Постанова № 68955319, 13.09.2017, Холодногірський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
13.09.2017
Номер справи
642/3716/17
Номер документу
68955319
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

13.09.2017

Справа №642/3716/17

Провадження №2а/642/404/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(скорочене провадження)

13 вересня 2017 р. Ленінський районний суд м. Харкова в складі головуючого судді - Скляренка С.О., розглянувши у скороченому провадженні в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини А 0501, Харківського обласного військового комісаріату, Головного Управління Пенсійного фонду України у Харківській області про визнання протиправними діянь, зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

Представник позивача - ОСОБА_2 звернувся до суду із адміністративним позовом в якому просить: 1) Визнати протиправними дії (бездіяльність) військової частини А 0501 щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 19.08.2015 за №4/6455, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; 2) Визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів з неправильним визначенням розміру грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1, яка не передбачала в складі грошового забезпечення ОСОБА_1 щомісячної додаткової грошової винагороди, допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; 3) Зобов'язати військову частину А 0501 (код ЄДРПОУ 24976272) скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, щомісячну додаткову грошову винагороду, допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355), подати протягом трьохтижневого строку, з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України; 4) Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат(код ЄДРПОУ08166355) після отримання від військової частини А 0501 (код ЄДРПОУ 24976272) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби яка містить щомісячну додаткову грошову винагороду, допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подати зазначену довідку до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ14099344), включити у розрахунок грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) щомісячну додаткову грошову винагороду , допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби; 5) Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області(код ЄДРПОУ: 14099344) після отримання від Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода, допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, здійснити виплату ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) недоплаченої частини основного розміру пенсії з 25 січня 2017року, подати протягом півтора місяця строку, з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач проходив військову службу в Збройних силах України (далі ЗСУ) з 24.05.1990 по 13.08.2015 в військовій частині А 0501 (далі - в/ч ) яка після оголошення про проведення мобілізації в Україні, перейшла на штат військового часу та внаслідок чого було змінено найменування військової частини з А 0501 на військову частину польова пошта В 6250 (далі - в/ч пп.), з якої в подальшому і звільнився позивач, а з 01.07.2017 в/ч пп. перейшла на найменування в/ч. Позивач є пенсіонером Міністерства оборони, пенсія призначена з 14.08.2015 відповідно до ст. 13 Закону України №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ( далі закон №2262-XII). При призначенні пенсії головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області (далі ГУ ПФУ в Харківській області) позивачу був врахований посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 35%, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці. Однак, у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача, виданої в/ч пп. від 19.08.2015 за № 4/6455 не були включені: щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, які позивач отримував за останні 24 місяці перед звільненням з лав ЗСУ під час служби у в/ч та в/ч пп. та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Не включення в довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування вважає протиправним та таким, що призвело до отримання пенсії за вислугу років у меншому ніж належить позивачу розмірі.

Від представника відповідача - Військовї частини А 0501 письмові заперечення до суду не надійшли.

Від представника відповідача - Харківського ОВК у встановлений строк надійшли письмові заперечення, в яких просить відмовити в задоволенні позову, зазначивши зокрема про те, що і з індексації,і з розміру одноразової грошової допомоги при звільненні не сплачено страхові внески та не враховано положення постанови Кабінету міністрві України від 17.01.2011 №691/03-30.

Від представника відповідача - Головного Управління Пенсійного фонду України у Харківській області у встановлений строк надійшли письмові заперечення, в яких просять відмовити в задоволенні позовних вимог, зазначивши зокрема про те, що щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, не належать до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія. В довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, яка міститься в матеріалах пенсійної справи, щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не включена, тому підстав для її включення до розрахунку пенсії немає. Крім цього, ГУ ПФУ в Харківській області посилається на те, що довідка носить інформаційний характер, а отже не є документом, на підставі якого обчислюється пенсія.

Згідно зі ст. 183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню у порядку скороченого провадження. При цьому суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши письмові докази у їх сукупності, вважає заявлені позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1, проходив військову службу в ЗСУ, отримує пенсію за вислугу років відповідно до закону №2262-XII, як особа звільнена з військової служби та перебуває на пенсійному обліку у ГУ ПФУ в Харківській області.

З 14.08.2015 позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до закону № 2262-XII. При обчисленні пенсії ГУ ПФУ в Харківській області врахувало грошове забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 35%, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці.

Відповідно до грошового атестата серія ЗУ № 182089, виданої в/ч пп.та наказу командира в/ч №164від 27.07.2015 вбачається, що на час звільнення позивача з військової служби розмір його грошового забезпечення включав щомісячну додаткову грошову винагороду, яка становила 60% місячного грошового забезпечення. Довідкою в/ч від 09.06.2017 №10/479 підтверджено, що ОСОБА_1 отримував щомісячну додаткову грошову винагороду з моменту ії введення з 01.04.2013 по липень 2015 року, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, в тому числі по місяцях.

Відповідно до наказів командира в/ч пп.від 27.06.2013 № 140, від 27.12.2013 № 305, від 24.09.2013 №219, від 24.12.2014 №185 вбачається, що позивач отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Довідкою військової частини А 0501 від 02.06.2017 №10/471 підтверджено, що ОСОБА_1 отримував грошову допомогу на оздоровлення за 2013 рік у сумі 3435,43 грн., та за 2014 рік у сумі 3435,43 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2013 рік у сумі 3435,43 грн. та за 2014 рік у сумі 3435,43 грн., з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Позивач 30.06.2017 звертався до в\ч пп. в якій просив в\ч пп. скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які він отримував під час служби в військовій частині А 0501, і з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та подати нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_1 до Харківського ОВК.

