
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
08 вересня 2017 року м. Київ справа № 800/366/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Загородній А.Ф., перевіривши на предмет відповідності вимогам чинного законодавства
адміністративний позов ОСОБА_1
до Вищої ради правосуддя
та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
про визнання недійсним рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України, як суду першої інстанції, з адміністративним позовом до Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у якому просив:
- визнати недійсним рішення Вищої ради правосуддя від 23 лютого 2017 року №320/0/15-17 в частині направлення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України матеріалів разом з поданням про призначення на посаду судді вперше, кандидата на посаду судді Звенигородського районного суду Черкаської області Селівона А.О.;
- зобов'язати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України повернути до Вищої ради правосуддя матеріали разом з поданням про призначення на посаду судді вперше, кандидат на посаду судді Звенигородського районного суду Черкаської області Селівона А.О.;
- зобов'язати Вищу раду правосуддя вирішити питання про призначення кандидата на посаду судді Звенигородського районного суду Черкаської області Селівона А.О., а саме: вчинити дії щодо внесення відповідно до подання згідно з абз. 1 п. 13 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя».
Також, до матеріалів позовної заяви ОСОБА_1 долучено клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду із адміністративним позовом.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до частини третьої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Так, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
В силу положень статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Враховуючи викладене та з урахуванням того, що обставини, якими позивач обґрунтовує причини пропуску строку звернення до суду із адміністративним позовом, є поважними, строк звернення до суду із вказаним адміністративним позовом підлягає поновленню.
Інших підстав для відмови у відкритті провадження, залишення позовної заяви без розгляду або повернення позовної заяви не вбачається.
Керуючись статтями 99, 102, 105-107, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду із адміністративним позовом до Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання недійсним рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання недійсним рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Здійснити підготовче провадження в адміністративній справі.
Повідомити відповідачів - суб'єктів владних повноважень, що у разі заперечення проти позову, їх обов'язком є надати у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали всі матеріали, що були або мали бути взяті ними до уваги при прийнятті рішення, з приводу якого подано позов.
Надіслати сторонам копії цієї ухвали разом з витягом про їхні процесуальні права і обов'язки, встановлені статтями 49, 51 цього Кодексу, а відповідачам - копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.Ф. Загородній