. Вважає, що позовні вимоги стосуються права позивача на встановлення тимчасової споруди визначеного архітектурного типу, яке вимагає подальшого отримання всіх необхідних документів, в тому числі паспорта прив'язки, а тому заперечує твердження про обрання неналежного способу захисту порушеного права.

Відповідач Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради проти позову заперечив. У відзиві на позов від 13.09.2017 № 592/11.1-05/14в (вх.№14360/17) зазначив, що відповідачу не було надано дозвіл на розміщення тимчасової споруди, оскільки він вже встановив тимчасову споруду без погодження з компетентними виконавчими органами міської ради, тобто самовільно. Вважає, що спроби позивача отримати дозвіл на встановлення тимчасової споруди вже після її фактичного встановлення суперечать «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську».

Вважає, що заявлена позовна вимога не може бути задоволена, оскільки не відповідає встановленим способам захисту порушених та невизнаних прав у господарському судочинстві, оскільки за своїм змістом є встановленням юридичного факту. Стверджує, що наявність права на встановлення тимчасової споруди виникає у особи саме по собі у разі дотримання порядку встановлення тимчасових споруд та наявності усіх дозвільних документів.

В судових засіданнях представники відповідача підтримали викладену правову позицію і подали докази на підтвердження того, що з проекту рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради було виключено пункт щодо затвердження архітипу ТС по АДРЕСА_2 - позивача.

Відповідач Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради свого представника в судові засідання не направив, відзиву на позов не подав, проти позову не заперечив. Про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується відміткою на зворотньому боці ухвали суду від 08.08.17 року про відкладення розгляд справи на 14.09.17.

З огляду на те, що явка відповідача Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради не визнавалась обов'язковою, будь-яких клопотань про відкладення розгляду справи не надходило, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України, без участі даного відповідача, якого належно повідомлено про час і місце судового засідання.

Розглянувши матеріали справи із врахуванням вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно розгляду справи упродовж розумного строку, вислухавши представників позивача та відповідача Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_5 ОСОБА_6 з 01.06.2010 зареєстрований як фізична особа-підприємець.

Як вбачається з талону про реєстрацію адміністративної послуги Центру надання адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради (реєстраційний номер 215334 від 01.03.2017), підприємець ОСОБА_6 звернувся до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини для погодження архітектурного типу тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності. До заяви було долучено документи згідно з переліком: 1. Заява на ім'я міського голови, контактний телефон. 2. Схема розміщення тимчасової споруди з проектом благоустрою прилеглої території. 3. Фасади тимчасової споруди і паспорт пофарбування фасаду в масштабі М 1:50, виготовлений суб'єктом господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. 4. План тимчасової споруди (М 1:500).

Проектні пропозиції (архітектурні рішення) тимчасових споруд на вул. Незалежності, поруч будинку АДРЕСА_2, були виготовлені фізичною особою-підприємцем ОСОБА_7 (кваліфікаційний сертифікат серії НОМЕР_6). Відповідно до плану секцій тимчасові споруди включають три торгових приміщення площею 24,10 кв.м, 24,10 кв.м та 25,00 кв.м. Згідно зі схемою прив'язки ці споруди розміщені на земельній ділянці, яка знаходиться в користуванні ОСОБА_6 Позивач набув у власність земельну ділянку площею 0,0469 га по АДРЕСА_2 відповідно до договору купівлі-продажу земельної ділянки від 24.04.2015 року, зареєстрованого в реєстрі за №334.

Листом від 10.04.2017 №Ч/3356 Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини повідомив позивача про те, що його звернення щодо погодження архітектурного типу тимчасової споруди на АДРЕСА_2 06.04.2017 розглядалось на черговому засіданні виконавчого комітету та не було підтримано більшістю голосів.

В п.1.12 проекту рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради "Про затвердження архітектурних типів тимчасових споруд в м. Івано-Франківську" було передбачено затвердити позивачу вказаний архітектурний тип тимчасової споруди з секції на три торгові приміщення площею 24, 10кв.м., 24.10 кв.м кожен в межах власної земельної ділянки на АДРЕСА_2. Проте, з витягу з аудіозапису засідання виконавчого комітету 06.04.2017 слідує, що були зауваження не підтримати ряд пунктів, в тому числі п. 1.63, і проект рішення голосувався з правками. Зауваження до проекту рішення подані Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини, де стосовно п. 1.63 вказано - самовільно встановлені тимчасові споруди. Протокол засідання виконавчого комітету від 06.04.2017 №8 (п. 29) відображає те, що за результатами голосування "за" проголосувало 11 чоловік, "проти" - один чоловік та "утрималось" - один чоловік. Рішення від 06.04.2017 №234 не містить погодження щодо об'єкта позивача. Вказані докази спростовують твердження позивача про те, що на засіданні виконкому 06.04.2017 було прийнято рішення і щодо нього.

