Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.11.09Справа №2а-10475/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещовії О.Р. , при секретарі Єлжовій Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вітмет"Керченської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Вітмет"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
До окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АРК до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітмет» в особі Керченської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітмет» про стягнення заборгованості в сумі 9871,44 гривень, у тому числі недоїмки за внесками на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 9625,52 гривні, штрафні санкції у розмірі 199,69 гривень та пені 46,23 гривень.
У судове засідання представник позивача не з’явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
У судове засідання представник відповідача не з’явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 124 КАС України розглядати справу у відсутності представників позивача відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі – Закон) всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці – підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установлено законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.
Судом встановлено, що ТОВ «Вітмет» являється юридичною особою, ідентифікаційний код 24029801, місце знаходження товариства: 95024, АР Крим, м. Сімферополь, вул.. Репіна 122, 16, що підтверджується довідкою Головного управління статистики в АРК № 01-3а/570 від 22.07.2009 року (а.с. 30).
ТОВ «Вітмет» має право створювати на території України і за її межами філії та представництва, які діють від його імені на підставі Положень про них, затверджених товариством.
Судом встановлено, що ТОВ «Вітмет» створений Керченський філіал ТОВ «Вітмет», яке не є юридичною особою, але стосовно якої проводилася перевірка відповідачем по справі.
Відповідно до статті 48 КАС України адміністративно-процесуальна правосуб’єктність, тобто здатність мати та особисто здійснювати особисто свої процесуальні права та обов’язки належить підприємствам, установам та організаціям, які є юридичними особами.
Отже, позивач по справі ТОВ «Вітмет», яке являється юридичною особою, в даній адміністративній справі діє в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет».
Таким чином, судом встановлено, що ТОВ « Вітмет» являється суб’єктом господарювання, юридичною особою, діє в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет», зобов’язане виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності та є належним відповідачем по справі.
Судом встановлено, що ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» під час здійснення підприємницької діяльності використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується відомостями, зазначеними відповідачем в розрахунках суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за грудень 2007 року по жовтень 2008 року.
Судом встановлено що ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зареєстровано у якості платника внесків в Управлінні Пенсійного фонду України в Первомайському районі АРК за № 22020058, що підтверджується заявою від 12.09.2003 року (а.с. 9)
Таким чином, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону – один календарний місяць.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень 2007 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1781,78 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1996,82 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за лютий 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1975,83 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за березень 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1452,98 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1652,46 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1467,66 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1990,56 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1990,56 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1837,26гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 1852,85 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень 2008 року, ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» зобов’язалося сплатити 3807,36 гривень.
Згідно акту звірки №228 від 04.02.2008 року на 01.01.2008 року у ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» числиться переплата у сумі 523,48 гривень.
Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» сплатило внесків в розмірі 11657,12 гривень, а заборгованість по внескам залишилася в розмірі 9625,52 гривень.
Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.12.2007 року, 20.01.2008 року, 20.02.2008 року, 20.03.2008 року, 20.04.2008 року, 20.05.2008 року, 20.06.2008 року, 20.07.2008 року,20.08.2008 року, 20.09.2008 року, 20.10.2008 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в повному розмірі в сумі 9625,52 гривень.
Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.
На суму недоїмки зі сплати страхових внесків 06.03.2008 року Управлінням Пенсійного фонду в м. Керч АРК виставлена вимога № ю-167 на загальну суму страхових внесків в розмірі 1996,82 гривень, 04.07.2008 року вимога №ю -167/1 на суму 1447,06 гривень, 06.08.2008 року вимога №ю -167/2 на суму 137,49 гривень, 04.09.2008 року вимога №ю - 167/3 на суму 2128,05гривень, 06.10.2008 року вимога № ю- 167/4 на суму 3965,31 гривень.
Судом встановлено, що в визначений абзацом 3 частини 3 ст. 106 Закону 10-денний строк відповідач встановлені в зазначеній вимозі суми недоїмки зі сплати страхових внесків не погасив, у передбаченому Законом порядку зазначені вимоги не оскаржував.
Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 9625,52 гривень розрахована позивачем вірно, являється погодженою відповідачем та підлягає стягненню з останнього.
Відповідно до частини 10 статті 20 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій п. 6 частини 1 статті 64 Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.
Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.
Рішенням № 545 від 17.07.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду до ТОВ «Вітмет» в особі Керченського філіалу ТОВ «Вітмет» застосований штраф у розмірі 199,69 гривень та нарахована пеня у розмірі 46,23 гривень за період з 20.02.2008 року до 20.03.2008 року.
17.102008 року зазначене рішення було вручено відповідачу.
Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
- 10 відсотків своєчасно не сплачених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
- 20 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
- 50 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Розрахунок фінансової санкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції.
Судом встановлено, що розрахунок штрафних санкцій позивачем здійснений вірно.
Відповідно до частини 1 статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом. Згідно з абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Судом встановлено, що розрахунок пені позивачем здійснений вірно.
Приймаючи до уваги, що відповідачем станом на день розгляду справи заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 9625,52 гривень, штрафних санкцій в сумі 199,69 гривень та пені в сумі 46,23 гривень не погашена, вона підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до частини 15 статті 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Отже, суд враховує, що відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов’язаннями, у тому числі із сплати податків та інших обов’язкових платежів.
Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в м. Керч АРК підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з ТОВ «Вітмет» (ідентифікаційний код 24029801) на користь Управління ПФУ в м. Керч АРК погоджену заборгованість у сумі 9871,44 гривень, у тому числі недоїмки за страховими внесками на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 9625,52 гривні, штрафні санкції у сумі 199,69 гривень та пені в сумі 46,23 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Трещова О.Р.