Військовою частини А 0501 10.07.2017 надано відповідь про відсутність підстав для включення щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань , у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.

Крім того, позивач 29.06.2017 звертався до Харківського ОВК з заявою про усунення порушень в оформленні документів для призначення пенсії - направлення отриманої від військової частини довідки про додаткові види грошового забезпечення, яка містить щомісячну грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань до ГУ ПФУ в Харківській області.

Харківський ОВК 21.07.2017 надав відповідь згідно якої законодавством не передбачено включення щомісячної додаткової грошової винагороди , грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.

29.06.2017 позивач звертався до ГУ ПФУ в Харківській області з заявою про усунення порушень при призначенні пенсії після отримання нової довідки про додаткові види грошового забезпечення, яка містить щомісячну грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань , призначити та виплачувати пенсію в розмірі, обчисленому із врахуванням нової довідки.

ГУ ПФУ в Харківській області 21.07.2017 надано відмову в проведенні призначення з посиланням на те, що чинним законодавством не передбачено включення щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.

Відповідно до пунктів 1,2 статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі закон №2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

ПостановоюКабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» (з наступними змінами) встановлено щомісячну додаткову грошову винагороду (далівинагорода) для окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 7 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі постанова №1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови №1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої повязана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 закону України №2011-XII), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом України №2011-XII також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина першастатті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 Постанови №1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови №1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).

Відповідно до ч.1 ст.43 закону України №2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV.

Згідно ч.2 ст.43 Закону України №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 1січня 2011 року страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 7 ПКМ України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» ( далі - постанова №393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне.

Згідно зі ст. 41 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно п. 1.2 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міноборони від 11.06.2008 №260, до складу грошового забезпечення входять:

посадовий оклад, оклад за військовим званням;щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України. Такий перелік затверджений постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Зазначений Перелік не містить таких видів виплат, як щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань ,премії за підсумки 2012 року, винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань які позивач отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

В силу ч. 1 ст. 244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватись іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Згідно постанови Верховного Суду України від 20.10.2015 у справі №21-2942а15 щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Згідно постанови Верховного Суду України від 10.03.2015 у справі №21-70а15 аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Згідно постанови Верховного Суду України від 20.02.2012 у справі № 21-430а11, за змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Із зазначених вище підстав суд вважає, що пенсія позивачу повинна виплачуватись в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення до якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань ,премії за підсумки 2012 року, винагороди за тривалість безперервної військової служби за 25 років.

Відповідно до ст. 71 КАС Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що відповідачами не надано доказів наявності підстав для не врахування при обчисленні розміру пенсії позивача щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань тому вимоги щодо визнання протиправними дій відповідачів щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань які позивач отримував в період проходження військової служби, зобовязання скласти нову довідку, подати її, призначити та виплачувати позивачу пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових здійснити виплату позивачу недоплаченої частини основного розміру пенсії, підлягають задоволенню.

Разом з тим, суд вважає, що позивачем при зверненні до суду з даним позовом не пропущено строку, визначеного ч.2 ст.99 КАС України, оскільки позивач просить здійснити виплату недоплаченої частини основного розміру пенсії з 24 січня 2017 року, тобто в межах 6-місячного строку звернення до суду.

Крім того, позивач, звертаючись до суду із позовом, порушив питання про здійснення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі.

Відповідно до ч. 1ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, а також приписи ст.ст. 2,3,14 КАС України щодо обов'язковості судових рішень, ст.181 КАС України щодо процесуальної можливості сторони виконавчого провадження оскаржити дії державного виконавця у процесі виконання судового рішення, суд не вбачає підстав для встановлення контролю за виконанням даного рішення шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання.

З врахуванням встановлених під час судового розгляду справи обставин, суд приходить до висновку, що позивачем обрано належний спосіб захисту порушеного права, однак позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 22, 58, 64 Конституції України, ст. ст. 2,4, 6-11,71, 86, 94, 158 163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, ст. 41 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», п. 7 ПКМ України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 7 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до військової частини А 0501, Харківського обласного військового комісаріату, головного Управління Пенсійного фонду України у Харківській області, про визнання протиправними діянь, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії (бездіяльність) військової частини А 0501 щодо не внесення у довідку від 19.08.2015 за №4/6455 про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_1 щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів з неправильним визначенням розміру грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1, яка не передбачала в складі грошового забезпечення ОСОБА_1 щомісячної додаткової грошової винагороди, допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зобов'язати військову частину А 0501 (код ЄДРПОУ 24976272) скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, щомісячну додаткову грошову винагороду, допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355).

Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат(код ЄДРПОУ08166355) після отримання від військової частини А 0501 (код ЄДРПОУ 24976272) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби яка містить щомісячну додаткову грошову винагороду, допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подати зазначену довідку до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ14099344), включити у розрахунок грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) щомісячну додаткову грошову винагороду , допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби .

Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області(код ЄДРПОУ: 14099344) після отримання від Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода, допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, здійснити виплату ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) недоплаченої частини основного розміру пенсії з 25 січня 2017 року.

Стягнути за Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань військової частини А 0501 (вул. Горішного, м. Чугуїв, Харківська обл., 63505, код ЄДРПОУ 24976272) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп..

Стягнути за Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Харківського обласного військового комісаріату (вул. Кацарська, 56, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 08166355) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 640 (шістьсотсорок) грн. 00 коп..

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд міста Харкова шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя С.О.Скляренко