
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
20 вересня 2017 р. Справа № 818/1343/17
Cуддя Сумського окружного адміністративного суду Прилипчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Зленко Т.В., Голови Ліквідаційної комісії Управління внутрішніх справ України в Сумській області Кузмінкова О.М. про визнання дій і бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Зленко Т.В., Голови Ліквідаційної комісії Управління внутрішніх справ України в Сумській області Кузмінкова О.М., в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність голови Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області Кузмінкова О.М. щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 та не надання нової довідки про розмір грошового забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для подальшого перерахунку пенсії;
- визнати протиправними дії голови Ліквідаційної комісії Управління внутрішніх справ України в Сумській області Кузмінкова О.М щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління ПФУ в Сумській області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за заявою ОСОБА_1 від 5.09.2017;
- зобов'язати голову Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області Кузмінкова О.М. виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за нормами чинними на 01.01.2016 за посадою заступника начальника експертно-криміналістичного відділ Сумського МУ УМВС в Сумській обл. відповідно до грошового атестату від 06.03.1997 виданого при виході на пенсію, Постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 з додатками, Постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 з додатками, Наказу МВС № 499 від 31.12.2007 та Довідок для перерахування пенсії від 2008, та 2012 рр. та Довідки від 26.05.2017 №11/146/595(2967); Посадовий оклад - 2700 грн.; (Пост.КМУ № 988 - довідка № 11/146-595(2967); Оклад за військовим (спеціальним) званням (майор) - 2000 грн.; (Пост.КМУ № 988, Додаток № 1); Надбавка за стаж роботи - 40% - (від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням - 1880 грн.; (Пост.КМУ №988, довідка №11/146-595(2967); Надбавка за виконання особливо важливих завдань (від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років-52% - 3421,60 грн.; (Довідка №1 1/357-191); Премія - 60,2% (від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років та надбавка за виконання особливо важливих завдань) - 6020,96 грн.; (Довідка № 11/642-432(2890); Надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі - 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 6580 грн.; (Пост. КМУ №988 п.4 пп.1 абз.2); Доплата за службу в нічний час особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ -35% відносно посадового окладу - 945грн.; (Постанова КМУ №1294 Додаток 26); Надбавку - 50 відсотків від посадового окладу за оперативно службової діяльності - 1350 грн. (Наказу МВС №499, п. 2.6.1 Інструкції); Надбавка за особливі умови -30% (від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням) - 1410грн.;(грошовий атестат від 06.03.1997р); Надбавка за секретність - 10% (від посадового окладу) - 270 грн.; (грошовий атестат від 06.03.1997р); Надбавка за службу в умовах режимних обмежень -10% -270 грн.; (Довідка №11/642- 432(2890); Вихідна допомога -1157грн. (грошовий атестат від 06.03.1997);
- визнати протиправною бездіяльність начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській обл. Зленко Т.В. щодо не здійснення перерахування пенсії пенсіонеру ОСОБА_1 з 01.01.2016 відповідно до п. 2. Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45;
- визнати противоправними дії начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській обл. Зленко Т.В. щодо відмови перерахувати пенсію пенсіонеру ОСОБА_1 за його заявою від 29.08.2017р з 01.01.2016;
- зобов'язати начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській обл. Зленко Т.В. здійснити перерахунок пенсії та сплатити з 01.01.2016 пенсіонеру ОСОБА_1 відповідно до нової довідки про розміри грошового забезпечення для перерахування пенсії з 01.01.2016р., яку виготовує на надасть голова Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області Кузмінков О.М.;
- зобов'язати голову Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області Кузмінкова О.М. та начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській обл. Зленко Т.В., в установлений строк судом, надати звіт суду про виконання судового рішення.
Дослідивши матеріали адміністративного позову та зміст позовних вимог, суд вважає за необхідне повернути вказаний позов позивачу з таких підстав.
За змістом п. 1 ст. 6, ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, ст. 1 Першого протоколу до Конвенції, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 3 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з ч. 4 ст. 6 КАС України ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Предметну підсудність адміністративних справ визначено ст. 18 КАС України. Так, згідно з п. 1 ч. 2 вказаної статті окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Таким чином, суд зазначає, що по суті заявлені вимоги спрямовані на вирішення питання про видачу довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та направлення її до пенсійного органу, тобто, видача та направлення довідки матиме наслідком перерахунок пенсії позивача.
Відтак, дана справа не підсудна Сумському окружному адміністративному суду, оскільки згідно з п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Наявність у складі осіб, які беруть участь у справі, органів державної влади, а також незгода позивача з рішеннями (діями) суб'єктів владних повноважень з питань, пов'язаних із перерахунком пенсії, не відносить цей спір до підсудності окружного адміністративного суду, оскільки, як зазначено вище, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заявлені позовні вимоги стосуються перерахунку пенсії, тобто, даний спір фактично є спором про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії суб'єктам владних повноважень, пов'язаних з перерахунком соціальних виплат, а тому у відповідності до вимог п. 1 ч. 1 ст. 17, п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України даний спір належить розглядати місцевим загальним судом як адміністративним в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, незалежно від статусу відповідачів (органи державної влади).
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 108, 165, 185 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Зленко Т.В., Голови Ліквідаційної комісії Управління внутрішніх справ України в Сумській області Кузмінкова О.М., про визнання дій і бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.А. Прилипчук