
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 370/1715/17
"14" вересня 2017 р. суддя Макарівського районного суду Київської області Мазка Н.Б., за участі прокурора Макарівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
За ч.1 ст.1727, ч.2 ст.1727 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, будучи депутатом Андріївської сільської ради,являючись суб'єктом правопорушення за ч.1ст.1727 КУпАПу відповідності з положеннями п.п.«б» п.1 ч.1ст.3Закону України «Про запобігання корупції»та приміткою 1 дост.1727 КУпАП, в порушення вимогст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжила будь-якихзаходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів тане повідомила колегіальний орган - Андріївську сільську раду Макарівського району Київської області чи її посадових осіб у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник у неї на передодні 37-ї сесії Андріївської сільської ради Макарівського району 04 вересня 2015 рокууприміщенні даної сільської ради по вул. ОСОБА_3, 114, в с. Андріївка Макарівського району Київської області, при розгляді її заяви про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Андріївка по вул. Шевченка, 29, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1ст.1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення«Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».
Крім того, ОСОБА_2, будучи депутатом Андріївської сільської ради,являючись суб'єктом правопорушення за ч.2ст.1727 КУпАПу відповідності з положеннями п.п. «б» п.1 ч.1ст.3Закону України «Про запобігання корупції»та приміткою 1 дост.1727 КУпАП, в порушення вимогст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжила будь-якихзаходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів тазнаючи, що на 37-ї сесії 6-го скликання Андріївської сільської ради приймалось рішення по її заяві, особисто прийняла участь у голосуванні по питанню з приводу затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Андріївка по вул. Шевченка, 29 та проголосувала в умовах реального конфлікту інтиресів під час розгляду вище вказаного питання всупереч вимогам ЗУ «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2ст.1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення«Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».
Відомості про місце, час вчинення, суть адміністративного корупційного правопорушення.
Відповідно до протоколу Андріївської сільської виборчої комісії Макарівського району Київської області від 31 жовтня 2010 року було обрано депутатом Андріївської сільської ради ОСОБА_2.
Відповідно до вимогст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно доКонституції Україниі закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановленийКонституцією України.
Згідно з ч.1ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської етики, зокрема:
1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано;
2) не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях.
Відповідно до частини 3 цієї статті на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановленіЗаконом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Згідно з п.п. «б» п.1 ч.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»та примітки 1 дост.1727 КУпАП, депутати місцевих рад є субєктами правопорушень, передбаченихст.1727 КУпАП«Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».
Статтею 28 Закону України «Про запобігання корупції»визначено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першоїстатті 3 цього Закону(в тому числі депутати місцевих рад), зобовязані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Згідно зіст.15 Закону України «Про правила етичної поведінки», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності.
Вивченням рішень сесій Андріївської сільської ради Макарівського району та протоколів до них, встановлено порушення вищевказаних вимог закону депутатом Андріївської сільської ради Макарівського району шостого скликання ОСОБА_2 під час прийняття сесією відповідної сільської ради рішення №298-37-VI від 04 вересня 2015 року «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Андріївка по вул. Шевченка, 29».
Так, відповідно до вимог п.34 ч.1ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Згідно з ч.6ст.118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, подають клопотання (заяву) до відповідного органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначенихстаттею 122 цього Кодексу.
ОСОБА_2 звернулася напередодні 37 ї сесії 6 го скликання Андріївської сільської ради Макарівського району із заявою про надання їй дозволу затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Андріївка по вул. Шевченка, 29.
Заяву зареєстровано в Журналі заяв Андріївської сільської ради.
Зазначену заяву розглянуто та задоволено 04 вересня 2015 року на 37-й сесії 6 го скликання Андріївської сільської ради Макарівського району, у звязку з чим сесією прийнято рішення №298-37-VI від 04 вересня 2015 року.
Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Андріївка по вул. Шевченка, 29».
ОСОБА_2 як депутат Андріївської сільської ради VI скликання була присутня на засіданні відповідної сесії сільської ради та брала участь у голосуванні по своїй заяві, а саме проголосувала «за», чим порушила вимогист.28 Закону України «Про запобігання корупції», так як з моменту подання до сільської ради відповідної заяви до часу голосування по цій заяві (04 вересня 2015 року), вона як депутат місцевої ради письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомила Андріївську сільську раду (колегіальний орган, в якому здійснювала представницькі повноваження), її депутатів чи по посадових осіб (Андріївського сільського голову, секретаря сільської ради тощо) про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник під час розгляду на сесії сільської ради вищевказаної її заяви, тобто про наявну суперечність між її приватними інтересами та представницькими повноваженнями як депутата сільської ради, що могло вплинути на обєктивність та неупередженість прийняття Андріївською сільською радою відповідного рішення по її заяві (ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»та ст.1727 КУпАП).
Час вчинення правопорушенняу невстановлений час 04 вересня 2015 року, дата виявлення правопорушення 16 серпня 2017 року.
Прокурор Шабанов Е.С. вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.1727 та ч.2 ст.1727 КУпАП, тому просить притягнути її до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на користь держави.
Дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч.1ст.1727 та ч.2 ст.1727 КУпАП.
При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушеннявизнала.
Її вина також підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме:
Протоколом 37 сесії VI скликання Андріївської сільської ради Макарівського району Київської області від 04 вересня 2015 року; копією рішення 37 сесії VI скликання Андріївської сільської ради Макарівського району Київської області від 04 вересня 2015 року (з додатком) «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Андріївка по вул. Шевченка, 29»; поясненнями ОСОБА_4; відповіддю з Андріївської сільської ради № 139 від 17 липня 2017 року; поясненнями ОСОБА_5; поясненнями ОСОБА_2; поясненнями ОСОБА_6; поясненнями ОСОБА_7
У відповідності до вимог ст.ст.33,34,35 КУпАПпри накладення стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, які помякшують відповідальність є щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, помякшуючі обставини, суд вважає, що ОСОБА_2 слідпризначити адміністративне стягнення у межах санкції ч.1ст. 1727 та ч.2 ст.1727 КУпАП, у вигляді штрафу.
Згідно ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Згідност.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Керуючись вимогами ст.36, ст.40-1, ч.1 ст.1727, ч.2 ст.1727 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1727, ч.2ст.1727 КУпАП та з урахуванням ст. 36 КУпАП, піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400.00гривень (три тисячі чотириста гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави (УДКСУ Макарівський район 22030001, код отримувача 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, код банку отримувача 821018) в сумі 320 (триста двадцять) гривень00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.
Суддя Мазка Н.Б.