
справа № 415/4140/17
провадження № 3/415/1040/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 вересня 2017 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Шевченко О.В., за участю секретаря Бервено Ю.В., прокурора Зайченко І.А., заступник начальника відділу УЗЕ в Луганській області ОСОБА_1, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши матеріали справи, що надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого начальником частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Луганській області, підполковник служби цивільного захисту, ІНФОРМАЦІЯ_5, проживаючого за адресою: місто Лисичанськ, кв. Східний, 15/23,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
Правопорушник ОСОБА_2, будучи відповідно до ст. 45, ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом декларування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 статті З Закону, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, перебуваючи на посаді начальника частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області, у порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у десятиденний строк з моменту придбання майна, не своєчасно письмово повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Наказом Головного управління ДСНС України у Луганській області від 25.11.2016 № 376 св, ОСОБА_2 призначено на посаду начальника частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області.
23.02.2017 ОСОБА_2 під підпис ознайомлено з вимогами обмежень, встановленими положеннями Антикорупційного законодавства України та вимогами Антикорупційного законодавства України в частині фінансового контролю, відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції».
Згідно довідки аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області від 30.06.2017 № 108, підполковник служби цивільного захисту ОСОБА_2, начальник частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області перебуває на службі цивільного захисту на посаді старшого начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Таким чином, начальник частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області ОСОБА_2, відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме, отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088), визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають, згідно зі статтею 50 Закону, відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають, згідно зі статтею 50 Закону, відповідальне та особливо відповідальне становище;
повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають, згідно зі статтею 50 Закону, відповідальне та особливо відповідальне становище.
2) другий етап з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Також пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, встановлено, що суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані, відповідно до частини другою статті 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена у повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Постанови КМУ від 7 вересня 1998 року N 1388, якою затверджено «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх, особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів; документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу, дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб (п. 8).
Встановлено, що 25.03.2017 на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу №4444/2017/387030 від 25.03.2017, правопорушник ОСОБА_2 у територіальному сервісному центрі №4444 регіонального сервісного центру МВС України у Луганській області (м. Лисичанськ) придбав транспортний засіб марки NISSAN, модель PRIMERA, 2002 року випуску, VIN SJNBBAP12U0086298, номерний знак ВВ 3870 СТ.
Згідно п. 3.1. вказаного договору, ціна транспортного засобу складає 147327 гривень 44 копійки (сто сорок сім тисяч триста двадцять сім гривень 44 копійки).
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801 -VIII, установлено з 01 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1600 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 01 січня відповідного року складало - 80000 гривень.
За таких умов, у начальника частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області ОСОБА_2 виник обов'язок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово повідомити про це НАЗК.
Тобто упродовж періоду часу з 00:00 год. 25.03.2017 по 23:59 год 03.04.2017 у ОСОБА_2 виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», правопорушник ОСОБА_2, лише 03.07.2017 письмово повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції, шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про суттєві зміну у своєму майновому стані.
Згідно з ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не повідомлення та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_2 будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом десятиденного строку, несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, з моменту придбання майна на підставі договору купівлі-продажу від 25.03.2017 № 4444/2017/387030 транспортного засобу вартістю 147327 гривень 44 копійки, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, тобто 80000 гривень, встановлених для працездатних осіб станом на 01 січня відповідного року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Місцем вчинення правопорушення є м. Лисичанськ, так як обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані виник у правопорушника ОСОБА_2 у зв'язку із зайняттям посади начальника частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області, що розташований за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В.Сосюри, 324.
Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є 03.07.2017. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата складання протоколу, тобто 17.07.2017.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_5 просив суд притягнути правопорушника ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки вважає його винним у вчиненні даного адміністративного правопорушення за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, так як він будучі суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення встановленого законом десятиденного строку, несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, з моменту придбання майна на підставі договору купівлі-продажу від 25.03.2017 № 4444/2017/387030 транспортного засобу вартістю 147327 гривень 44 копійки, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, тобто 80000 гривень, встановлених для працездатних осіб станом на 01 січня 2017 року.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_2 винним себе у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КупАП визнав повністю та пояснив, що дійсно він будучі суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення встановленого законом десятиденного строку, несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, з моменту придбання майна на підставі договору купівлі-продажу від 25.03.2017 №4444/2017/387030 транспортного засобу вартістю 147327 гривень 44 копійки, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, тобто 80000 гривень, встановлених для працездатних осіб станом на 01 січня 2017 року. Повідомив НАЗК пізніше, на початку червня 2017 року.
Заступник начальника відділу УЗЕ в Луганській області ОСОБА_1 просив суд притягнути правопорушника ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки вважає його винним у вчиненні даного адміністративного правопорушення за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення.
Суд, вислухавши пояснення правопорушника ОСОБА_2, думку прокурора Зайченко І.А. та заступника начальника відділу УЗЕ в Луганській області ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що винність останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП знайшла своє повне підтвердження у суді - крім визнання своєї провини особисто у судовому засіданні, доведена змістом досліджених у судовому засіданні щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік (а.с. 9 - 18), довідкою з МВСРСЦ в Луганській області (а.с. 20), реєстраційною карткою транспортного засобу (а.с. 22), договором купівлі продажу 4444/2017/387030 (а.с. 24), витягом із наказу № 376 св від 25 листопада 2016 року ГУДСУ з надзвичайних ситуацій у Луганській області (а.с. 35), довідкою аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області від 30.06.2017 № 108 (а.с. 36), відомістю доведення вимог Антикорупційного законодавства України в частині фінансового контролю до особового складу частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Луганській області (а.с. 38), відомістю ознайомлення з вимогами обмежень, встановленими положеннями Антикорупційного законодавства України особового складу частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Луганській області (а.с. 39).
Отже, всебічно, повно, неупереджено й безпосередньо з'ясувавши всі обставини, встановлені під час судового розгляду, перевіривши їх доказами, отриманими на підставі свободи у доведенні їх переконливості, дослідженими в судовому засіданні, у їхній сукупності й оціненими з точки зору належності, допустимості, достовірності, достатності й взаємозв'язку, суд дійшов висновку про те, що провина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП знайшла своє підтвердження в суді.
При призначенні стягнення, суд відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_2 працює, інвалідом не являється, одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, вперше притягується до адміністративної відповідальності.
У якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, помякшує відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире каяття, а також той факт, що він має на утриманні двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_2 судовий збір у сумі 320 (триста двадцяти) гривень.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6 ч.2, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Піддати ОСОБА_2 адміністративному стягненню за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 320 (триста двадцяти) гривень 00 копійок (отримувач коштів ГУК у місті Київ/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області.
Суддя О.В. Шевченко