
Справа№ 640/10782/17
н/п 3/640/3028/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" вересня 2017 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Божко В.В., за участю представника Харківської митниці ДФС ОСОБА_1, особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши матеріал про порушення митних правил у відношенні громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_1), що зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 483 МК України, -
встановив:
17.03.2017 о 07 год. 51 хв. в зону митного контролю МАПП Гоптівка митного поста Щербаківка Харківської митниці ДФС з України в напрямку Російської Федерації вїхав автомобіль DACIA LOGAN, реєстр. номер НОМЕР_2 під керуванням гр-на України ОСОБА_2 Разом з ним, в якості пасажира, прямував гр-н України ОСОБА_3
Формою проходження митного контролю вказані громадяни обрали смугу спрощеного митного контролю зелений коридор, тобто своїми діями заявили, що предметів заборонених, обмежених до переміщення через митний кордон України, або товарів у обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення, не мають.
Після виведення автомобіля на підставі орієнтування УСБ України в Харківській області на смугу червоний коридор, під час усного декларування гр-н ОСОБА_2 також заявив, що ніяких товарів та предметів, які підлягають обовязковому декларуванню або заборонених, не переміщує.
Однак, при здійсненні подальшого митно-прикордонного огляду транспортного засобу, в багажному відділенні автомобіля після часткового демонтажу обшивки, в технологічних порожнинах з боку лівого та правого заднього крила автомобіля, було виявлено 14 полімерних пакунків замотаних скотчем з камінням різного розміру та кольору, що мають зовнішні ознаки необробленого бурштину, які гр-н ОСОБА_2 намагався перемістити через митний кордон України з приховуванням від митного контролю способом, що утруднює їх виявлення.
За п.3 ч.1 ст.1 Закону України від 18.11.1997 № 637/97-ВР Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними бурштин в сировині, необробленому та обробленому вигляді, відноситься до дорогоцінного каміння органогенного утворення.
В судовому засіданні особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 з протоколом про порушення митних правил, складеному відносно нього не погодився, посилаючись на те, що автомобіль, на якому він перетинав 17.03.2017 р. митний кордон, придбав 15.03.2017 р. та не знав, що в технологічних порожнинах з боку лівого та правого заднього крила автомобіля знаходяться які-небудь предмети. Просив про закриття провадження по справі.
Представник Харківської митниці ДФСв судове засідання зявився, подання митниці підтримав та просив призначити стягнення в вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів порушення та їх конфіскацію.
Суд, вислухавши думку представника митниці, особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та перевіривши представлені матеріали, вважає, що в діях ОСОБА_2 маються ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, тобто переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утрудняють виявлення таких товарів.
Відповідно дост. 129 Конституції Українирозгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.
Відповідно до ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Факт вчинення правопорушення підтверджується протоколом про порушення митних правил № 235/80700/17/а.с.6-8/, висновком /а.с.1-2/, фототаблицею до протоколу про ПМП від 17.03.2017 р. № 235/80700/17 /а.с.9-12/, поясненнями понятих ОСОБА_4, ОСОБА_5 /а.с.13, 15/, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу /а.с.19/, висновком Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи ДПМЕ ДФС /а.с.38-43/, доповідною запискою інспектора /а.с.4/.
Відповідно до висновку експерта Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи ДПМЕ ДФС № 142005902-0187 від 15.06.2017 р., предмети, які вилучені за протоколом про ПМП № 235/80700/17 ідентифіковано як дорогоцінне каміння органогенного утворення бурштин (різновиду сукциніт), в стані сировини, загальною вагою нетто 6710,9 гр., загальною вартістю 770210,1 грн.
Таким чином, приведеною сукупністю доказів в повному обсязі доведена вина правопорушника в порушенні митних правил передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.
Зазначеною нормою митного кодексу України, передбачено штраф в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Доводи ОСОБА_2 про його необізнаність щодо знаходження яких-небудь предметів в технологічних порожнинах з боку лівого та правого заднього крила автомобіля, на якому він перетинав митний кордон, суд не приймає до уваги, оскільки відповідальність несе особа, яка переміщує через митний кордон ний кордон України товари з приховуванням від митного контролю з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утрудняють виявлення таких товарів.
При накладенні стягнення суд у відповідності до ст. 33 КпАП України, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Згідно ст.34,35 КУпАПобставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_2 не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь вини, обставини справи, та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, не маючи підстав для незастосування.
Витрати митниці, повязані зі справою про порушення митних правил за зберігання предмету правопорушення, відсутні.
У відповідності зі ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.
Керуючись ст. ст. 279, 283 КУпАП України, ст.ст. 197, 458, 467, 483, 520, 522, 527, 528 МК України, ст. 41, 129 Конституції України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у здійсненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 483 МК України, та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 770 210 (сімсот сімдесят тисяч двісті десять) грн. 10 коп. (Отримувач УДКСУ у м. Харкові Харківської області, розрахунковий рахунок №31112106705002, код ЄДРПОУ 37999649, МФО 851011, банк отримувача ГУ ДСКУ у Харківській області, призначення платежу "оплата штрафу по постанові суду по протоколу про порушення митних правил № 235/80700/17 від 17.03.2017 року від ОСОБА_2В.).
Вилучений згідно з протоколом № 235/80700/17 предмет порушення митних правил, а саме: дорогоцінне каміння органогенного утворення бурштин, в стані сировини, загальною вагою нетто 6710,9 гр., загальною вартістю 770 210 грн. 10 коп., який зберігається на складі Харківської митниці ДФС - конфіскувати на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня її винесення апеляційної скарги до Апеляційного суд Харківської області через Київський районний суд м. Харкова.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя -