Постанова № 68902860, 11.09.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2017
Номер справи
804/5245/17
Номер документу
68902860
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2017 р. Справа № 804/5245/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіРябчук О.С. при секретаріСкупейко І.М. за участю: представників позивача Константинова А.О., Гягяєвої А.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовом Кредитної спілки «САМАРА» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

16 серпня 2017 р. Кредитна спілка «САМАРА» (далі - позивач) звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - відповідач) з вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача по не включенню неприбуткової організації Кредитна спілка «САМАРА» до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

- зобов'язати відповідача здійснити дії по включенню неприбуткової організації Кредитна спілка «САМАРА» (код ЄДРПОУ 35934134) до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначили наступне.Позивачем поштою було отримано письмовий запит відповідача за вих.№21976/10/04-62-12-04-028 від 02.08.2016 р. про виконання вимог Постанови КМУ від 13.07.2016 р. №440. З метою виконання вимог запиту Кредитна спідка «САМАРА» 01 вересня 2016 року надала відповідачу відповідь у листі вих.№246/16 від 01.09.2016 року, до якого долучила копію статуту спілки. Таким чином довела та підтвердила належним чином свою відповідність неприбутковим організаціям. Проте, станом на момент звернення до суду відомості щодо включення Кредитної спілки «САМАРА» до Реєстру неприбуткових установ та організацій відсутні.Позивач неодноразово звертався до відповідача з письмовими запитами надати підтвердження, чи включена Кредитна спілка «САМАРА» до Реєстру неприбуткових організацій та про внесення інформації до Реєстру неприбуткових організацій на офіційному веб-сайті ДФС. 02 лютого 2017 року позивачем отримано від відповідача лист за вих.№1582/10/04-62-12-04-078, в якому повідомлено, що кредитна спілка не може бути визнана неприбутковою організацією в розумінні Податкового кодексу України та, відповідно, не підлягає включенню до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. Проте, позивач не погоджується з таким висновком відповідача, оскільки, по-перше, кредитна спілка створена як неприбуткова організація та не з метою отримання прибутку, а лише задля задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів, що закріплено в статуті спілки. Позивач вважає, що відповідачем були допущені грубі порушення вимог законодавства, тому відмова відповідача у включенні позивача до нового Реєстру неприбуткових організацій безпідставна та необґрунтована, просить задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засіданні не з'явився, надав письмові заперечення на адміністративний позов. В обґрунтування своєї позиції в запереченнях зазначив наступне. Доводи позивача необґрунтовані та безпідставні. У період з 01 січня 2015 року до 13 серпня 2015 року (до набрання чинності Законом №652-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу Українищодо оподаткування неприбуткових організацій») статтею 133 Податкового кодексу України був встановлений виключний перелік установ та організацій, які не є платниками податку на прибуток після їх внесення до Реєстру. Кредитні спілки цим переліком визначені не були. До того ж, частиною 2 ст.1 Закону України №2908 «Про кредитні спілки» встановлено, що кредитна спідка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг. Відповідне зазначено і у п.2.1 Статуту Кредитної спілки «САМАРА». Отже, діяльність позивача не повній мірі відповідає сутності поняття некомерційної діяльності неприбуткових установ. Крім того, отримання від комерційної діяльності дохід кредитної спілки розподіляється між членами спілки. Тому, відмова у включенні позивача до Реєстру неприбуткових організацій цілком обґрунтована, підстави для задоволення позову відсутні.

Заслухавши пояснення представників позивача,дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Кредитна спілка «САМАРА» зареєстрована29.05.2008 р., включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 35934134та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Шевченківському районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Згідно із Свідоцтвом про реєстрацію фінансової установи Кредитна спілка «САМАРА» (код 35934134) зареєстрована як фінансова установа відповідно до Розпорядження Держфінпослуг від 11.02.2010 р. №114 (а.с.12).

Рішенням Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська від 26.08.2010 р. №39 Кредитну спілку «САМАРА» (код 35934134) внесено до Реєстру неприбуткових організацій (установ) (а.с.25).

Відповідно до п. 1.1 Статуту Кредитна спілка «САМАРА» заснована і діє згідно рішення установчих зборів (Протокол № 1 від 21.05.2008 р.) на підставі Конституції України, Законів України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», «Про кредитні спілки», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», інших законів України та виданих відповідно до них нормативно-правових актів (а.с.14).

Згідно з п.2.1 Статуту Кредитна спілка «САМАРА» неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Листом від 02.08.2016 р. №21976/10/04-62-12-04-028 відповідач повідомив Кредитну спілку «САМАРА» про необхідність приведення установчих документів у відповідність до п. 133.4 ст. 133 ПК України та надання у місячний строк з дня отримання запиту відповіді щодо відповідності неприбуткової організації Кредитна спілка «САМАРА» встановленим п. 133.4 ст. 133 ПК Українивимогам та завірені копії установчих документів (а.с.36).

