ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
04.08.06 Справа № 3/347ад.
Суддя Доманська М.Л., при секретарі судового засідання Буймирській О.В., розглянувши матеріали справи за позовом
Прокурора м. Алчевська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області, м. Алчевськ Луганської області
до Приватного виробничо-комерційного підприємства " Донбас-ресурси", м. Алчевськ Луганської області
про стягнення 34 171 грн. 61 коп.
в присутності представників сторін:
від позивача – Петрищева К.В. (дов. від 04.01.06 № 55/01-10),
від відповідача –не прибув (явка обов'язкова),
від заявника: Гришина Т.А.,
в с т а н о в и в:
Суть спору: заявлено вимогу про стягнення з відповідача на користь позивача недоїмки по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 32035 грн. 00 коп., фінансових санкцій в сумі 1981 грн. 75 коп. та пені –154 грн. 86 коп.
Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав законної сили з 01.09.05, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи суб'єктний склад сторін у справі, характер спору, де в якості позивача виступає суб'єкт владних повноважень, та з урахуванням рекомендацій Верховного суду України, провадження у даній справі продовжено за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, додатково надані документи, вислухавши представників позивача та заявника, суд прийшов до наступного.
Засади і механізми системи функціонування загальнообов‘язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України від 09.07.03 № 1058-ІУ “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон).
Відповідно до ст.1 Закону страхові внески –це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 Закону страхувальники (роботодавці) зобов‘язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України встановлений однойменною Інструкцією, затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.04 № 64/8663 (далі –Інструкція).
Розміри страхових внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України “Про збір на обов‘язкове державне Пенсійне страхування” (п.4 Інструкції).
З матеріалів справи вбачається, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області, як платник збору на обов‘язкове державне пенсійне страхування та своєчасно не перераховує названий збір, у зв‘язку з чим за ним утворилась заборгованість станом на 06.07.06 у сумі 34 171 грн. 61 коп., з них: 32 035 грн. 00 коп. - недоїмка, 1981 грн. 75 коп. - штрафні санкції, 154 грн. 86 коп. - пеня
Згідно зі ст. 106 Закону позивач направив відповідачеві відповідні вимоги про сплату заборгованості на загальну суму 34 171 грн. 61 коп., з них: 32 035 грн. 00 коп. - недоїмка, 1981 грн. 75 коп. - штрафні санкції, 154 грн. 86 коп. - пеня, які заявник просить стягнути з відповідача на користь позивача.
Відповідач відзиву на позов не надав, позовні вимоги не спростував, доказів погашення заявленої у позові суми не надав.
Оцінивши доводи позивача, заявника, обставини справи у їх сукупності, суд вважає позов обґрунтованим, а позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення повністю, з огляду на наступне.
Позовні вимоги щодо стягнення з відповідача недоїмки в сумі 32 035 грн. 00 коп., 1981 грн. 75 коп. - штрафних санкцій та 154 грн. 86 коп. пені відповідають чинному законодавству, документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, у тому числі карткою особового рахунку відповідача, відповідними рішеннями позивача про застосування фінансових санкцій, розрахунками сум страхових внесків відповідача, розрахунками фінансових санкцій та пені позивача, тому підлягають до задоволення повністю.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки позивач та заявник звільнені від їх сплати у встановленому законом порядку, віднесення судових витрат на відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, у даному випадку не передбачено чинним законодавством, у тому числі ст. 94 КАС України.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом п'ятиденного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Приватного виробничо-комерційного підприємства "Донбас-ресурси", Луганська область, м. Алчевськ, вул. Горького, 99 А, код 32330471,
- на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Ленінградська, 43, код 21792347, недоїмку по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 32035 грн. 00 коп., фінансових санкцій в сумі 1981 грн. 75 коп. та пені –154 грн. 86 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 08.08.06 у відповідності до вимог ст. 167 КАС України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.Л. Доманська