Ухвала суду № 68964092, 14.09.2017, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
14.09.2017
Номер справи
914/1803/17
Номер документу
68964092
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про порушення провадження у справі про банкрутство

14.09.2017 р. Справа№ 914/1803/17

Господарський суд Львівської області у складі судді Гутьєвої В.В.

при секретарі Петровській Н.Я.

розглянув у підготовчому судовому засіданні матеріали справи за заявою кредитора: Головного управління ДФС у Львівській області, м. Львів

про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191)

за участю представників:

від кредитора: ОСОБА_1 начальник відділу, ОСОБА_2 старший державний інспектор

від боржника: не зявився

Відповідно до ст.20 ГПК України розяснено право відводу судді. Відводу судді заявлено не було. На підставі ст.22 ГПК України розяснено процесуальні права та обовязки сторін.

ВСТАНОВИВ:

Суть заяви: 31.08.2017 р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла заява Головного управління ДФС у Львівській області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191).

01.09.2017 р. суддею було здійснено електронний запит на автоматизоване визначення кандидатури арбітражного керуючого.

01.09.2017 р. до суду в електронному вигляді надійшла довідка щодо автоматизованого відбору арбітражного керуючого, відповідно до якої автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1002 від 01.09.2017 р.

Ухвалою суду від 04.09.2017 р. заяву Головного управління ДФС у Львівській області про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація прийнято до розгляду; арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою ОСОБА_3 зобовязано упродовж трьох днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191) відповідно до вимог ст. 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом; підготовче засідання суду призначено на 14.09.2017 р.

14.09.2017 р. представники кредитора в судове засідання зявились, вимоги ухвали суду від 04.09.2017 р. виконали повністю, надали суду довідку Управління державної казначейської служби України у Личаківському р-ні м. Львова Л/о за вих. № 02-71/592 від 13.09.2017 р. про зарахування судового збору в дохід Державного бюджету України, копію довідки про банківські рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація, розрахунок суму безспірності вимог до боржника.

Представники кредитора в судовому засіданні вимоги про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація підтримали повністю з підстав, викладених в заяві про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документах, поясненнях, наданих в судовому засіданні.

14.09.2017 р. представник боржника в судове засідання не зявився, вимог, викладених в ухвалі суду від 04.09.2017 р. не виконав.

Частиною 3 статті 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону до заяви про порушення справи про банкрутство додаються, зокрема, рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора.

Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону до заяви кредитора додаються також, зокрема, копія виконавчого документа; до заяви кредитора органу державної податкової служби чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами.

Відповідно до п. 41.2 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з абзацом першим п. 95.3 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 р. № 22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 12.4 вказаної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.

Як вбачається з матеріалів справи, вимоги кредитора обґрунтовуються постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/2086/16 від 23.08.2016 р., відповідно до якої, вирішено стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (код ЄДРПОУ 39211191) у банках, що його обслуговують та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів у розмірі 2 668 204 (два мільйони шістсот шістдесять вісім тисяч двісті чотири) грн. 67 коп. до бюджету.

До матеріалів справи долучено копії інкасових доручень про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація коштів відповідно до постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/2086/16 від 23.08.2016 р. 20.08.2016 р. та 25.10.2016 р. інкасові доручення виставлялись для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу з єдиного відкритого рахунку боржника в АТ «АРТЕМ-БАНК», однак повертались без виконання у звязку з відсутністю коштів на рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація. Відповідно до даних про банківські рахунки, 26.05.2017 р. єдиний рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація, відкритий в АТ «АРТЕМ-БАНК» за № 2600612509001, МФО 300885, закрито.

Відповідно до довідки Головного управління ДФС у Львівській області від 16.08.2017 р. за вих. № 4286/9/13-01-17-04-09 про суми податкового боргу платника податків стосовно боржника заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація перед Головним управлінням ДФС у Львівській області станом на 14.08.2017 р. становить 2 668 096,09 грн., з них: 1 523 494,47 грн. основний борг, 1 144 601,62 грн. штрафні санкції. До заяви додано докази вжиття заходів щодо розшуку майна боржника, а саме: копію запиту до Центру надання послуг повязаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Львів та Пустомитівського району від 09.11.2015 р. за вих. № 17555/1 для надання інформації про рухоме майно (автотранспорт) Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація, копію запиту до Держгірпромнагляду у Львівській області від 09.11.2015 р. за вих. № 17554/3 про наявність великотоннажних та інших технічних транспортних засобів, копію запиту до Управління Держкомзему у м. Львові від 09.11.2015 р. за вих. № 17553 з метою надання інформації про нерухоме майно (земельні ділянки), які перебувають у власності та (або) оренді боржника, копію запиту до Державної інспекції сільського господарства від 09.11.2015 р. щодо рухомого майна (автотранспорту) Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація. Майна боржника не виявлено.

Зазначені документи підтверджують вжиття Головним управлінням ДФС у Львівській області у заходів щодо отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.

Станом на момент звернення кредитора із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація безспірні вимоги Головного управління ДФС у Львівській області становлять 1 523 494,47 грн. податкової заборгованості (основного боргу).

Таким чином, вимоги кредитора до боржника на суму 1 523 494,47 грн. основного боргу є безспірними, перевищують суму в 300 розмірів мінімальної заробітної плати, не задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для її погашення строку. Доказів погашення вказаної суми заборгованості станом на день розгляду справи суду не надано.

За таких обставин суд вважає, що кредитором доведено неплатоспроможність боржника та обґрунтовано наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація.

Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

01.09.2017 р. автоматизованою системою документообігу суду визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 для виконання повноважень розпорядника майна у справі № 914/1803/17 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191). Ухвалою суду від 04.09.2017 р. арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою ОСОБА_3 зобовязано упродовж трьох днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191) відповідно до вимог ст. 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

11.09.2017 р. на адресу суду надійшла заява від арбітражного керуючого ОСОБА_3 про участь у справі № 914/1803/17 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (за вхідн. № 30624/17 від 11.09.2017 р.). До заяви арбітражного керуючого ОСОБА_3 долучено копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1002 від 21.05.2013 р., договір СТД № 3406305 страхування відповідальності арбітражного керуючого, який укладений ПрАТ «Українська акціонерна страхова компанія «АСКА» з ОСОБА_3.

08.09.2017 р. на адресу суду надійшла заява від арбітражного керуючого ОСОБА_4 про участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація та призначення розпорядником майна боржника (за вхідн. № 3738/17 від 08.09.2017 р.), також 13.09.2017 р. на адресу суду надійшла заява від арбітражного керуючого ОСОБА_5 про призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (за вхідн. № 3834/17 від 13.09.2017 р.)

Заяви арбітражних керуючих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підлягають відхиленню, оскільки відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. 01.09.2017 р. автоматизованою системою документообігу суду визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 для виконання повноважень розпорядника майна у справі № 914/1803/17 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація. 11.09.2017 р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла заява від арбітражного керуючого ОСОБА_3 про участь у справі № 914/1803/17 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація. Враховуючи, що автоматизованою системою документообігу суду визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 для виконання повноважень розпорядника майна, від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява про надання згоди щодо призначення його розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація, тому суд вважає за необхідне призначити розпорядником майна у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація арбітражного керуючого ОСОБА_3.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до господарського суду у випадках, передбачених цим Законом; скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом; залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їхньої діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами; запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їх згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів шляхом направлення офіційних запитів до держателя або адміністратора відповідного реєстру; подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно з ч. 2 ст. 98 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний: неухильно дотримуватися вимог законодавства; здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську, інвестиційну та іншу діяльність боржника, його становище на ринках та надавати результати таких аналізів господарському суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у порядку, встановленому законодавством; створювати умови для проведення перевірки додержання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства; здійснювати заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці відповідно до встановлених законодавством вимог; у порядку, встановленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; надсилати органам внутрішніх справ чи органам прокуратури повідомлення про факти порушення законності, виявлені в діяльності працівників підприємств та організацій, що містять ознаки дії (бездіяльності), переслідуваної у кримінальному чи адміністративному порядку; виконувати інші повноваження, передбачені законодавством про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно з ч. 2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна. Суд вважає за необхідне встановити арбітражному керуючому ОСОБА_3 грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна у справі № 914/1803/17 в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень за рахунок кредитора з щомісячною виплатою розпоряднику майна, про що докази щомісячно надавати суду.

У процесі виготовлення ухвали суду за результатами проведення підготовчого засідання, суду стало відомо, що після проведення підготовчого засідання та прийняття відповідного рішення за результатами підготовчого засідання поштою на адресу суду надішла заява арбітражного керуючого ОСОБА_6 про участь у справі, отримана та зареєстрована канцелярією Господарського суду Львівської області 14.09.2017 р. о 11 год. 43. хв., тобто після проведення підготовчого засідання. Зазначена заява не була предметом розгляду у судовому засіданні з причин її відсутності, а відтак, з приводу цієї заяви не приймалось судове рішення.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 1, 2, ч. 3 ст. 10, ст. 16, ст.ст. 19, 22, абз. 1 ч. 1. ст.114, ч. 2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 86 ГПК України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191).

2. Визнати вимоги кредитора Головного управління ДФС у Львівській області на суму 1 523 494,47 грн. основного боргу, 1 144 601,62 грн. штрафних санкцій.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191).

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариством з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191).

5. Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого ОСОБА_3, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1002 від 01.09.2017 р., адреса: 33004, Рівненський р-н, с. Вересневе, вул. Центральна, 2.

Встановити арбітражному керуючому ОСОБА_3 грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень за рахунок ініціюючого кредитора з щомісячною виплатою розпоряднику майна, про що докази щомісячно надавати суду.

6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сантехніка та механізація (79070, м. Львів, вул. Довженка, 3/15; код ЄДРПОУ № 39211191), текст якого додається.

7. Розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому ОСОБА_3:

-до 30.10.2017 р. надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;

-повідомити усіх виявлених кредиторів про час та місце проведення попереднього судового засідання, докази повідомлення надати суду;

-до 30.10.2017 р. скласти і подати до господарського суду на розгляд (затвердження) реєстр вимог кредиторів;

-до 03.11.2017 р. організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;

-надати суду відомості про майно боржника;

-надати суду документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника;

-надати суду висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства;

-надати суду документально підтверджений звіт про проведену роботу.

8. Попереднє засідання суду призначити на: 06.11.17 р. на 10:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014; м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2 поверх, зал судового засідання.

9. Участь у судовому засіданні повноважних представників кредиторів, боржника, розпорядника майна - обовязкова.

10. Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, засновнику боржника, розпоряднику майна, Сихівському районному суду м. Львова (відповідно до вимог ч. 16 ст.16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом), Сихівському ВДВС м. Львів, Галицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, Відділу з питань банкрутства ГУЮ у Л/о та державному реєстратору.

Відповідно до ч. 13 ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені ст.ст. 91-93 ГПК України.

Суддя Гутьєва В.В.