01 вересня 2016 року позивач надіслав на адресу ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпро ГУ ДФС у Дніпропетровській області лист-відповідь щодо відповідності Кредитної спілки «САМАРА» вимогам, встановлених п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, та долучив копію Статуту.

Листами від 25.10.2016 р. за вих.№321/16 та від 19.12.2016 р. за вих.№356/16 на ім'я начальника ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпро ГУ ДФС у Дніпропетровській областіКредитна спілка «САМАРА» просила відповідача надати підтвердження про включення її до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (а.с.38-39).

У відповідь листом від 09.12.2016 р. №32312/10/04-62-12-04-028 Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомила Кредитну спілку «САМАРА» (код 35934134) про результати розгляду наданих документів, де зазначила, що «… пунктом4 Постанови КМУ від 13.07.2016 р. №440 «Порядку ведення Реєстру неприбуткових організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» не визначена окрема ознака неприбутковості для кредитних спілок…Питання щодо переведення кредитних спілок до Реєстру неприбуткових установ та організацій з 01.01.2017 року буде вирішено після додаткових роз'яснень від ДФС України, про що Вас буде повідомлено додатково». (а.с.40).

02 лютого 2017 року Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області надала лист-відповідьза вих.№1582/10/04-62-12-04-078 «Щодо включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій», в якому, спираючись на положення вимог п.133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, постанову КМУ від 13.07.2016 р. №440 та податкове роз'яснення Державної фіскальної служби України від 28.12.2016 р. №41193/7/99-99-12-02-17, зазначила, що кредитні спілки не можуть бути визнані неприбутковими організаціями та не підлягають включенню до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (а.с.41).

Не погодившись з діями відповідача щодо не включення Кредитної спілки «САМАРА» до Реєстру неприбуткових установ та організацій, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Організаційні, правові та економічні засади створення та діяльності кредитних спілок, їх об'єднань, права та обов'язки членів кредитних спілок та їх об'єднань визначає Закон України від 20 грудня 2001 року №2908-III «Про кредитні спілки» зі змінами (далі - Закон №2908).

Відповідно до статті 1 Закону №2908 кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Кредитна спілка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг, передбачених цим Законом.

Згідно зі ст. 7 Закону №2908 кредитна спілка діє на основі статуту, що не суперечить законодавству України.

Статтею 8 Закону №2908 визначено порядок набуття кредитною спілкою статусу фінансової установи та ліцензування окремих видів діяльності кредитної спілки.

Зокрема встановлено, що надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - Уповноважений орган) відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Уповноваженого органу. Надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється шляхом внесення відповідного запису до державного реєстру фінансових установ. Уповноважений орган видає кредитній спілці свідоцтво про реєстрацію фінансової установи за формою, встановленою Уповноваженим органом.

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 1 Закону України від 12 липня 2001 року №2664-III «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (зі змінами) (далі - Закон №2664) кредитні спілки є фінансовими установами поряд з банками, ломбардами, лізинговими компаніями, довірчими товариствами, страховими компаніями та іншими юридичними особами, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інших послуг (операцій), пов'язаних з наданням фінансових послуг.

Пунктом 5 частини першої ст. 1 Закону №2664 визначено, що фінансова послуга - це операції з фінансовими активами з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» змінено порядок оподаткування неприбуткових організацій.

З метою вдосконалення регулювання правового статусу і оподаткування неприбуткових організацій Законом України від 17 липня 2015 року №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» внесено зміни, які набули чинності 13 серпня 2015 року.

До 13 серпня 2015 року ознака неприбутковості зводилась до провадження діяльності, метою якої не є одержання прибутку.

Термін «неприбуткові підприємства, установи та організації» в новій редакції викладено як неприбуткові підприємства, установи та організації (далі неприбуткові організації), які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ПК України.

Згідно з пп. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133цього Кодексу.

Підпунктом 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу конкретизовано вимоги до установчих документів неприбуткових організацій, які діють на підставі установчих документів організації вищого рівня.

Згідно із підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків; внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Відповідно пп. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового Кодексу України у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом, така неприбуткова організація зобов'язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток. Податкове зобов'язання розраховується виходячи із суми операції (операцій) нецільового використання активів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі - Порядок №440).

Згідно з п. 4 Порядку №440 ознака неприбутковості організації присвоюється за окремими групами підприємств, установ та організацій відповідно до підпункту 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Кодексу за такою структурою… (0038) спілки. Присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації (далі - контролюючий орган).

Для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон), а житлово-будівельні кооперативи також засвідчені підписом керівника або представника такого кооперативу та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Контролюючий орган може проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих документах, щодо відповідності вимогам, встановленим Податковим кодексом України та законодавством, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації. (п. 6 Порядку №440).

Відповідно до п. 7 Порядку №440 контролюючий орган здійснює включення неприбуткової організації до Реєстру в разі, коли організація відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи неприбуткової організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

- установчі документи неприбуткової організації передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно до ч. 1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, якімістятьінформаціющодо предмету доказування. Суд не бере до розглядудокази, які не стосуються предмету доказування.Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Згідно до ч. 3 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінюючи усі докази, надані суду, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Законодавець чітко визначив, що неприбутковою організацією в розумінніп. 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, є організація, яка відповідає одночасно таким обов'язком вимогами, а саме:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків; внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

У разі якщо неприбуткова організація відповідає вимогам пп. 133.4.1п. 133.4 ст. 133 ПК України, така організація може бути включена до нового Реєстру.

В ході судового розгляду справи встановлено та матеріалами справи підтверджено, що протоколом загальних зборів членів Кредитної спілки «САМАРА» 11 від 12.05.2016 р. затверджено Статут Кредитної спілки «САМАРА» у новій редакції.

Так, згідно з п. 1.1 Статуту Кредитна спілка «САМАРА» заснована і діє згідно рішення установчих зборів (Протокол № 1 від 21.05.2008 р.) на підставі Конституції України, Законів України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», «Про кредитні спілки», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», інших законів України та виданих відповідно до них нормативно-правових актів (а.с.14).

Водночас, у пункті 2.1 Статуту зазначено, що Кредитна спілка «САМАРА» є неприбутковою організацією, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки (а.с.14).

Окрім того, у пункті 18.1 Статуту зазначено, що майно кредитної спілки формується за рахунок, зокрема плати за надання своїм членам кредитів або кредитів іншим кредитним спілкам, доходів від придбаних кредитною спілкою державних цінних паперів, доходів від розміщення тимчасово вільних коштів на депозитних рахунках в установах банків тощо (а.с.20).

До виключної компетенції загальних зборів членів кредитної спілки належить прийняття рішення про порядок розподілу доходу (абз.11 пункту п. 8.3 Статуту).

Пунктом 22.1 Статуту нерозподілений дохід, що залишається у розпорядженні кредитної спілки за підсумками фінансового року, розподіляється за рішенням загальних зборів виключно на поповнення капіталу та резервів (а.с.21).

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»фінансова послуга - це операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

Відповідно до п. 26 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» неприбуткові організації - це юридичні особи (крім державних органів, органів державного управління та установ державної і комунальної власності), що не є фінансовими установами, створені для провадження наукової, освітньої, культурної, оздоровчої, екологічної, релігійної, благодійної, соціальної, політичної та іншої діяльності з метою задоволення потреб та інтересів громадян у межах, визначених законодавством України, без мети отримання прибутку.

Частиною третьою ст. 21 Закону №2908 встановлено, що нерозподілений дохід, що залишається у розпорядженні кредитної спілки за підсумками фінансового року, розподіляється за рішенням загальних зборів, у тому числі між членами кредитної спілки, пропорційно розміру їх пайових внесків у вигляді відсотків (процентів).

Відповідно до частини першої ст. 23 Закону №2908 внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.

Отже, у разі утворення кредитної спілки в порядку, визначеному Законом №2908, такою кредитною спілкою не можуть бути дотримані вимоги, встановлені пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу, стосовно одночасної відповідності вимогам щодо утворення кредитної спілки в порядку, визначеному Законом №2908, та заборони в установчих документах розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

Згідно із установчими документами позивача Кредитна спілка «САМАРА» створена з метою надання фінансових послуг, рішення про розподіл доходу приймаєзагальні збори членів спілки, крім того, нерозподілений дохід, що залишається у розпорядженні кредитної спілки за підсумками фінансового року, розподіляється за рішенням загальних зборів виключно на поповнення капіталу та резервів, який узгоджується з п. 3 ст. 21 Закону України «Про кредитні спілки».

Враховуючи викладене вище, суд погоджується з відповідачем, діяльність позивача не в повній мірі відповідає сутності поняттю неприбуткових установ.

Установчі документи позивача не відповідають обов'язковим вимогам, визначеним у п. 133.4.1п. 133.4 ст. 133 ПК України.

З огляду на викладене, суд вважає, що дії відповідача по невнесенню позивача до Реєстру неприбуткових організацій є обґрунтованими та правомірними і ґрунтуються на правильному застосуванні норм матеріального права, та з урахуванням усіх фактичних обставин.

Бездіяльності з боку відповідача допущено не було.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Кредитної спілки «САМАРА» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 8, 10, 11, 69, 71, 86, 94, 158-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Кредитної спілки «САМАРА» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного суждочинства України.

Повний текст постанови складено 15 вересня 2017 року

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 15.09.2017 суддя З оригіналом згідно Помічник судді О.С. Рябчук М.М.Бухтіярова