
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
______________________
10002, м. Житомир, м-н Путятинський, 3/65, тел.(0412)48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
ОКРЕМА УХВАЛА
Від "18" вересня 2017 р. Справа № 906/564/17
За позовом Заступника прокурора Житомирської області в інтересах держави
(м. Житомир)
До 1. Комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" (м. Новоград-Волинський)
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "АРМ-Електро" (м. Коростень, Житомирської області)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Новоград-Волинське Управління Державної казначейської служби України у Житомирській області (Житомирська обл., м. Новоград-Волинський)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Новоград-Волинська міська рада (Житомирська обл., м. Новоград-Волинський)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача
- Державна аудиторська служба України в особі його територіального органу - Управління Північного офісу Держаудитслужби у Житомирській області
про визнання недійсним протокольне рішення №7 від 04.05.2017р., визнання недійсним договір підряду №42 від 11.05.2017р.
Суддя Машевська О.П.
Як дійшов висновку Конституційний Суд України, комунальні унітарні підприємства є суб'єктами господарювання, які надають життєво необхідні послуги населенню, наприклад, з водопостачання, опалення, вивезення сміття та відходів тощо, і в основі їх діяльності покладені інтереси територіальної громади ( п.п. 3.4 та 3.6 мотивувальної частини Рішення від 20 червня 2007 року N 5-рп/2007 у справі 1-14/2007 (справа щодо кредиторів підприємств комунальної форми власності).
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" ( надалі - Комунальне підприємство) за організаційно-правовою формою, є унітарним комунальним підприємством , яке забезпечує потреби територіальної громади м. Новоград-Волинського з централізованого опалення та гарячого водопостачання, основним напрямом діяльності якого є виробництво та транспортування теплової енергії.
Рішенням суду від 11.09.2017року у цій справі встановлено, що на підставі рішення 12-ї чергової сесії міської ради сьомого скликання від 20.04.2017р. № 294 та відповідно до заходів Інвестиційної програми на 2017рік , Комунальне підприємство за допомогою авторизованого електронного майданчику "Держзакупівлі. Онлайн" в електронній системі Prozorro (https: dzo.com.ua/tenders) 21.04.2017 року розмістило оголошення про закупівлю робіт за предметом закупівлі "Реконструкція котельні по вул. Шевченко,1 в м. Новоград-Волинський Житомирської області ДСТУ БД.1.1-1:2013 за кодом CPV за ДК 021:2015-45330000-9 (Водопровідні та санітарно-технічні роботи) з очікуваною вартістю - 3 413 132 , 00 грн , процедура закупівлі - допорогові закупівлі.
Зокрема технічні вимоги до предмета закупівлі передбачають монтаж системи для охоронно-пожежної сигналізації котельні.
При цьому відомість обсягів робіт, доведена Комунальним підприємством до відома учасників закупівлі, в розділі "охоронно-пожежна сигналізація" містить лише перелік необхідного обладнання та матеріалів, а саме: сповіщувач ПС автоматичний димовий фотоелектричний, радіоізотопний, світловий у нормальному виконанні (4 шт.), провід, що прокладається у коробах, сумарний переріз до 6 кв. мм ( 100м х0,45), коробка універсальна УК-2П (1 шт.), провід ТРВ 1х2х0,5мм ( 1000м х0,045), сигналізатор СПД-3,2 (4 шт.)
В ході вирішення спору, Комунальне підприємство визнало, що у складі робіт з монтажу системи для охоронно-пожежної сигналізації котельні в межах Робочого проекту "Реконструкція котельні по вул. Шевченко,1 в м. Новоград-Волинський Житомирської області" не передбачені роботи з попередження пожежної безпеки на підприємстві шляхом виводу сигналу від приймально-контрольного приладу на пульт централізованого спостереження.
Про необхідність виконання цих робіт на всіх підконтрольних будівлях ( котельнях, в тому числі, тій, що підлягала реконструкції) у строк до 01.06.17р. Новоград-Волинським міськрайонним відділом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області було видано припис № 83 про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної пожежної безпеки від 04.07.2016р.
Вимога обладнати всі котельні сертифікованою пожежною сигналізацією з виводом сигналу від приймально-контрольного приладу на пульт централізованого спостереження ґрунтується на п.п.1.2 п.1 Розділу V Правил пожежної безпеки в Україні , згідно якого будинки, приміщення та споруди повинні обладнуватися системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2010 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту».
Судом також встановлено, що у п. п. 1.6. п.1 Розділу V Правил пожежної безпеки в Україні передбачено, що обєкти з масовим перебуванням людей, потенційно небезпечні обєкти та обєкти підвищеної небезпеки повинні мати телефонний зв'язок із найближчим пожежно-рятувальним підрозділом або з центром прийняття тривожних оповіщень населеного пункту.
Комунальне підприємство, здійснюючи закупівлю робіт з реконструкції котельні по вул. Шевченко,1 в м. Новоград-Волинський, у Тендерній документації передбачило наявність у виконавця робіт дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки.
До початку проведення закупівлі робіт з реконструкції котельні по вул. Шевченко,1 в м. Новоград-Волинський, Комунальному підприємству Управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради було повідомлено, що кошти для виконання робіт з попередження пожежної безпеки в сумі 950 тис. грн буде включено в проект плану соціально-економічного та культурного розвитку міста Новоград-Волинського на 2017-2020роки.
В ході вирішення цього спору судом не встановлювались обставини включення в проект плану соціально-економічного та культурного розвитку міста Новоград-Волинського на 2017-2020роки коштів для виконання робіт з попередження пожежної безпеки в сумі 950 тис. грн та загалом, чи останній затверджений Новоград-Волинською міською радою.
Однак судом достовірно встановлено, що після 06.09.2016року та до початку проведення закупівлі робіт з реконструкції котельні по вул. Шевченко,1 в м. Новоград-Волинський, Комунальне підприємство не вживало всіх можливих заходів для включення до Робочого проекту "Реконструкція котельні по вул. Шевченко,1 в м. Новоград-Волинський Житомирської області" робіт з попередження пожежної безпеки шляхом виводу сигналу від приймально-контрольного приладу на пульт централізованого спостереження та виділення для цих робіт необхідних коштів, зокрема, місцевого бюджету.
Відповідно до ст. 90 ГПК України, господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 86, 90 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1.Окрему ухвалу надіслати директору Комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" ОСОБА_1
2. Директору ОСОБА_1 розглянути окрему ухвалу та вжити заходів для усунення виявлених судом порушень вимог п. п. 1.2 та 1.6 п.1 Розділу V Правил пожежної безпеки в Україні.
3. Про результати розгляду окремої ухвали повідомити господарський суд Житомирської області в строк до 30 жовтня 2017р. включно.
Попередити, що невжиття заходів щодо окремої ухвали суду тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрема ухвала підлягає оскарженню в загальному порядку.
Суддя Машевська О.П.
Друк. :
Віддрукувати:
1- у справу
2- прок. Житом. обл. (у книзі нарочним)
3- відповідачу-1 (рек.)
4- відповідачу-2 (простою)
5- третій особі Казначейству (простою)
6- третій особі - Новоград-Волинська міська рада (11700 Україна, Житомирська область, місто Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16) (простою)
7- третій особі Управління Північного офісу Держаудитслужби у Житомирській області (10014, м. Житомир, ОСОБА_2 Корольова, 12) простою