
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"19" вересня 2017 р. Справа № 809/1261/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про визнання протиправними та скасування рішення № UA206000/2017/000431/2 від 03.07.2017 та зобов'язати Івано-Франківську митницю ДФС України визначити митну вартість товарів, що її було скориговано на підставі рішення про коригування митної вартості товарів № UA206000/2017/000431/2 від 03.07.2017, -
В С Т А Н О В И В:
.
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської митниці ДФС України про визнання протиправними та скасування рішення № UA206000/2017/000431/2 від 03.07.2017 та зобов'язати Івано-Франківську митницю ДФС України визначити митну вартість товарів, що її було скориговано на підставі рішення про коригування митної вартості товарів № UA206000/2017/000431/2 від 03.07.2017 за методом визначення митної вартості за вартістю операції.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення № UA206000/2017/000431/2 та зобов'язати Івано-Франківську митницю ДФС України визначити митну вартість товарів, що її було скориговано на підставі рішення про коригування митної вартості товарів № UA206000/2017/000431/2 від 03.07.2017 за методом визначення митної вартості за вартістю операції. Вказане свідчить про заявлення ним двох позовних вимог немайнового характеру.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно із ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1600,00 грн.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Проте, позивачем до матеріалів позову додано квитанцію № 0.0.847569965.1 від 13.09.2017 про сплату судового збору в розмірі 640 гривень, тобто судовий збір сплачено тільки за одну позовну вимогу. А тому позивач повинен сплатити судовий збір за ще одну позовну вимогу як за вимогу немайнового характеру в розмірі 640 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
В зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ч.1 ст. 108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом надання квитанції про сплату судового збору.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108, ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Івано-Франківська митниця ДФС України визнання протиправними та скасування рішення № UA206000/2017/000431/2 від 03.07.2017 та зобов'язати Івано-Франківську митницю ДФС України визначити митну вартість товарів, що її було скориговано на підставі рішення про коригування митної вартості товарів № UA206000/2017/000431/2 від 03.07.2017 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 02 жовтня 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Лучко О.О.