Відповідно до ст. 28 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда (далі - ТС) торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі - Порядок) затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та комунального господарства України від 21.10.2011 №244 та зареєстрований в Міністерстві юстиції 22.11.2011 за №1330/20068.

В розділі ІІ Порядку визначено порядок отримання паспорта прив'язки ТС, який є підставою для його розміщення.

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС (п.2.2).

До заяви додаються:

графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

Цей перелік документів є вичерпним (п.2.3).

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви (п.2.4.)

Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС (п.2.5).

В п. 2.5- 2.7. визначено, що для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, і наведено перелік документів, який для цього необхідно подати.

Правила та процедуру розміщення ТС для провадження підприємницької діяльності на території м. Івано-Франківська визначено Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську, затвердженим рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 08.07.2016 №203-6 (далі - Порядок-ІФ).

Даний порядок передбачає затвердження архітектурного типу ТС виконавчим комітетом міської ради, порядок розгляду заяви про наміри щодо місця розташування ТС та оформлення паспорта прив'язки.

Визначення архітектурного типу ТС (далі - архітип) наведено в п. 1.4. Порядку та п.1.1. Порядку-ІФ - це зовнішній архітектурний вигляд ТС із розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються.

Згідно з п. 1.6. Порядку комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

В п. 1.1 Порядку-ІФ передбачено, що архітипи розробляються суб'єктами господарювання, які мають ліцензію на виконання проектних робіт або архітекторами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат та затверджуються рішеннями виконавчого комітету міської ради. Після отримання дозволу на встановлення ТС, виконаної згідно затвердженого архітипу, суб'єкт господарської діяльності має право використовувати архітип для ведення підприємницької діяльності на протязі 10 років без зміни на новий у разі утримання ТС у відповідному до паспорта прив'язки естетичному вигляді та у придатному до експлуатації технічному стані. В п. 2.2. Порядку-ІФ також передбачено, що архітип затверджується рішенням Виконавчого комітету міської ради.

Згідно з п. 2.10.3-2.10.4 Порядку-ІФ відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам визначає Департамент протягом до 10-ти робочих днів з дня подання заяви. До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі в масштабі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б, адреса, контактна інформація).

Департамент надає інформаційну довідку про відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду ТС, комплексній схемі розміщення ТС чи аргументовану відмову протягом трьох робочих днів з дня визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі, будівельним нормам.

Норми щодо оформлення паспорта прив'язки містяться в п. 2.10. Правил-ІФ.

Встановлені судом обставини справи, зміст п. 1.1. Порядку-ІФ, де використовується термін "дозвіл на встановлення ТС", лист Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини від 28.09.2016 вих. 32153/51-08/06 свідчать про те, що при здійсненні повноважень щодо затвердження архітипу ТС Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради фактично надає дозвіл на розміщення ТС. Це підтверджується тим, що підставою непогодження архітипу ТС позивачу були не питання зовнішнього архітектурного вигляду чи дотримання містобудівних норм, а обставини встановлення ТС без погодження.

Як передбачено в п. 1 ст.1 ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закону), документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності; об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру (далі - об'єкт), - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб'єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об'єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід).

Дія цього Закону поширюється на дозвільні органи, адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність (ч. 1 ст. 2 Закону).

В ч. 1 ст. 4 Закону визначено, що виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види.

Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" не передбачено отримання дозволу на встановлення ТС, а в ст.1 прямо вказано, що забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.

Ні Порядком, ні Порядком-ІФ не передбачено звернення особи за погодженням архітипу ТС, а тому звернення позивача згідно талону про реєстрацію адміністративної послуги (реєстраційний номер 2212790 від 11.04.2017) слід розцінювати як звернення щодо намірів встановити ТС. При цьому позивачем надано всі документи, передбачені п. 2.3. Порядку та п. 2.10.3. Порядку-ІФ, перелік яких є вичерпним.

Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини всупереч вимогам п. 2.5. Правил та п. 2.10.4. Правил-ІФ не надав інформаційну довідку про відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду ТС, комплексній схемі розміщення ТС чи аргументовану відмову.

