
Справа № 344/11077/17
Провадження № 3/344/4891/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2017 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, непрацюючого, за ст.173, ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
З протоколів про адміністративне правопорушення серії АА №051351 від 18.08.2017, серії АА № 052345 від 18.08.2017, вбачається, що 18.08.2017 близько 21 год. 00 хв. ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного спяніння, у громадському місці, а саме по вул. Галицька,3, висловлювався нецензурною лайкою, виражався в сторону працівників поліції образливими словами, чим порушив громадський порядок та спокій громадян. Також, 18.08.2017 близько 21 год. 00 хв. за адресою м.Івано-Франківськ, вул. Галицька, 3, ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_3, вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського, а саме при виконанні ними службових обовязків, на вимогу припинити висловлюватися ненормованою лексикою не реагував та продовжував правопорушення. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ст. 173, ст.185 КУпАП.
В судове засідання зявився ОСОБА_1, вину у вчинених правопорушеннях визнав. Щиро кається, просив застосувати мінімальний розмір адміністративного стягнення.
Розяснивши ОСОБА_1 вимоги ст. 268 КУпАП, заслухавши його пояснення, дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративні правопорушення, передбачене ст.173, ст.185 КУпАП.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вину ОСОБА_1 доведено зібраними по справі доказами, зокрема даними з протоколів про адміністративне правопорушення серії АА №051351 від 18.08.2017, серії АА №052345 від 18.08.2017, протоколом серії КИ №041072 про адміністративне затримання, рапортами працівників поліції, довідкою Івано-Франківського ОНД, усними поясненнями ОСОБА_1, наданими в судовому засіданні.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185 КУпАП як злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків та за ст.173 КУпАП як дрібне хуліганство та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкцій ст.173, ст.185 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративних правопорушеннь в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.173 та ст.185 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєних правопорушень, щире каяття як обставину, що помякшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 7, 33, 173, 185, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, непрацюючого, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.173, ст.185 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення:
за ст.173 КУпАП - 51 гривня штрафу;
за ст.185 КУпАП - 136 гривень штрафу.
На підставі ст.36 КУпАП визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 136 (сто тридцять шість) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, непрацюючого, на користь стягувача Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, з зарахуванням на рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКС України в м.Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 320 грн. 00 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко