
Справа№ 161/14054/17
Номер провадження: 2-а/161/997/17
У Х В А Л А
15 вересня 2017 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі:
головуючого – судді Рудської С.М.
при секретарі - Ярмолюк В.С.
розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство – Луцьк» про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотранспортне підприємство - Луцьк" до Виконавчого комітету Луцької міської ради, про скасування п.1 рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 502-1 від 06.09.2017 року,-
В С Т А Н О В И В :
ТзОВ «Автотранспортне підприємство – Луцьк» звернулося в суд з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Луцької міської ради, про скасування п.1 рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 502-1 від 06.09.2017 року, в якому просить: визнати нечинним та скасувати пункт 1 рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 502 -1 від 06.09.2017 року «Про розірвання договорів та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусах маршрутах загального користування» в частині розірвання з 25.10.2017 року Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом № 29 від 06.03.2015 року.
13.09.2017 року позивачем в порядку ст. 117 КАС України подано заяву про забезпечення позову, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії пунктів 1,2,3, 9з.1., 3.2., 3.2.1., 3.2.2., 3.2.3.,3.3.), 4 рішення ВК Луцької міської ради № 502-1 від 06.09.2017 року «Про розірвання договорів та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусах маршрутах загального користування» в частині розірвання з 25.10.2017 року Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом № 29 від 06.03.2015 року, оголошення 14 вересня 2017 року конкурсів на перевезення пасажирів за автобусними маршрутами загального користування № 31 «ТЦ Слон – Боголюби (філія обллікарні)» (за графіком та режим перевезень пасажирів: 4 автобуси в звичайному режимі руху), № 47 «Карбишева – Боголюби (філія обллікарні)» (за графіком та режим перевезень пасажирів: 5 автобусів в звичайному режимі руху), які є, відповідно до п. 1.1., предметом Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом № 29 від 6 березня 2015 року та включені згідно Додатку 1 рішення ВК Луцької міської ради № 502-1 від 06.09.2017 року «Про розірвання договорів та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусах маршрутах загального користування» до об’єктів конкурсів №№ 50,51, відповідно та зобов’язати ВК Луцької міської ради, конкурсний комітет з визначення переможців конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у місті Луцьку утриматись від проведення конкурсу, підписання договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом за автобусними маршрутами № 31 ТЦ «Слон 0 с. Боголюби (філія обллікарні), № 47 «Карбишева – с. Боголюби (філія обллікарні), які є, відповідно до п. 1.1., предметом договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом № 29 від 06.03.2015 року і на час розгляду справи по суті не призначати іншого тимчасового перевізника.
Подане клопотання позивач мотивує тим, що без вжиття таких заходів для відновлення його порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, заяви про забезпечення позову, суд дійшов висновку, що заява про забезпечення позову не підлягає до задоволення.
Відповідно до частини 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
При цьому, суд враховує, що Кодекс адміністративного судочинства України передбачає два способи забезпечення позову: зупинення дії оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються; заборона вчинення певних дій.
Заборона вчиняти певні дії застосовується, якщо потрібно обмежити право відповідача чи будь-якої іншої особи вчиняти певні фактичні чи юридичні дії, що стосуються предмету спору.
У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з майновими наслідками заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Крім того, правова позиція по даному питанню висловлена в постанові Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 № 9 «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» в тій частині, яка стосується загальних положень застосування забезпечення позову, а також у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 № 2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства під час розгляду адміністративних справ», за змістом яких при розгляді заяв про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Також суд має враховувати співмірність вимог клопотання про забезпечення позову заявленим позовним вимогам та обставинам справи.
Однак, проаналізувавши подане клопотання про забезпечення позову, суд дійшов висновку, що доводи позивача є такими, що не підтверджуються існуванням обставин, передбачених частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, за яких може бути застосовано забезпечення позову, оскільки ТзОВ «Автотранспортне підприємство –Луцьк» у клопотанні не наведено, яким чином невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду, а також не зазначено підстав для висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам позивача. Посилання на ймовірні дії відповідача не підтверджені фактичними обставинами справи.
Крім того, у клопотанні про забезпечення адміністративного позову, позивач просить зупинити дії тих пунктів договору № 502-1 від 06.09.2017 року, що не входять в зміст позовних вимог адміністративного позову.
Також, заявником не доведено той факт, що захист прав, свобод та інтересів позивача стане неможливим без вжиття заходів по забезпеченню позову, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, та не надано жодного доказу на доведення таких обставин та підстав.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову до задоволення не підлягає.
Керуючись ст.ст. 117-118, 185, 186 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство – Луцьк» про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотранспортне підприємство - Луцьк" до Виконавчого комітету Луцької міської ради, про скасування п.1 рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 502-1 від 06.09.2017 року – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області ОСОБА_1