Вказані дії відповідачів позбавляють позивача можливості здійснити розміщення тимчасових споруд на належній йому на праві власності земельній ділянці в установленому порядку.

Посилання на те, що відповідач встановив ТС без погодження, не є підставою для позбавлення його вказаного права. Тим більше, що при зверненні з заявою про наміри встановити ТС визначається відповідність місця розташування та зовнішнього вигляду ТС комплексній схемі розміщення ТС (за її наявності) та будівельним нормам і правилам. Наведеними нормативними актами не передбачено необхідності знесення встановлених без погодження ТС для отримання необхідних документів, не передбачено подання доказів того, що відповідна земельна ділянка є вільною. Питання знесення ТС, встановлених з порушенням вимог чинного законодавства, вирішуються в окремому порядку і не стосуються предмета даного позову.

Відповідно до ст. 23 ГК України органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження щодо суб'єктів господарювання виключно в межах, визначених Конституцією України, законами про місцеве самоврядування, іншими законами. Спори про поновлення порушених прав суб'єктів господарювання та відшкодування завданої їм шкоди внаслідок рішень, дій чи бездіяльності органів, посадових або службових осіб місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ст. 20 ГК України кожний суб'єкт господарювання має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання наявності або відсутності прав.

Враховуючи те, що позивач при зверненні з заявою про наміри встановити ТС подав всі необхідні документи, в тому числі проектні матеріали, виготовлені суб'єктом господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, а відповідачі в установленому порядку відмови не надали, а також при розгляді справи не навели обставин невідповідності намірів комплексній схемі (в разі її наявності) чи будівельним нормам, слід вважати, що позивач має право на розміщення ТС запропонованого архітипу. При цьому відповідно до ч.1 ст. 8 ЦК України суд вважає за можливе застосувати аналогію закону. В п.2.5. Порядку передбачений обов'язок уповноважених органів у визначений строк повідомити замовника про відповідність його намірів щодо місця розташування ТС або надати аргументовану відмову, проте правових наслідків невчинення таких дій не визначено.

А тому слід виходити із принципу мовчазної згоди, закріпленого в п. 1 ст. 7 та ст. 4-1 Закону, за яким суб'єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.

При цьому слід зазначити, що визнання судом права позивача на розміщення ТС запропонованого архітипу не позбавляє його обов'язку оформити інші необхідні документи, зокрема, паспорт прив'язки ТС, який є підставою для його розміщення.

Заперечення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про неналежне обрання позивачем способу захисту порушеного права не можуть бути взяті судом до уваги, оскільки ним не зазначено, який саме спосіб захисту прав позивача є належним в даному випадку. Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 20 ГК України, ст. 20 ЦК України право на захист особа здійснює на свій розсуд.

Обставини справи та позиції сторін при вирішенні даного позову свідчать про те, що між сторонами існує спір з приводу права на розміщення ТС. А тому твердження про те, що позовні вимоги за своїм змістом є встановленням юридичного факту, не відповідають дійсності.

Одночасно судом не встановлено порушення позивачем положень частин другої - п'ятої статті 13 Цивільного кодексу України

За наведеного та з урахуванням ч.3 ст. 16 ЦК України вдсутні підстави відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи.Суд приходить до висновку про задоволення позову.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по справі слід відшкодувати позивачу за рахунок відповідачів.

Керуючись ст. 8, 124 Конституції України, ст. 28 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.ст. 1, 4 Закону України "про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", ст. ст. 6, 20 Цивільного кодексу України, ст. 20 Господарського кодексу України, ст. ст. 43, 49, ст.ст. 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Задовольнити позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини про визнання за позивачем права на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди з секцій на 3 торгові приміщення площею 24,10 кв.м., 24,10 кв.м., 25 кв.м. кожен в межах власної земельної ділянки на АДРЕСА_2 для провадження підприємницької діяльності.

Визнати за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) право на розміщення архітектурного типу тимчасової споруди з секцій на 3 торгові приміщення площею 24,10 кв.м., 24,10 кв.м., 25 кв.м. кожен в межах власної земельної ділянки на АДРЕСА_2 для провадження підприємницької діяльності.

Стягнути з Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004, код 00405434) в користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 800 грн. 00 коп. (вісімсот гривень) сплаченого судового збору.

Стягнути з Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини (вул. Незалежності, 9, м. Івано-Франківськ, 76018, код 40216470) в користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 800 грн. 00 коп. (вісімсот гривень) сплаченого судового збору.

Накази видати і після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 19.09.17

Суддя Фанда О.М.