
Справа № 417/4597/17
Провадження № 3/417/213/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" вересня 2017 р. с. Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Шкиря В.М., розглянувши протокол про адміністативне правопорушення серії СхРУ № 410845 від 09.09.2017 та долучені до нього матеріали , що надійшли від Державної прикордонної служби України відділу прикордонної служби "Марківка" про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 Федерації, громадянина ОСОБА_2 Федерації, не працюючого, фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, -
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністативне правопорушення від 09.09.2017 серії СхРУ № 410845 07.09.2017 о 23 годині 45 хвилин громадянин ОСОБА_2 Федерації ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в ПП «Просяне» при проходженні паспортного контролю на виїзд з території України предявив на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина РФ 51№5116815 строк дії якого закінчився 23.08.2016 року, таким чином вказана особа намагалася незаконно перетнути дердавний кордон тим самим вчинивши адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.204-1 КУпАП.
В судове засідання громадянин ОСОБА_1 не зявився, до початку розгляду справи по сутівід ОСОБА_1 надійшла телефонограма , в якій він повідомив суд, що йому відомо про те, що 18.09.2017 о 8 годині 00 хвилин розглядатиметься справа щодо притягнення його до відповідальності за ч.1 ст.204-1 КУпАП, та він просить її розглянути без його участі.
Оскільки ОСОБА_1 повідомлений про день, час та місце розгляду справи про притягнення його до відповідальності за ч.1 ст.204-1 КУпАП, та просить справу розглянути без його участі вважаю за можливе розглядати справу без участі ОСОБА_1 так як це не суперечить вимогам ст.268 КУпАП
Суд, оцінивши докази та зясувавши обставини справи , дії ОСОБА_1 кваліфікує за ч.1 ст. 204-1 КУпАП, як спроба перетинання державного кордону України в пункті пропуску без відповідних документів, при цому виходжу з наступного.
Відповідно до ч.1-3 ст.9 Закону України «Про державний кордон України» перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.
Пункт пропуску через державний кордон України - це спеціально виділена територія на залізничних та автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
Статтею 12 Закону України "Про державний кордон України" передбачено, що пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.
Статтею 15 Закону України " Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" визначено перелік документів для в'їзду в Україну та виїзду з України іноземців та осіб без громадянства.
Суд встановив, що 07.09.2017 о 23 годині 45 хвилин громадянин ОСОБА_2 Федерації ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в ПП «Просяне» при проходженні паспортного контролю на виїзд з території України предявив на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина РФ 51№5116815 строк дії якого закінчився 23.08.2016 року тобто недійсний документ.
Цей факт підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії СхРУ №410845 від 07.09.2017;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07.09.2017 згідно яких він знав, що строк дії його паспорту закінчився, проте він не знав, що за цим паспортом він не має права перетинати державний кордон України; раніше на нього було складено протокол про примусовве повернення його з України , як іноземця в звязку з порушенням порядку реєстрації та зобовязано його покинути Україну до 08.09.2017
- копією закордонного паспорту громадянина РФ 51№5116815 виданого 23.08.2011 г/к Россій м.Харків на імя, мовою оригіналу: "Житнухина Алексея Николаевича" строк дії якого закінчився 23.08.2016 року
- рапортом інспектора ПС 1 категорії ВПС "Марківка" старшого прапорщика ОСОБА_3, згідно якого йому, під час виконання ним обовязків в прикордонному наряді «Перевірка документів» в ПП «Просяне», ОСОБА_1, який слідував на автобусі транспортним сполученням м. Бердянськ-м. Ростов-на-Дону, на паспортний контроль предявив закордонний паспорт громадянина РФ 51№5116815 виданий 23.08.2011 г/к Росії, Харків, термін дії якого закінчився 23.08.2016;
- рапортами інспектора прикордонної служби 1 категорії ВПС "Марківка"ст. прапорщика ОСОБА_4 та начальника відділу прикордонної служби "Марківка ІІІ категорії (типБ) майора ОСОБА_5
- рішенням про відмову в перетинанні державного кордону України ОСОБА_1, згідно якого йому відмовлено у перетинанні державного кордону на виїзд з України, оскільки в нього відсутній дійсний документ на право перетину державного кордону.
Судом також встановлено, що постановою Державної міграційної служби від 09.08.2017 на ОСОБА_1 М, накладено адміністративне стягнення в виді штрафу в сумі 510,00 грн за ч.1 ст. 203 КУпАП , оскільки з 23.10.2013 він перебував на території України без реєстрації та оформлення документів на право проживання в Україні ;
Крім того рішенням №1 від 09.08.2017 про примусове повернення з України іноземця, громадянина РФ ОСОБА_1 М, було вирішено примусово повернути за межі України та зобовязано покинути територію України;
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ч.1,2 ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Згідно відомостей протоколу, ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, оставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено, інших відомостей які б характеризували особу суду не надано, як не недано відомостей щодо майнового стану ОСОБА_1
Отже суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 мінімальне адміністративне стягнення в вигляді штрафу, що в межах санкції ч.1 ст.204 КУпАП.
Відповідно дост. 40-1 КпАП України«Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави у сумі 320 гривень 00 копійок.
Керуючись ст.ст. 23, 24, 33, 34, 35 276, 279, 280, 283, 284, ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподаткованих доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу ОСОБА_1 протягом 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу - 3400 (три тисячі чртириста) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 320 гривень 00 копійок в дохід держави . Отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106 код за ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача коштів ГУ ДКСУ у м. Києві код банку отримувача 820019 рахунок отримувача 31215256700001 код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захистником протягом десяти днів з дня її вручення до Апеляційного суду Луганської області через Марківський районний суд Луганської області.
Суддя В.М.Шкиря