
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
13.09.2017 р. м. Київ № 826/8725/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження, -
ВСТАНОВИВ:
03 травня 2012 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві прийнято постанову №77/12 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою на Товариство з обмеженою відповідальністю "Трейд-Ефект" накладено штраф у сумі 39384,00 грн., (далі - постанова №77/12).
15 червня 2017 року головним державним виконавцем Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Рудьковською Оленою Сергієвною прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №54138673 по примусовому виконанню постанови №77/12, в якому в якості стягувача зазначено Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві.
11 липня 2017 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України, (далі - заявник), звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва, (також далі - суд), із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні ВП №54138673, а саме, стягувача з Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві на заявника, (далі - подана заява).
Розгляд та вирішення поданої заяви судом призначено у судове засідання.
Поряд з цим, у відповідне судове засідання представники заявника, сторін виконавчого провадження та державного виконавця не прибули, хоча про дату, час та місце судового розгляду поданої заяви повідомлені своєчасно та належним чином.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України №150 від 23.04.2014 р., ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції за переліком згідно з додатком, у тому числі, Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України №294 від 09.07.2014 р. на Державну архітектурно-будівельну інспекцію покладено обов'язок щодо забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Так, згідно з повідомленням Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Печерського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві від 03.04.2015 року №б/н, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено запис №10701110009043824 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Інспекції держаного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві.
Згідно п. 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року №1074, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 1 наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 10.10.2014 року №272 "Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції", Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві забезпечує здійснення функцій та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Держархбудінспекції, покладених на нього Положенням про Департамент архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві, затвердженого наказом від 01.10.2014 року №225 на території міста Києва з 10.10.2014 року.
Отже, Департамент - територіальний орган утворений як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, з 10.10.2014 року бере участь в реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду на території міста Києва.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість поданої заяви, та необхідність заміни сторони виконавчого провадження ВП №54138673, а саме, стягувача - з Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження.
2. Замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП №54138673 з Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві (код ЄДРПОУ 37772089) на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (код ЄДРПОУ 37471912).
Копії ухвали направити (вручити) заявнику, сторонам виконавчого провадження та державному виконавцю (їх уповноваженим представникам), роз'яснивши, що ухвалу суду за результатами питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено у загальному порядку.
Відповідно до ст.ст. 185, 186 КАС України, ухвала може бути оскаржена повністю або частково шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом п'яти днів із дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Згідно зі ст. 254 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ю.Т. Шрамко